Skocz do zawartości
lukaszra

BIO Pellets ogolnie / reaktor

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi prosze czy rzeczywiscie te magiczne kuleczki sa takie niezawodne bo zauwazylem ze kilka osob u nas na forum ich uzywa ,,,

macie jakies linki wrazie co jak zrobic reaktor do tego ?/

ja znalazlem gotowe chyba robione z komor na DI ale tylko do zakupu

nie wiem skad oni takie przejsciowki na pompre porobili

http://www.bulkreefsupply.com/store/products/reactors/bio-pellet-reactors/reactor-and-bio-pellet-combo-pack.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Powiedz mi prosze czy rzeczywiscie te magiczne kuleczki sa takie niezawodne bo zauwazylem ze kilka osob u nas na forum ich uzywa ,,,

macie jakies linki wrazie co jak zrobic reaktor do tego ?/

ja znalazlem gotowe chyba robione z komor na DI ale tylko do zakupu

nie wiem skad oni takie przejsciowki na pompre porobili

http://www.bulkreefs...combo-pack.html

przecież na filmiku wszystko jest wyjaśnione :welcome:

http://www.bulkreefsupply.com/store/video?file_name=275

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież na filmiku wszystko jest wyjaśnione :welcome:

http://www.bulkreefsupply.com/store/video?file_name=275

a widziales gdzies takie przelotki do kupienia ??

raczej nie ,,, dlatego zapytanie czy robil ktos sam taki lub podobny pozatym pytalem tez o rzeczywista prace tych gadzetow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś. Widać czekasz na gotowe zamiast zadać pytanie wyszukiwarce google.

http://www.woda.com.pl/index.php?p424,a4mc4-b-br-redukcja-3-4-cala-gw-na-wezyk-6mm-dwuczesciowa

są też za gwiny 1/2 cala. Mi zajeło to ok. 3 minut.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a widziales gdzies takie przelotki do kupienia ??

raczej nie ,,,

jesteś pewien? :harhar:

pewnie nawet nie szukałeś :wallbash:

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojetsu ma do sprzedania z peletami

poszukaj na targowisku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rant: :rant: :rant:

poza tym jest cały post o peletach

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego zawsze jestescie tak negatywnie nastawieni do odpowiadania ,,, przeciez nikt nie nakazuje ,

jesli bylo nie chce sie Wam to nie piszcie ,,,

zmiencie ten ton wypowiedzi nie szkoda Wam czasu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś. Widać czekasz na gotowe zamiast zadać pytanie wyszukiwarce google.

http://www.woda.com.pl/index.php?p424,a4mc4-b-br-redukcja-3-4-cala-gw-na-wezyk-6mm-dwuczesciowa

są też za gwiny 1/2 cala. Mi zajeło to ok. 3 minut.

tobie zajelo 3 minuty ale to nie to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie drażni kogoś Twoje lenistwo

wymyśliłeś sobie teraz pellety jako cudowny lek na wszystko

nawet nie pofatygowałeś się żeby coś poczytać w temacie

poza tym to co znalazłeś się średnio nadaje

http://nano-reef.pl/...-doswiadczenia/ :book:

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie drażni kogoś Twoje lenistwo

wymyśliłeś sobie teraz pellety jako cudowny lek na wszystko

nawet nie pofatygowałeś się żeby coś poczytać w temacie

poza tym to co znalazłeś się średnio nadaje

http://nano-reef.pl/...-doswiadczenia/ :book:

wyluzuj posladki

na nerwy to nerwosol lub inny specyfik...

nie na wszystko tylko do nowego akwarium

po raz kolejny nie musiales odpisywac pozdrawiam serdecznie i proponuje wlaczenie chilli ze

http://www.chillizet.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie drażni kogoś Twoje lenistwo

wymyśliłeś sobie teraz pellety jako cudowny lek na wszystko

nawet nie pofatygowałeś się żeby coś poczytać w temacie

poza tym to co znalazłeś się średnio nadaje

http://nano-reef.pl/...-doswiadczenia/ :book:

Michal weź pod uwagę ze nie każdy ma czas czytać temat który ma 37 stron, tez chętnie dowiedzialbym się coś w telegraficznym skrócie na ten temat, a pewnie można i znajdzie się ktoś bardziej życzliwy .


