Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie i ta przestrzeń :thumbup:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u-ha... :clap::shock:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

extra!

choć z jednej strony czuje niedosyt, że akwarium zbytnio przypomina mi stare tylko jest większe - to z drugiej bajka, że nie jest to nowe po katastrofie starego tylko nieunikniony progres i powiększenie tego co było dobre :) jak lampka? korale zadowolone? dajesz już na pełną moc?


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, jednak czarne tło, to czarne tło


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał bardzo ciekawie się zapowiada. Przyłączę się do pytania jak ta nowy typ oświetlenia? Jakie odczucia?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka puki co sprawuje się OK pomijając awarię statecznika od przedniej pary świetlowek t5 (muszę wysłać na gwarancję), ledy świecą fajnie. Jak na razie jest zarzucony 60dniowy program aklimatyzacyjny, pozostało 33 dni do końca, wtedy przechodzę na program Bali Sun. W przyszłym tygodniu planuję wysłać lampę na gwarancję w celu naprawy t5 tak więc przez kilka dni będę zmuszony świecić starą lampą powermodule 8x54w. Co do zadowolenia korali ze światła LED, - lpsy wyglądają bardzo ładnie, pompują się na maksa mimo iż lampa świeci już naprawdę jasno, SPSy puki co bez większych zmian, nie obumierają ale też jeszcze nie widać jakiś super mega przyrostów. W moim przypadku puki co jest za wcześnie aby wypowiadać się na temat zalet/wad oświetlenia led - pożyjemy zobaczymy za kilka miesięcy. Jak na razie żeby nie ta awaria z t5 byłbym zadowolony z produktu w 100%, a tak pozostaje mały niesmak z racji tego iż spaliłem 8 nowych świetlówek ATI 80w!! Była jeszcze mała awaria z czujnikiem temperatury, wsumie to nawet po wymianie czujnika czasem lampa wariuje i pokazuje 0*C - wszystkie usterki mają zostać zdiagnozowane i usunięte w serwisie pacific sun - tak więc nie pozostaje mi nic innego jak wkońcu zdjąć lampę i wysłać do producenta :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

czyli co cykl na nowo 60 dni ;) - aklimatyzacji

po miesiącu awaria

baniaczek REWELACJA :thumbup:

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze współczuję zaistniałej sytuacji z lampą i mam nadzieję, że po powrocie z serwisu lampa będzie się sprawować lepiej niż lampa Inmara. Zapakować takie cacko i wysłać to już niezły problem, nie wspominając o ponownym wieszaniu i podłączaniu uff.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jesteś jedynie troszeczkę rozczarowany po tym wszystkim..swoją drogą ciekawe co by się musiało z nią stać abyś się wk.....ił.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest porazka tyle kasy za lampę i awarie . Spotkałem już dużo użytkowników tej lampy i kazdy odsyłał na serwis z powodu awarii. Sami juz nie wiedzą ile kasy zdzierac z hobbystów a produkty oferuja........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie juz nie wiedza ile kasy z nas zdzierac ,zeby to jeszcze w miare niezawodne bylo ale im wiecej elektroniki tym wieksza awaryjnosc,i w takiej sytuacji trzba odeslac lampe na serwis i czlowiek zostaje bez oswietlenia ,powinni w takich sytuacjach posylac zastepcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jestesmy elitą akwarystyki . Zgadzam się jak coś jest konkretnego dobrze wykonanego to można zapłacic. A w wiekszości : a cha do morskiego to cena do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Panowie spokojnie :)

Ale za to mają świetny serwis do lamp :D

zresztą nowe auta też się lubią popsuć ;)

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli maja swietny serwis to powinni taka zastepcza lampke posylac bo niewyobrazam sobie nie swiecic tydzien lub dluzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jesli maja swietny serwis to powinni taka zastepcza lampke posylac bo niewyobrazam sobie nie swiecic tydzien lub dluzej

No ja akurat odpukać jak by co to mam zapewnienie, że lampę serwisową dostaję na czas naprawy lampy.

W sumie to duży komfort psychiczny

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś namierzyłem pasażera na gapę który przywędrował razem ze skałą :) ładna krowa co ? dolabella za free :) a ja się dziwiłem czemu nie ma glonów podczas dojrzewania ;)

dolabella.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się wysłać lampę na gwarancję, liczę na to że serwis Pacific Sun się wykaże i lampa powróci naprawiona w tym tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zawsze wyrabiali poniedziałek wysyłka piątek u mnie,ale to chodzi o pierwsze lampy bo Pandora chodzi jak trzeba,nie licząc moich problemów z programowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec roku tuż tuż, jak sytuacja?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa Pacific Sun ponownie zawisła dziś nad zbiornikiem, w końcu świetlówki działają jak należy. Fotki akwarium zrobię już w nowym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, jeżeli myślisz o nowej lampie to raczej zastanów się nad Powermodul LED, światła jeszcze więcej i wszystkie świetlówki z założenia ściemniane.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - fajne te lampki - ale cena ....

do mojego planowanego szukam czegoś taniego w zakupie i oszczędnego w użytkowaniu

pasowała by mi LED-Powermodule 8x24 Watt T5 1x75 Watt LED - tylko jak do małego akwarium można wydać tyle na samą lampę :D

gdzie sunpower 8x24 ponad 2 razy tańszy :)

ale Rafałowi polecam :) na bank korale by się ucieszyły :)

Edytowane przez Kris_77 (wyświetl historię edycji)

TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co PS sprzedany/oddany ? też bym szedł w kierunku tych lamp Powermodul LED - niestety za szybko kupiłem swoje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.