Skocz do zawartości
rafal19

nowe, większe... 1000L :) ...aktualnie 730L

Rekomendowane odpowiedzi

Co do grzybków to walka była ciężka, prawie wszystkie kawałki skały z grzybkami znalazły nowych właścicieli, zoantusy to chyba Imperator wykończył. Jeszcze jedna skała w szczepkarium została ale tam, nieruszana nie stanowi zagrożenia, przynajmniej od ponad pół roku nie zauważyłem wzrostu populacji.

Dzięki za ustawienia, po powrocie do domku spróbuję.

No to teraz przyklejanie korali, dobór miejsca,cyrkulacji,koloru to wg. mnie jest najgorsze. Powodzenia :thumbup:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bedzie bajerancki bajer! Super sprzet, gratuluje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do majano to czy brzydal acreichthys tomentosus jest w miarę pewnym rozwiązaniam, czy to raczej wielka ruletka?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wątki się przyjemnie ogląda bo robisz naprawdę dobre fotki.

Zwierzaki na pewno będą zadowolone z nowego lokum.

Jakie masz zamiar dodać jeszcze ryby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie... zapowiada się 'ostra jazda' z dojrzewaniem baniaka, z wody wali jak w jakims porcie tudzież targu rybnym, na dodatek woda jest mętna, skała trafiła sie niestety bardzo świeża dużo różnych trupów z niej wypada ;) odpieniacz pieni jak szalony, o to co wywalił w 48h

odpieniaczpieni.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci pieni ten odpieniacz.

Tak z ciekawości, czy sprawdzałeś ile "prądu pobiera" pompa przy tym ustawieniu śrubki do regulacji powietrza?

Piotr Noa miał trochę dokręconą i pobór prądu na poziomie 100W :wacko:


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrzyłem, jak wpadnie w moje ręce jakieś urządzenie do pomiaru to zmierzę, puki co nie posiadam :) ...może lepiej nie sprawdzać? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego warto to sprawdzić? Przy wkręconej śrubie ilość powietrza zasysana przez pompę spada i pompa mieli wodę i zużycie prądu idzie w górę. Przy maksymalnej ilości powietrza pompa "bierze" tyle ile deklaruje producent na tabliczce.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniaczek się zapowiada !!

Co do odpieniacza, mogę potwierdzić jego wielki apetyt na "prąd".

Jedyne wyjście, to nie dławić powietrza - śruba do regulacji musi być odkręcona ma max.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jest moc :thumbup::thumbsup: brawo !!!


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień zmagań,

...zmętnienie wody na tyle mnie denerwowało, że dziś do sumpa trafiło około 12kg dojrzałej skały z bakteriami ze starego 570L akwarium, woda wreszcie zaczęła się klarować, zmętnienie powoli ustępuje, zaczynają się pojawiać okrzemki :)... coś wreszcie zaskoczyło i machina ruszyła ;) oczywiście co drug dzień skała jest przedmuchiwana mocną pompą a detrytus odsysany.

Woda na tyle się wyklarowała że udało się pstryknąć przyzwoite zdjęcia, chociaż dalej jest jeszcze trochę mętna :/ trzymajcie kciuki, może dojrzewanie nie będzie takie straszne jak się zapowiadało jeszcze wczoraj. Zapach wody tez się zrobił powiedzmy "akceptowalny"

delikatnie zmieniłem ustawienie skałek, zniknęła "półka skalna" ta z samej góry, musiałbym ją przykleić bo strasznie niestabilna była. Jak jest lepiej: z półką czy bez? kleić czy zostawić jak jest ? :)

tak było wcześniej:

ulozenieskaly.jpg

ulozenieskaly2.jpg

tak jest teraz:

finalLR2.jpg

finalLR3.jpg

finalLR.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest super :clap: z półką czy bez.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy test no3 (salifert), tak jak można było się domyśleć, po za skalą ;)

no3.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nitryfikacja w pelni. Bedzie dobrze :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal czy skala byla prosto z frachtu czy odgazowana ze sklepu? . Szla kurierem czy sam przywiozles?

7 dzien skaly w baniaku a NO3 juz poza skala. Ciekawe ze proces dojrzewania u kazdego przebiega inaczej.

Robiles moze testy na NO2 i NH4j sa jakies ilosci czy od razu azotany po calosci?

Pytanie ostatnie o bakterie: dawales cos czy nie?