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal weź pod uwagę ze nie każdy ma czas czytać temat który ma 37 stron, tez chętnie dowiedzialbym się coś w telegraficznym skrócie na ten temat, a pewnie można i znajdzie się ktoś bardziej życzliwy .

Warto przeczytać te 37 stron i wyciągnąć samemu wnioski. Ja Tobie odpowiem , że warto a inni powiedzą , że to dziadostwo.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać te 37 stron i wyciągnąć samemu wnioski. Ja Tobie odpowiem , że warto a inni powiedzą , że to dziadostwo.

jasne ze warto, jak ktoś ma czas, ale dwa dobrze uargumentowane posty za i przeciw bedą rownież pomocne


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pierwsze pytanie - tak, są niezawodne o ile są odpowiednio i świadomie stosowane. A co to dokładnie znaczy to niestety trzeba trochę poczytać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat biopalet opinie są podzielone są zadowoleni ale i są tacy którzy musieli reanimować baniaki.

Moim zdaniem ta metoda jest dobra ale są również inne sprawdzone medody na redukcję No3. Ja zrezygnowalem z kulek bo są wg mnie niekontrolowalne i od kilku miesięcy jadę na nitrareduktorze ale coraz częściej myślę o vodka method :)

Biopellety jak się je dobrze ustawi (nie każdemu się udaje :) ) skutecznie redukują NO3 ale :

- wymagają dużego odpieniacza

- kontroli ich ilości i przepływu wody przez filtr w którym się kręcą

- KH poniżej 8

- wykrywalnego PO4

- dodatkowego adsorbera PO4 - kulki nie redukują Po4 wbrew temu co twierdzą sprzedawcy

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat biopalet opinie są podzielone są zadowoleni ale i są tacy którzy musieli reanimować baniaki.

Moim zdaniem ta metoda jest dobra ale są również inne sprawdzone medody na redukcję No3. Ja zrezygnowalem z kulek bo są wg mnie niekontrolowalne i od kilku miesięcy jadę na nitrareduktorze ale coraz częściej myślę o vodka method :)

Biopellety jak się je dobrze ustawi (nie każdemu się udaje :) ) skutecznie redukują NO3 ale :

- wymagają dużego odpieniacza

- kontroli ich ilości i przepływu wody przez filtr w którym się kręcą

- KH poniżej 8

- wykrywalnego PO4

- dodatkowego adsorbera PO4 - kulki nie redukują Po4 wbrew temu co twierdzą sprzedawcy

Moim skromnym zdaniem nie masz racji :) , kulki redukują PO4 , jadę na samych kulkach od momentu jak się pojawiły na rynku oczywiście muszą być spełnione pewne kryteria , jak optymalny przepływ , odpowiednia ilość ale wiem że one redukują PO4.

U mnie bez żadnych adsorberów PO4 utrzymują w przedziale 0,01 - 0,03 a karmię naprawdę sporo.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal , posłuchaj, u mnie bez żadnej dodatkowej filtracji tzn. tylko odpieniacz bez LR a na ceramice , PO4 latami oscylowało na 0,01 - 0,03 , więc ... moge powiedzieć że to zasługa ceramiki. A co do kulek to mam mieszane uczucia w 50% są najlepszym wspomaganiem filtracji a w 50% robią więcej szkody niż pożytku.Moim zdaniem to tylko kolejny produkt nic nie wnoszący a uszczuplający nasze kieszenie (kulki filtry przepływowe,silniejsze odpieniacze).Czyli jak powiedziałeś -cyt-. " Ja Tobie odpowiem , że warto a inni powiedzą , że to dziadostwo."

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal , posłuchaj, u mnie bez żadnej dodatkowej filtracji tzn. tylko odpieniacz bez LR a na ceramice , PO4 latami oscylowało na 0,01 - 0,03 , więc ... moge powiedzieć że to zasługa ceramiki. A co do kulek to mam mieszane uczucia w 50% są najlepszym wspomaganiem filtracji a w 50% robią więcej szkody niż pożytku.Moim zdaniem to tylko kolejny produkt nic nie wnoszący a uszczuplający nasze kieszenie (kulki filtry przepływowe,silniejsze odpieniacze).Czyli jak powiedziałeś -cyt-. " Ja Tobie odpowiem , że warto a inni powiedzą , że to dziadostwo."

