Skocz do zawartości
Crejzole

Rybka zwana Nemo, 16.25 TVP2

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, program ponoc ma byc poswiecony zyciu Blaznow ;)


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby nagrać ten program? Nie wyrobię się z pracy. Pewnie wiele osób będzie :D:unworthy::laughing::thumbsup::clap: :czapki z głów:)

Edytowane przez kozik (wyświetl historię edycji)

akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na to nagranie? Chłopaki, zlitujta się.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mam na dvd bo już kiedyś leciało program godny polecania bo całiem fajny :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na to nagranie? Chłopaki, zlitujta się.

Nagrywarka zaprogramowana :whistle:


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, nie kupujmy ryb z odłowów.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym wiedział wcześniej to bym nagrał a ostatnio na EPG do przodu nie mam czasu zaglądać więc nie wiem nawet co jest w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo ciekawy dokument dla wszystkich ludzi zajmujących się akwarystyką morską. Każdy kto nie raz nie dwa spuścił martwą rybę w kiblu jest współodpowiedzialny za niszczenie przyrody. Nasze hobby powoduje wielkie straty w środowisku morskim poprzez masowe odławianie ryb, zatruwanie oceanów cyjankiem, o koralach i skale nie wspominając.

Po oglądnięciu wyrzuty sumienia murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program rewelacja! bardzo mi się podobał.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto nie raz nie dwa spuścił martwą rybę w kiblu jest współodpowiedzialny za niszczenie przyrody.

Nawet jak nie spuścił, to jest, niestety

Hodowli jak widać jest wiele, ale nawet tyle nie starcza dla potrzeb akwarystyki, a to przecież tylko błazny, więc tylko jakaś niewielka część akwarium morskiego, jeszcze są pozostałe ryby i bezkręgowce... Tak jak oni to nazwali... skalary (czyt. chelmon :D) i wiele więcej, a hodowli takich ryb jest na pewno drastycznie mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jeszcze gorsza: ceny ryb z hodowli, nawet popularnych jak np. mandary wspaniałe mogą być wielokrotnie wyższe niż ryb z odłowu (w tym przypadku 2.5 raza), więc klienci (w Polsce) wolą ryby odłowowe bo zamiast 250 kosztują 90zł - sklepy nawet nie sprowadzają tych hodowlanych jakby ktoś tylko takie chciał kupić....

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zodaniem zwierzaki powiny byc 3-4 drozsze.

Po pierwsze zeby kupujacy zastanowili sie dwa razy nad ryba do swojego litrarzu i wzial gleboko do serca jakie warunki ma stworzyc.

Podrugie zeby co najmniej polowa tej kwoty szla w jakis sposob z powrotem na rafe.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej powinny być narzucone restrykcje prawne odnośnie importu niż kwestia cen ..wtedy może ceny byłyby samoistnie podniesione przez jakieś podatki, opłaty które może- może mogłoby trafiać do osób które zajmują się zawodowo ochroną raf koralowych... bo sama podwyżka cen daje nic innego jak większy zysk dla sprzedawcy czy importera itd. a jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia..człowiek zawsze będzie głodny heh, to samo się dzieje jak do sklepu sprzedawcy biorą ostrzykiwane farbkami korale które skazywane są na wiadomo na co :realmad: sama to przerabiałam.. ja żółtodziub którym dalej jestem nabrałam się na śliczny żółty kolorek sinularii heh :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to możliwe to mogłby ktoś udostępnić ten film? Chciałbym go zobaczyć a nie mogłem w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restrykcje i obostrzenia zawsze wiaza sie ze wzrostem cen. Oczywiscie ze ich wzrost nie powinien trafic do kieszeni sprzedawcow czy pośredników.

