Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

Rafal a kupujesz ta nowa lampe powermodule wraz z ledami czy poprostu staary model sciemnialny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ledy ci sie niespodobały?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie tez chyba pojde w same t5 ,bo teraz mam lampke hqi i 4xt5,ale za male mam mieszkanko i bardzo mi grzeje wode ,wiec bedzie na sprzedaz za jakis czas

a co ile wymieniales swietlowki w poprzedniej lampie?

baniaczek marzenie

Edytowane przez gregor.gg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ledów bez owijania w bawełnę, wszystkie LPSy pompują sie jak nigdy, łatwe SPSy typu seriatopory, montipory, pocillopory łatwiejsze acry typu tumida - rosną jak szalone kolory super. Acropora hiacynthus ma jasne przyrosty aczkolwiek jakoś ciężko mi ją wybarwić na piękny różowy kolor - nie wiem czy jest to spowodowane świeżym baniakiem, po niekąd napewno, czy też ledami - osoby zainteresowane zapraszam można obejrzeć akwarium pod lampą pandora żeby nie było że coś kręcę. Sprzedaję LEDy ponieważ zawsze najlepsze rezultaty osiągałem pod światłem t5 do czego chcę powrócić.

@gregor.gg, świetlówki w lampach t5 wymieniałem zawsze co 8 miesięcy

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzilem twoje poprzednie akwa i bardzo mi sie podobalo i wlasnie zauwazylem ze pod t5 byly najladniejsze kolorki,a i przyrosty byly przyzwoite,wydaje mi sie ze cale to sciemnianie i inne bajery sa zbedne

jakby udalo ci sie dostac takiego matrixa giesmana 10x80 to ta lampa jest tez super

Edytowane przez gregor.gg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 miesiąca od wpuszczenia pierwszego zwierzaka - nowe fotki, tylko LEDY w trakcie zachodu słońca - jakieś 50% do końca zachodu pozostało

luty2013d_zps7dc8561d.jpg

luty2013b_zpsde636999.jpg

luty2013c_zps51a910a4.jpg

luty2013a_zpsf972038a.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, trochę obsada się powiększyła ;) doszło kilka rybek do baniaka a mianowicie dołożyłem 12 pseudanthias squamipinnis oraz młodego ctenochaetus hawaiiensis. Razem pływa w zbiorniku już 19 antiasów (18+1)... efekt pierwsza liga!!! 7 sztuk było zdecydowanie za mało.

C.hawaiiensis chwilowo oddzielony od pozostałej bandy siatką, ma do dyspozycji narożnik akwarium z kryjówką z dwóch skałek, krewetkę czyszczącą jako opiekę medyczną oraz ściankę komina z glonami do zjadania, trzymajcie kciuki za udaną aklimatyzację - ryba jest bardzo ruchliwa, zajada glony z szyby oraz skubie solowca, usilnie próbuje znaleźć się po drugiej stronie siatki :)

antiasy_zpsdfd90e8f.jpg

chawaiiensis_zps220ecc32.jpg

chawaiiensis2_zps64481c68.jpg

chawaiiensis3_zpse6ec00be.jpg

rybki zakupione po tygodniowej kwarantannie w acroporze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne anthiasy! ale wcale na zbyt duże stado to nie wygląda .... ja bym dołożył :D

a hawaiiensis mega - trzymam kciuki

wymieniaj lampę i czas na korale :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego :)

Kiedyś jak się dorobię też odpalę sobie taki ocean :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek rybki z wczoraj juz po wypuszczeniu z za siatki :) rybka ma się wyśmienicie, podpływa do dużych pokolców i próbuje sie z nimi "zakumplować" ;) jednak te albo ją pogonią albo ignorują, oberwało się jej delikatnie od xanthurum :) ...dziś już hawaiiensis nie wzbudza takiego zainteresowania w śród starego towarzystwa jak wczoraj :) jest "neutralny" nikt go nie przegania :)

zmieniłem także lampę z ledowej na same t5 :)

ati_zps1af1d7f1.jpg

chawaiiensis4_zpsa0638664.jpg

chawaiiensis5_zpsa846835b.jpg

chawaiiensis6_zps1416b791.jpg

...i jeszcze fotka antiasów :)

antiaaasy_zpsf05b63ba.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi zdjęcia się nie wyświetlają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam w wodzie non stop pływa, odkąd zmieniłem światło z ledów na t5 to wydaje się jakby więcej jednak mi to nie przeszkadza i nie zamierzam z tym walczyć, skała świeża, widzę że detrytus jeszcze sie gdzieniegdzie osadza i jak ryby przepływają to trochę syfku jest podrywanego do toni :) ...trzeba odczekać, zapewne z czasem będzie mniej a i ja się przyzwyczaję. Marek raczej nie są to tego rodzaju paprochy co u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zauważyłem że zdecydowanie woda jest czystsza rano kiedy ryby dopiero zaczynają wypływać a niżeli w godzinach popołudniowych kiedy ruch w akwarium jest jak na autostradzie :) jak założę watę filtracyjną w sumpie (czego nieczynie non stop) to woda jest jeszcze cystsza, może pomyślę o jakiejś 'skarpecie' filtracyjnej na spływie... ale jak mówię, mi to totalnie nie przeszkadza, do tego wszystkiego dochodzą jeszcze mikro bąbelki powietrza z 'powrotu' - musze poprawić wylot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze testy:

kh 9

ca 340

mg 1440

no3 pomiedzy 0-1ppm

aktualnie leje po 500ml ballinga (ca, mg, kh), korale zasuwają w górę aż miło, chyba trzeba zwiększyć dawkę CA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozrabiasz ballinga standardowo, czy robisz roztwory Ca Mg nasycone ? mógłbyś wtedy lać dużo mniej.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie rozrabiam ca i mg podwójne dawki i ich leje po 250ml prawde mówiąc a Kh wiadomo standardowo i po 500ml :)... napisałem powyzej tak zeby w błąd nikogo nie wprowadzać, a ballinga rozrabiam w baniakach CA 20L, MG 20L, KH 30L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.