Robi , ciężko sie z Tobą nie zgodzić , jednak gdy nie miałem kulek musiałem używać Rowy , produkt drogi i niestety nie trwały. PO4 - 0,24 co chyba sukcesem nie było , po zastosowaniu rowy schodziło do 0,05 ale częste wymiany adsorbentu powodowały , że koszt robił się gigantyczny więc szukałem czegoś co je zniweluje stąd pomysł z kulkami , ja się na nich nie zawiodłem.

Żeby jednak nie bić piany , tak jak wcześniej powiedziałem , jedni na tak , drudzy na nie :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie masz racji :) , kulki redukują PO4 , jadę na samych kulkach od momentu jak się pojawiły na rynku oczywiście muszą być spełnione pewne kryteria , jak optymalny przepływ , odpowiednia ilość ale wiem że one redukują PO4.

U mnie bez żadnych adsorberów PO4 utrzymują w przedziale 0,01 - 0,03 a karmię naprawdę sporo.

Pozdrawiam

U mnie podobnie i nie zgodze sie ze kh musi byc ponizej 8

Kubasss gdzies wyczytał ze BioPallets nie za dobrze działaja z bakteriami biodigest a nawet widac negtywne skutki połaczenia tych dwóch produktów.

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak moje pytanie nie bylo bezpodstawne a juz napewno nie na minusa ktorego otrzymalem ,,,,,

jak widac co kraj to obyczaj z tymi biopeletami

i jak tu sie do tego ustasunkowac

pytam gdzyz przymierzam sie do wiekszego akwa i poki mam czas bede mogl sobie spokojnie wszystko rozplanowac .

jak widac nie bedzie tak latwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie było jednak bezpodstawne. Jest jeden lub dwa olbrzymie wątki o pelletach gdzie zostały już odmienione przez wszystkie przypadki. Masz w jednym miejscu zebrane wszystkie opisy i opinie. A tobie się po prostu nie chciało nawet tam zajrzeć. Założyłeś następny kretyński wątek z którego zupełnie nic nie wyniknęło. A ty jak nic nie wiedziałeś tak dalej nic nie wiesz.Chciałeś w podpunktach dostać wszystko na tacy, lekceważąc to co jest na tym forum bo ci się czytać nie chciało? Dziwne że tylko jednego minusa dostałeś.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musiales odpisywac

pozdrawiam

to jest jednak prawda co mowia o tym forum ze trzeba uwazac na kazde slowo bo jak sie tylko cos powtarza albo zapytasz o cos co bylo to zaraz sie zaczyna frustracja ... nie rozumiem tego nie mam musu odpowiedzi ,, drazni cie wstaw link nie odpowiadaj wcale olej ,,, wyglada tak jakbys podbudowywal swoje ego bo wkoncu mozna komus pocisnac ,, cale zycia na Tobie jezdza jak na kobyle to chociarz tutaj mozna sie wyżyć ,,, bez sensu jest podobny temat to nie odpisuj ,,,,

moderator i admin jest od uwag

pozdrawiam serdecznie

zamknijcie ten temat bo to szkoda czasu czytac te bzdury

dzieki

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biopellets są rewelacyjne, uwazaj aby tylko no3 do zera nie spadało, bardzo szybko można wyjałowić wodę - generalnie kulki sa stworzone aby mozna było duzo karmić korale i tego nalezy sie trzymać, inaczej po dłuzszym czasie korale zaczną lecieć z braku no3... tak więc karmić, karmić i jeszc ze raz karmić koraliki tak przynajmniej raz w tygodniu solidna porcję... oczywiśc wydajny odpieniacz przy kulkach to podstawa!

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bdzo no wlasnie powoli zbieram to wszystko do wiekszego zbiornika

tyle ze wlasnie jest problem z tym no3 ,,,w malym jest totalne 0 i nie wiem czy niebedzie tak samo w duzym :)

czyli najlepiej przekarmiac co by skoczyl troche ten wskaznik jakim jest NO3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.