Skocz do zawartości
JARO

Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dom chciałem wynając na dwie rodziny.Gdzie jest ładnie jakie koszty na 10 dni może ktoś był i coś poleci.

Edytowane przez JARO (wyświetl historię edycji)

400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie jest wszędzie praktycznie:) Ja byłem w zeszłym roku w okolicach wyspy Pag, w tym roku mam możliwość wynajmu całego domku jakieś 100m od morza za 50 euro. Ale jak nie masz rezerwacji to spokojnie możesz jechać w ciemno, dużo róznych miejsc noclegowych idzie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem 3 razy w chorwacji i 1 raz w czarnogorze w ciemno - za kazdym razem bez problemu z kwatera , jedziesz i zostajesz tam gdzie ci sie podoba a ludzie sa na tyle usluzni ze sasiad wydzwania do sasiada pomagajac szukac miejscowek. Ja osobiscie moge polecic Dubrovnik lub okolice Rijeki czy wyspe Krk (super widoki).


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze od kilku lat moim celem urlopowym jest Chorwacja i moge powiedziec ze cala jest peikna (znam praktycznie cala)

osobiscie polecam Region Dalmacji np:Primosten ,Trogir,Omis,Makarska riviera ,Dubrovnik

Jesli chodzi o ceny a komus na odleglosci nie zalezy to duzo taniej jest w Czarnogorze (monte negro)

Pozdrawiam


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieram pierwszy raz w sierpniu, a może ktoś zna jakieś fajne miejsca do obejrzenia dla morszczaka nie licząc snurkowania. Większość urlopu będę obok w Czarnogórze.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj to forum i dobrze poszukaj -> cro.pl

Znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwszłym roku byłem w Dubrovniku. Dosłownie 200m od bramy pile, nad samą wodą-20m, obok fortu Lovrijenac. 2 apartamenty kazdy po 2 pokoje z kuchnią jak cos to pisz na prv

Jedno z piekniejszych miejsc w ktorych bylem. Z resztą wielu moze potwierdzic urokliwosc tego miasta

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się wybieram pierwszy raz w sierpniu, a może ktoś zna jakieś fajne miejsca do obejrzenia dla morszczaka nie licząc snurkowania. Większość urlopu będę obok w Czarnogórze.

Wybieram się do Czarnogóry za 10 dni ,noclegi i baze wypadową będe miał w miejscowości Ulcinj , w planach do zaliczenia Albania , Dubrownik i na pewno coś jeszcze . Jade do Czarnogóry po raz pierwszy ale mając porównanie z innymi krajami "adriatyckimi' które odwiedziłem (chorwacja i włochy) prawde mówiąc nie spodziewam się szału jeżeli chodzi o bogactwo życia podwodnego..

Jeżeli chcesz to po powrocie mogę zdać Ci krótką relacje ,bądz odpowiedzieć na interesujące Cię pytania dotyczące trasy , cen czy atrakcji w rejonie.

tomek


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdawaj relacje wszystkim...

tak się składa że coraz bardzie rozważamy montenegro na wakacje


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to po powrocie mogę zdać Ci krótką relacje ,bądz odpowiedzieć na interesujące Cię pytania dotyczące trasy , cen czy atrakcji w rejonie.

tomek

Pewnie daj cynk. Jadę w sierpniu i też podzielę się wrażeniami - biorę kamerkę do wody więc materiał na pokazanie na pewno będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracam do Polski 22-23 lipca :scooter: ,odetchnę ze dwa dni i na 100% coś napisze !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jade do Czarnogóry po raz pierwszy ale mając porównanie z innymi krajami "adriatyckimi' które odwiedziłem (chorwacja i włochy) prawde mówiąc nie spodziewam się szału jeżeli chodzi o bogactwo życia podwodnego..

Hej, rok temu zwiedzilem prawie cala czarnogore wiec kilka moich uwag:

- po pierwsze w czarnogorze wcale nie jest taniej niz w Chorwacji - cena sa podobne i pobytu i jedzenie

- na przelomie wakacji i pocztku sierpnia znalezienie miejscowki graniczy z cudem (szczyt sezonu u ruskich ktorzy tlumnie zaludniaja montenegro - przez to zostalem zmuszony do zwiedzenia calej lini brzegowej w poszukiwaniu kwatery)

- wiekszosc restauracji nastawiona jest na ruskich i menu jest rosyjskie , niezbyt smaczne a na dodatek w kilku restauracjach kelnerzy umieli gadac tylko po swojemu i po rosyjsku i po prostu nie zostalismy obsluzeni (np. w budvie kelner po pytaniu gawarit pa ruski? uslyszal niet zabral na karty menu i odszedl od stolika - ani angielski ani niemiecki nie jest znany wiekszosci miejscowych jedynie ruski)

- wiekszosc plaz jest platna i kazda proba rozlozenia recznika konczy sie wizyta pana zbierajacego oplate - my bylismy zmuszeni do jezdzenia na dzika plaze ok 10km od kwatery

- morze jest duzo zimniejsze niz w chorwacji a piasek mozno wkurzajacy, sporo tez plycizn usianych duzymi sliskimi otoczakami na ktorych mozna sobie polamac nogi

- odjezdzajac od lini brzegowej wchodzi sie w inny swiat ktory opuscila cywilizacja - kraj jest zdewastowany i usiany ruderami a stolica wyglada tragicznie - brod i smrod dookola (na pewno bedziecie mieli okazje na przejazd tunelem w okolicach Budvy - radze wziecie masek przegiwgazowych, w srodku trzeba bylo wlaczyc swiatla bo tak slabo jest odpowietrzany tunel)

- pomijajac te wszystkie minusy kraj nad brzegiem jest naprawde sliczny , np. Sw, Stefan ktory musicie zaliczyc - zapewne nie bedzie wstepu ale nawet z daleka jest super oraz park narodowy w Durmitorze

- pyszna pizza! super pomyslowe stoiska z grillem gdzie sam nakladasz sobie dodatki do hamburgera!