Watek fajnie sie czyta, mocno kibicuje :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z frachtu trafiła na hurtownię podobno 5-go października tam zdążyła się kilka dni pomoczyć, do polski przyjechała w nocy z wtorku (9.10.2012) na środę, w środę w południe odebrałem bezpośrednio z boksów wybierając najlepsze 100kg, wieczorem tego samego dnia była w baniaku. Grzegorz nigdy nie miałem w zwyczaju mierzyć no2 i nh4 - może powinienem :) Całe życie mierzyłem tylko no3, kh, ca, mg. Bakterii nie dawałem, znaczy się było około 100L wody z działającego baniaka na początek jeszcze przed włożeniem skały, wczoraj przełożyłem około 12kg live rock ze starego baniaka, dziś podmieniam 120L wody ze starego akwarium - wydaje mi się że to jest o wiele lepsze rozwiązanie niż lanie bakterii 'z butelki'. Nie lubię kombinować z preparatami od samego początku, wolę metody nazwijmy to bardziej 'naturalne' :)

A oto jak przedstawiają się pozostałe parametry (red sea):

KH 10,1

testkh.jpg

CA 370

testca.jpg

MG 1200

testmng.jpg

Pierwszy raz używałem testów Red Sea, wczesniej tylko non stop Salifert. Na moje oko bardzo fajne testy, przyjemnie się bada nimi wodę, bardzo czytelne obrazkowe instrukcje. po za nimi jest oczywiście instrukcja papierowa. Cały zestaw testów dostajemy w przyjemnym plastikowym pudełku - przynajmniej nie rozpadnie się po jakimś czasie jak kartoniki od Saliferta... nie pozostaje mi nic innego jak tylko Polecić zestawy testów od Red Sea!

testy.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem tak z ciekawosci bo zastanawiam sie jak mozna miec wysokie No3 nie majac amoniaku i azotynow a u Cibei po tygodniu taki wynik. Mniejsza z tym, testy na amoniak lub azotyny mozna miec jak zaczyna sie przygode z pierwsza solniczka, z uplywem czsu doswiadczonemu staja ie zbedne. Co do metod naturalnych jestesmy po tej samej stronie :thumbup: z reszta jak i z testami Red Sea. Wygodne, ladne i co nasjwazniejsze czytelne i dokladne. Nie ma tego jak przy salifercie , czy jest juz nie bieski czy jeszcze nie. Tu jedna kroplkaa mowi dokladnie kiedy przestac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

W tym temacie będę opisywał budowę mojego nowego akwarium

Plany przedstawiają się następująco:

Wymiary akwarium 180x80x68h + komin zewnętrzny na lewym boku o wymiarach 12,5x80x41,5h, front i prawy bok z opti- white, szkło

Czy masz gdzies zapisane lub pamietasz dokladne wymiary jakie podawales w firmie szklarskiej kazdej z szyb akwarium?

Podoba mi sie twoj zbiornik i moze w przyszlosci postawie sobie taki ale nie wiem ile mm pozostawic na silikon miedzy szybami.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafal19

priv

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 spada! aktualnie jest w okolicach 30-40ppm (test robiłem salifertem dwa razy bo nie wierzyłem że tak szybko może zjechać w dół) :thumbup: w tym tygodniu zaczynam powoli przekładać życie z 570tki! :) woda wizualnie już jest czyściutka, kryształ, nic nie śmierdzi! :) odpieniacz wywala mniej niż na początku :) ...wszystko idzie w dobrym kierunku, okrzemki jakby się zaczynają wycofywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przygodach z splewkami na rybach (opisane tutaj http://nano-reef.pl/...ge__hl__splewki) powoli zaczynam przekładać kolejne życie na nowy baniak, wczoraj wieczorem do akwarium trafiły dwa LPSy caulastrea oraz catalaphylia - oba mają się dziś idealnie, catalaphylia wydaje sie nawet bardziej napompowana niż w starym baniaku, (caulastrea aklimatyzowałem 60minut, catalaphylię 120min) obie krewetki czyszczące wpuszczone 3 dni temu też wyglądają na zadowolone. Od poniedziałku codziennie wlewam 25ml bakterii cycle hagena

no3 ciągle spada, aktualnie jest w okolicach 25ppm (salifert)

blazenki.jpg

blazenki2cale.jpg

edit:

i myk... po krótkiej 20 minutowej aklimatyzacji, obie zebrasomy (flavescens i xanthurum) już pływają w nowym baniaku :) .Jak widać na poniższym zdjęciu xanthurum od razu zabrała się do roboty czyszcząc skałki z glonów

zebrasomy.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś tam jeszcze kropelke dorzucił do testu na calcium to by sie woda bardziej na niebiesko zabarwila wydaje mi sie ,ze wyszedł kolor bardziej purpurowy? Imho


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 80% korali ze starego akwarium już zostało przełożone :) jutro ostatnia partia i pozostałe ryby :) w środe 570L akwarium przestaje istnieć :)

zdjęcie zrobione tylko przy niebieskich i białych ledach na mocy 30%

korale80procent.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.