Skocz do zawartości
dale

Uszczelnianie połączeń ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stosujecie jakieś smarowidła do uszczelniania połączeń w hydraulice ? Chodzi mi o przeloty skręcane i mufy łączące, te z o-ringami ? Bo jutro będę finiszował z hydrauliką, no i nie chciał bym jakiegoś babola zrobić ? Zastanawiałem się nad smarem silikonowym lub wazeliną (z apteki).

ps. jak się okaże że jest taki specyfik w erybce, to listonosz pomyśli że sięnad nim znęcam - codziennie mi z tamtąd paczki przynosi :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialam niczego nie stosowac,ale niestety kapalo po zalaniu komina i trzeba bylo wszystko rozkrecac i uszczelnilam silikonem do akwarium i mimo wszystko mufy kleilam klejem do pcv okolo25 zl w OBI. Zrob tak dla bezpieczenstwa,bo uwierz nerwy mialam poszarpane i sie zalamalam kiedy nie wyszlo po mysli.


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :) Śrubunki też wkleiłem na silikon, jednak rurek do nich wolał bym nie wklejać, może będzie konieczność demontażu ? Wolał bym użyć jakiegoś obojętnego smaru - silikonowy sprawdził się w słodkiej wodzie - zobaczymy - może ktoś jeszcze coś podpowie :) ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma teflonowa dostępna w każdym sklepie owijasz 3 razy gwint za ruchem wskazówek zegara i gotowe :thumbsup:

Po to sie stosuje śrubunki żeby sie dało rozkręcić więc nie klej tego niczym :harhar:

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć gwarancję szczelności najlepiej jest posklejać wszystkie elementy klejem do twardego PCV tak jak pisze – MałaMi.

Dobre i starannie wykonane klejenie daje 100 % pewność. Ostatecznie taśma teflonowa.

Jeśli myślisz o demontażu np. do czyszczenia, to od tego są śrubunki które umieszcza się w miejscach newralgicznych i które w swoim połączeniu zawierają gumową uszczelkę.

Zobacz sobie w mojej galerii na wykonany przeze mnie OVERFLOW.

Odradzam Ci jednak skręcanie na silikonie – zazwyczaj trzyma, ale bywały przypadki przecieków po pewnym czasie.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) taśmę mam i stosuję, ale tutaj chodzi o połączenie: rura - uszczelka dociskana nakrętką i pomiędzy dwoma płaszczyznami mufy skręcanej łączącej dwa odcinki rury. Rury w końcówki są wklejone, ale chętnie bym czymś posmarował o-ringi i uszczelki. Pytanie tylko, czy smar techniczny silikonowy będzie obojętny dla wody morskiej ?

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) taśmę mam i stosuję, ale tutaj chodzi o połączenie: rura - uszczelka dociskana nakrętką i pomiędzy dwoma płaszczyznami mufy skręcanej łączącej dwa odcinki rury. Rury w końcówki są wklejone, ale chętnie bym czymś posmarował o-ringi i uszczelki. Pytanie tylko, czy smar techniczny silikonowy będzie obojętny dla wody morskiej ?

Niczym tego nie smaruj, zwilż tylko wodą i mocno ( z wyczuciem) skręć.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz smarowac ? pprzecież są uszczelki


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak boisz się normalnego silikonu to weź sobie juwelwski. Nie reaguje z wodą i można go też kleić na morko :)


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są uszczelki :), ale zdarza się że że przeciekają. A kleić silikonem nie chcę na stałe, pytałem o smar silikonowy :) Żeby w razie potrzeby dało się rozkręcić.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już wszytko poskładałem i po przymierzałem i stwierdziłem że jest OK to wszystko skleiłem klejem do PCV dokładnie takim:

http://erybka.pl/product-pol-2460-Effast-Tite-125-ml.html

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam ten produkt, ma nawet moją opinię. Z perspektywy, mogę stwierdzic że klei błyskawicznie, pędzelek w zestawie, to idealne rozwiązanie :) Ale nie rozwiązuje problemu uszczelnienia rozbieralnych połączeń :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak jak pisał godeusz po to są śrubunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... czytajcie zanim się wypowiecie... dale się pyta, czy sklejać śrubunki, a Wy na to, że sklejać klejem do twardego PCV, a jak chce później czyścić, to żeby użył śrubunków... PIĘKNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ale nie rozwiązuje problemu uszczelnienia rozbieralnych połączeń :)

kup sobie waz silikonowy o mniejszym przekroju i problem z glowy... :harhar:

ja tak uszczelnilem kolano przy pompie :smoke:

Edytowane przez patersan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy stosujecie jakieś smarowidła do uszczelniania połączeń w hydraulice ? Chodzi mi o przeloty skręcane i mufy łączące, te z o-ringami ? Bo jutro będę finiszował z hydrauliką, no i nie chciał bym jakiegoś babola zrobić ? Zastanawiałem się nad smarem silikonowym lub wazeliną (z apteki)."

Gdzie w pytaniu widac chociazby Lowo srubunki ? PIEKNIE :wallbash:


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelek płaskich tych ze śrubunków niczym nie smaruj, wręcz odtłuść np benzyną ekstrakcyjną. Posmarowane wazeliną lub smarem sylikonowym, podczas dokręcania wyłażą

poza obrys. Okrągłe w zaworach ,złączkach itp. posmaruj bardzo delikatnie czym chcesz tzn. wazelina lub smar silikonowy. Z zaworów wykręć płaskownikiem gwintowane uszczelnienie kuli i sklej klejem do PCV-u v PVC-u. Nigdy nie będą ciekły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy stosujecie jakieś smarowidła do uszczelniania połączeń w hydraulice ? Chodzi mi o przeloty skręcane i mufy łączące, te z o-ringami ? Bo jutro będę finiszował z hydrauliką, no i nie chciał bym jakiegoś babola zrobić ? Zastanawiałem się nad smarem silikonowym lub wazeliną (z apteki)."

Gdzie w pytaniu widac chociazby Lowo srubunki ? PIEKNIE :wallbash:

Nadal nie widzisz? Tutaj:

Chodzi mi o przeloty skręcane i mufy łączące, te z o-ringami

dale nie użył słowa śrubunek, ale łatwo się można domyślić o co mu chodziło. Czy uważasz, że przelot skoro jest skręcany trzeba kleić? Nie nie trzeba - może po prostu za słabo dokręciłaś i dlatego u Ciebie przeciekał. Prosiłaś kogoś o pomoc albo użyłaś żabki, czy francuza, żeby go z wyczuciem dociągnąć?

Po drugie "mufa łącząca, ta z o-ringami" to nic innego jak łącznik ze śrubunkiem właśnie.

PIĘKNIE Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIĘKNIE dziękuje za wytłumaczenie. Niestety nie jestem profesjonalistką w akwarystyce jak Ty :veryangry:


7182_7360.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.