Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

rafale19 jak tam akwarium po wtopie ? wszystko juz ok?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jednemu się zdarza - nie wszyscy pokazują.

Wtopę z SPSami zaliczyłem i ja, miało na to jak mniemam wpływ kilku czynników:

1. brzydal który obskubywał spsy a którego nie mogłem złapać, na moich oczach odrywał tkankę z zielonej acropory tumida czy montipory danea :/ brzydal został wpuszczony aby wyjadł aiptasie

2. wymiana wszystkich świetlówek co też w pewnym stopniu przyczyniło się do stresu korali

3. i chyba najistotniejsze, odsysanie piasku, które notabene rozłożyłem na raty, odsysałem go przez okres około miesiąca co tydzień przy podmianach wody, najwidoczniej uwolniły się duże ilości po4 i innego syfu do kolumny wody

4. przez okres świąteczno/zimowy zaniedbałem tez trochę podmiany wody oraz wymianę adsorbentów i węgla :/

chciałem dobrze a wyszło gorzej, na cóż chciałoby się powiedzieć "sory, taki mamy klimat" ale niestety awarii prądu nie miałem. Aktualnie planuję lekko zmienić koralowy profil akwarium w kierunku LPSów + kolorowe zoa, ricordea itp do tego wavebox i..... niech wszystko faluje:) Obsada rybek nie ucierpiała wszystkie pływają.

kilka fotek:

większość z tych korali wyhodowałem od malutkich 2cm szczepek jeszcze w starych 180L i 570L zbiornikach :/

5fkn.jpg

b1pg.jpg

pbl5.jpg

dlux.jpg

po porządkach akwarium prezentuje się tak:

qd8u.jpg

mbyc.jpg

cxzr.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa,dlatego tez odpusciłem sps'y.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie słaba ta sól jak na spsy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, bardzo przykry widok. Dopiero co kilka dni temu założyłem temat usuwania piasku z spsowego zbiornika...teraz tym bardziej mam zagwozdkę czy usuwać piach.Chyba jednak zostanie na swoim miejscu.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie miałeś chyba tego piasku zbyt dużo, 1-2 cm max ? Ale jak sam piszesz nałożyło się kilka rzeczy. Smutne jak diabli...

Prawda jest taka iż cokolwiek by nie mówić, SPS`y wymagają regularnego dbania o zbiornik, można zostawić akwa na tydzień, dwa ale parametrów i elementów do regularnego sprawdzenia jest wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal szkoda...Sam widzę ze jak wywalam jakiegoś koralika to mam lekki stresik. Co dopiero przy takiej masakrze... Ale coz dzieki takiej "przygodzie" zrobisz sobie nowe akwarium i bedzie nowa przygoda z bujajacymi koralikami ;) Achillesa juz nie widzę ? Pomimo strat akwarium nadal sie bardzo ładnie prezentuje. Najważniejsze ze sie nie poddales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebawem wystawie swoją kolekcje" wielkich trupów" tyle ,ze ja ładne okazy mam zamiar wymoczyć w occie będę miał pamiątki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

achilles jest, pływa wesoło i lubi pogonić białobrodego - krzywdy sobie nie robią. Widać go na dwóch zdjęciach jak się dobrze przyjrzysz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, wyrazy współczucia. Wielu z nas zna ten ból.

Dobrze że nie rezygnujesz, bo twoje baniaki zawsze były inspiracją dla wielu. Po zmianie obsady ten też wyjdzie na prostą i będzie super wyglądał.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piach był to ATI fiji i miałem najprawdopodobniej przez niego (chociaż nie jestem pewny na 100%) ciągłe drobinki fruwające w wodzie , postanowiłem wymienić go na żywy Nature Oceans i sprawdzić czy sytuacja z drobinkami w wodzie się zmieni :) w starych akwariach zawsze uzywałem Nature Oceans aragonitowy żywy i nigdy nic w wodzie nie fruwało :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też wymieniłem figi miałem to samo. I wydaje mi się że coś z tym piaskiem nie tak.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zbieg okoliczności-ten piach jest słaby, też go mam i również ciągle z nim coś jest nie tak.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie obwiniaj się że tego nie dopilnowałeś czy tamtego

po prostu koralowce SPS nie są długowiecznymi koralowcami,tak było jest i będzie,ludzie gdzy padają przypisują to temu że czegoś nie dopilnowali ,czy czegoś nie wymienili absolutnie nie,SPSy to koralowce kilkuletnie,piękne lecz nie do utrzymania na dłuższą metę

tak że sie nie przejmuj za bardzo


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też wymieniłem figi miałem to samo. I wydaje mi się że coś z tym piaskiem nie tak.

po wymianie piasku zauważyłeś poprawę w klarowności wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale trwało to sporo czasu, dlatego że nie dało się tego pozbyć. Było w szczelinach skał. Sps po ruszeniu pisasku delikatnie się rozjasnialy. W tej chwili woda kryształ.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a soli nie zmieniałeś np. na Tunze Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafał nie obwiniaj się że tego nie dopilnowałeś czy tamtego

po prostu koralowce SPS nie są długowiecznymi koralowcami,tak było jest i będzie,ludzie gdzy padają przypisują to temu że czegoś nie dopilnowali ,czy czegoś nie wymienili absolutnie nie,SPSy to koralowce kilkuletnie,piękne lecz nie do utrzymania na dłuższą metę

tak że sie nie przejmuj za bardzo

Waldi bzdura wielka Sps koralowce kilkuletnie.Przecież napisał,że brzydal go obgryzał do tego zaniedbanie.Fajny ten szkielet po prawie :) Ja Ostatnio jak troche zaniedbalem korala I już widziałem,że Leci zaczeło się od curkulacji do tego clavularia fluo od dołu to wpadłem na pomysł aby wrzucic na niego szczepki nowych sps ktore rosły na rack 17 szczepòw :)i sobie dalej rosna wolnooo pod led.

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.