Skocz do zawartości
Czerest

49 gallon nano reef cube

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest tu ktoś doświadczony ???

Piotrus no jest kolega CNCRob a moze TNTRob bo jakis taki wybuchowy. :rambo:


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alez ja calkiem na spokojnie napisalem :) po prostu potrafie wyrazic swoja opinie na glos ale jak ktos od razu na mnie wjezdza to i potrafie odpowiedziec :) a zaczalem temat tylko i wylacze z ciekawosci jak zostanie odebrany bo mnie zaciekawilo to strasznie, gdybym ja wpuscil jakos osoba malo znana hepatusa to byla by tragedia i uznany bym zostal za potwora. :thumbsup:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejerzyk czy ja was pouczam? czy Ty nigdy nie miales zachwiania parametrow? skad wiesz czy nadal takie mam? skoro Twoje zawsze sa idealne to dlaczego nie dodasz paska parametrow aby inni mogli to na bierzaco widziec? jedynie komentuje to co widze, jak ktos wpusci hepatusa do malego akwarium to jest zly, potwor itp, meczy ryby itp, ale jak ktorys z kolegow od piwa ma hepatusa w ladnym akwarium to juz jest super pieknie i cukierkowo. wiec wybacz kolego, albo pakujesz wszystkich do jednego wora albo oceniasz po stopniu znajomosci.

napisałeś, że zapomnieliśmy wymienić hepatusa (zdanie twierdzącę, niosące informację TY/WY), więc tak, pouczasz!

Nie dodaję moich parametrów do paska, bo po co masz je oglądać? Nie proszę Cię o poradę...

Darek nie jest moim kolegą od piwa, bo jeszcze nigdy ze sobą piwa nie wypiliśmy.

Dlaczego insynuujesz, że wrzucam wszystkich do jednego wora? Czy to w jakikolwiek sposób odnosi się do tej sytuacji?! - śmieszne :)

Musisz zauważyć, że Ciebie też nie oceniłem, a tylko spytałem, czy Ty powinieneś oceniać Darka...

Sorki Darku za :offtopic: , bo dzieje się to co Piotrek zauważył. Ja już się więcej nie odzywam i niepotrzebnie w ogóle się odezwałem, ale nadal jestem za mało cierpliwy. ;)

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Bez nerw.

Przecież wiadomo że niektóre rybki są czasowymi lokatorami w naszych zbiornikach.

Najważniejsze żeby akwarysta we właściwym momencie znalazł rybci nowy dom.

Darek jest na tyle doświadczonym akwarystą, że zrobi to na pewno.

Zresztą sam mi o tym mówił.

Więc komentujcie wygląd zbiornika a nie jego zawartość.

Zaś takie agresywne wypowiedzi skutecznie wstrzymują wielu z nas do pokazania swojego zbiornika.

Ja swój pokazałem po uwadze jednego z kolegów że gadam a nie mam akwarium.

Obawiam się że to była moja ostatnia prezentacja. Koledzy z regionu i nie tylko, którzy u mnie bywają są przynajmniej obiektywni widząc zbiornik na żywo i ich sugestie i komentarze są dyskutowane i analizowane. Po prostu wiedzą o tym akwarium i kolejnych zamierzeniach wszystko, bez wyrywania czegoś z kontekstu.

Życzę dalszych twórczych wypowiedzi.

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...a ja uważam nadal, że miarą poziomu zadowolenia zwierzaków w zbiorniku jest ich stan psycho-fizyczny. Jeśli rybcia nie choruje, nie jest zestresowana (zachowuje się tak jak powinna), to znaczy, że jest jej dobrze. Warto czasami wziąść pod uwagę fakt, że naturalne środowisko jest również bardzo stresogenne, a zwierząta w nim żyjące często zdychają w sile wieku. Pozostaje jeszcze kwestia estetyki.......czy komuś duża rybcia w małym akwarium nie będzie zaburzała widowiskowej skali nano-rafy he he. W tym przypadku zwierzaki są w bardzo dobrej kondycji i nawet po wsadzeniu ręki nie wykazują oznak paniki tylko żywe zainteresowanie. Zasadniczo wydaje się właściwe odradzanie początkującym zakup szybko rosnących ryb do ledwo założonego zbiornika, ponieważ w większości przypadków nie dane im będzie doczekać większego. U bardziej doświadczonego akwarysty istnieje większe prawdopodobieństwo, że wpuszczone małe rybki będą czuły się dobrze i rosły, a sam opiekun we właściwym czasie odda zwierzaka. Traktując każdego indywidualnie, nie kierując się znajomościami i marką spożywanego alkoholu, po zobaczeniu akwarium o zwierzaki jestem spokojny. Należy podkreślić, że u kolegi pewnie wspomniane wcześniej względy występują i dlatego pewnie niebawem zobaczymy małego hipcia.......ale nie ode mnie (jest za bardzo pocieszny i żona się już przyzwyczaiła) he he. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii hepatusa - odpowiedz jest w tym watku : http://nano-reef.pl/topic/48460-shepatusa/page__gopid__478716#entry478716

Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

Niepokonanym.... :band:

Edytowane przez Czerest (wyświetl historię edycji)

 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... "Wśród tandety lśniąc jak diament" ...


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..???


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myśl, myśl :thumbsup:


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja podpowiem:

http://teksty.org/pe...,tekst-piosenki

:dj:

Baniaczek więcej niż zacny. Respect!

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja....parę nowych fotek........... B)


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam wątek .

post-8320-0-19521900-1353163380_thumb.jpg


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo elegankco! :) przyrosty super, kolorki jeszcze lepsze - niebieska monti jest niebieska! wspaniała feeria barw!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafie fajnego zdjecia zrobic:( ( moze jakas lekcje od Ciebie wezme )


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.