- drogie napoje, bardzo tanie i popularne slodziutkie arbuzy, dobre pieczywo i calkowity brak w oferty frytkow do dan :)

- na 90% drog nie uswiadczycie znakow, ludzie jezdza bardzo agresywnie a sporo samochodow nie ma tablic rejestracyjnych wiec na drodze radze uwazac.

Podusmowujac - przejazdem na gora tydzien polecam, na dluzej bedzie lepiej w chorwacji ktora jest tak jakby kilka pieter wyzej na drabinie cywilizacji niz montenegro.

kilka fotek

dsc01675sv.th.jpgdsc01784mp.th.jpgdsc02004py.th.jpg

dsc02266l.th.jpgp8110005m.th.jpgp8110007.th.jpg

p8110010.th.jpgp8110013b.th.jpgp8110025.th.jpg

p8110026b.th.jpgp8140067.th.jpg

p8140090.th.jpgp8140095q.th.jpgp8150112.th.jpg

p8150129.th.jpgp8150135.th.jpgp8170170.th.jpg

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te kilka informacji i wskazówek !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze lepiej sie trzymac okolic Budvy lub Petrovaca, Bar to ostatnia granica cywilizacji i w miare cieplej i czystej wody, im nizej na poludnie i blizej albanii tym gorzej - ostatnie miasto jaki tam zaliczylem byl Ulcinj ktory jest typowym miastem portowym starej generacji - woda naprawde jest tam brudna, no i nie tylko woda plaze tez.

Na nurkowanie w stylu egiptu tez nie ma co sie nastawiac - kilkanascie razy w roznych miejscach nurkowalem z maska i fajka i ogromu zycia nie uswiadczylem o koralach mozna zapomniec co najwyzej malze i glony.


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Ja z Chorwacji bylem srednio zadowolony. Może dlatego, że byłem na przełomie sierpień wrzesień. Wyspa Okrug Gornyj czy jakos tak, zaraz kolo Trogiru. 01.09 niektóre sklepy już były pozamykane że po sezonie. A i pogoda była średnia. W nocy ulewy, w dzien słońce ale wiatr duży i temp koło 25-30.

I już nie było żadnych atrakcji na plaży jak stateczki, latawiec za motorówką itp. Ale raczej to było spowodowane późnym terminem wyjazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my zawsze jedziemy na przełomie sierpnia września i jest super :) W czarnogórze byliśmy rok temu przez tydzień pierwszy tydzień w makarskiej i ogolnie do czarnogóry już się nie wybieramy :) a jeśli chodzi o Chorwacje to ja polecam wyspe Brac i Korcula. Wolim bardziej wyludnione miejsca niż jak na makarskiej wszędzie pełno ludzi.


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom wypoczywającym bardziej 'imprezowo' polecam wyspę Pag (z jej 'księżycowym' krajobrazem) a dokładniej plażę zrce w Novaliji. Byłem dwa razy na Pagu w miejscowości Pag, 30km od zrce. Miejscowość Pag super - nieco spokojniejsza od Novaliji, z kilkunastoma pieknymi małymi 'rajskimi' plażami wzdłóż całej zatoki + jedna duza plaza w samym Pagu - odpoczywa się zdecydowanie lepiej niż na otwartym morzu. O plazy zrce mozna powiedziec ze to taka chorwacka Ibiza - największa 'imprezownia' w Chorwacji ;) impreza na imprezie 24 na dobe, kluby z otwartymi basenami (dwa największe to Aquarius i Papaya,) duuuuże drinki ;) najlepsi DJ od czerwca do połowy września POLECAM :thumbup: :thumbup:

Miejscowość Pag:

PICT0838.jpg

PICT0835.jpg

plaże wkoło miejscowości Pag:

PICT2191.jpg

PICT2375.jpg

PICT2379.jpg

zrce

PICT1116.jpg

PICT1072.jpg

oczywiście będąc w Chorwacji obowiązkowo do zwiedzenia jeziora Plitvickie, piękna kryształowa woda :D widac jak rybki po dnie pływają, pozycja obowiązkowa dla każdego akwarysty :thumbsup:

PICT1526.jpg

PICT1527.jpg

PICT1335.jpg

PICT1428.jpg

PICT1240.jpg

Park Narodowy Kornati:

PICT1945.jpg

PICT1893.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos moze czy juz pociągneli autostrade do Dubrovnika. We wrzesniu ubiegłego roku takowej jeszcze nie było


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem juz 2 lata temu byla do dubrovnika dociagnieta


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem juz 2 lata temu byla do dubrovnika dociagnieta

była w budowie od vrgorac do dubrovnika. Z vgorac skreca sie na magistrale przy morzu


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała byc skończona w tym roku ale narazie cisza bede za dwa tygodnie to napiszę czy da radę dojechac do dubrownika.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam mieścinkę Pirovac bardzo fajna miejscowość mała tanio. Oraz polecam plaże w miejscowości Drage przepięknie ! :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Hvar :thumbup:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem napisac co z autostradą.Własnie wróciłem z chorwacji.Autostradą da sie w dalszym ciagu dojechać tylko do Ploce,dalej jest zamknieta i nikt z miejscowych osób pytanych wiedziało cokolwiek o terminie otwarcia.

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.