Trochenie niejasno okreslilem mój punkt widzeni. A głównej mierze chodziło mi o to że powinniśmy płacić nie tylko za to ze mamy ją w domu, ale za to że nie ma jej na rafie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tym mogę się zgodzić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Wy mówicie o sytuacji w Europie, a w Azji a dokładniej w Chinach jak sprzedają hepatusy za 5$ w ilościach masowych na targowiskach takich jak są stragany z pamiątkami nad Bałtykiem ? Kto tu niszczy rafe ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem same podniesienie ceny niczego nie rozwiąże, ludzie przy kasie i tak by wydawali ile mogli nie specjalnie kierując się sumieniem, że 'niszczę rafę'. Oczywiście odebrałoby to możliwość posiadania akwarium morskiego wielu biedniejszym, którzy stanowią na pewno sporą część całej społeczności morszczaków, co za tym idzie zmniejszyłoby to liczbę połowów ryb, a i obsady w wielu akwariach byłyby mniejsze, więc to już jakiś niewielki sukces, ale problem dalej by istniał.

A czemu by tak nie zakazać w zupełności połowów ryb morskich z raf do akwariów? Ogłosić taki zakaz na parę lat przed wprowadzeniem, ludzi zajmujących się sprowadzaniem ryb morskich zmusiłoby to do połowu pożądanych gatunków i utworzenia z nich hodowli, jeśli chcieliby dalej się tym zajmować. Nie każdą rybę się da tak rozmnożyć zapewne, no ale czy wybór i tak nie byłby wielki?

Takie moje zdanie, postawić na hodowlę a naturalnego środowiska rafowego nie wyniszczać. Ale... czego połowy nie zniszczą, to dobije podnosząca się temperatura oceanów :wacko:

trudny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja filmu była jasna - nic tak nie wyniszcza środowiska życia błaznów jak globalne ocieplenie. Przy tak ogromnym wykorzystywaniu zasobów Ziemi przez przemysł - obarczanie winą za cokolwiek akwarystów to żenada. Tym bardziej, że jednak większość zwierząt pochodzi z hodowli. A iluż to nas jest - że mamy tak ogromny wpływ na oceany? Myślę, że gdyby zakazano wszelkiej ingerencji w rafy - akwarystyka morska nadal rozwijałaby się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że od kilku dni każdy temat kończy się awanturą o to czy my akwaryści mamy wpływ na dewastację rafy, karzdy pisze jakieś bzdety a w wątku o skalę z chorwacji to już wogóle odbył się zbiorowy linc, a może byśmy się tak zastanowili jak by tu razem albo każdy z osobna mógł mieć wpływ na ochronę raf, moja propozycja to żeby nikt do końca roku nie kupował korali w sklepach a przykład tylko szczęki od kolegów z forum, kolejny pomysł to LR jeżeli mamy zamiar do janiaka wrzucić 20kg to kupmy tylko 10kg a dołóżmy 10 kg martwej skały zakupionej od kogoś nie że sklepu.

Wysłane z mojego HTC One X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostepnijcie ten film


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, że jednak większość zwierząt pochodzi z hodowli.

Raczysz żartować. Z hodowli pochodzi nędzny ułamek zwierząt w akwariach, bardzo wielu z nich nie potrafimy rozmnażać lub nie mamy możliwości do rozmnożenia. Pięknym przykładem jest krewetka czyszcząca, która występuje w większości zbiorników, a żyje krótko i pochodzi w zasadzie tylko z odłowu. Dziesiątki tysięcy takich krewetek są pozyskiwane z naturalnego środowiska i wmawianie sobie, że to nie my akwaryści, a tylko przemysł czy globalne ocieplenie niszczy rafy jest niczym więcej jak uspokajaniem sumienia. Rzeczywistość jest dużo bardziej brutalna - akwaryści przyczyniają się do niszczenia ekosystemu raf, dyskutować można co najwyżej o większej czy mniejszej odpowiedzialności za ten proces. I na szybką zmianę tej sytuacji dzięki hodowli zwierząt bym nie liczył.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary skąd można ściągnąć ten film???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o zakwaszeniu oceanów, zanikaniu pokrywy lodowej i warstwy ozonowej, przemysłowych połowach - a Ty o krewetce czyszczącej. Skoro tak bardzo my akwaryści jej zagrażamy - powinniśmy zrezygnować z jej hodowli. Myślę jednak, że to tylko burza w szklance wody. Czynniki, które wymieniłem powyżej to prawdziwy powód zmian w oceanach - a stronnicze przedstawianie akwarystów jako morderców i porywaczy biednych nemo to jakaś paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.