Skocz do zawartości
zigrid

Oświetlenie do kostki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam mały problem z oświetleniem do mojej kostki ,posiadam lampę Boyu a w niej świetlowki t5 8w 30cm x 3.Obecnie w lampie mam stare świetlówki kupione pod typowe krewetkarium,mam zamiar wymienić je na typowe morskie :).

Szukałem i znalazłem (Hagen Power -Glo) zalecana do morskiego,i tu mam prośbę o pomoc jakie dwie pozostałe wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen Power-Glo nie jest typowo do morskiego. Jest to świetlówka o stosunkowo zimnej barwie i dużej efektywności, ale nadaje się raczej do akwa z pyszczakami... Świetlówki do morskiego to np. ATI: Coral Plus, Blue Plus, Actynic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Czy on gdzieś kupi porządne świetlówki 8W z tego co się orientuję to 24W to jakby minimum.

Chyba kolega zdany jest jednak na hagenowskie świetlówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Daj power glo i aqua glo a najlepiej napisz do Lizard bo on kiedyś używał i miał piękne akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips aquarelle ma 8 w t5 o barwie 10 000 k ;) Niebieskie t5 8w też gdzieś widziałem - postaram się za chwile znaleźć ;)

Pozdrawiam

EDIT : znalazłem niebieską t5 8w - http://sklep.acropora.pl/Eco_niebieska-1128.html

Weź sobie philips aquarelle 8w 10 000 k tą eco blue z acropory i jakąś hagena :)jest jeszcze świetlówka narva blue 8w t5 .

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w magazynie sklepu brak ;-)

też czytam ten temat bo mm podobne dylematy świetle <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen ma jeszcze Marine-Glo.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz i namiary na świetlówki,przynajmniej mam jakiś punkt zaczepienia.

Wczoraj siedziałem do pużnej nocy i te 30cm t5 śniły mi się do rana -_-

Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to jeszcze raz ja, posiedziałem trochę nad tymi świetlówkami i zdecydowałem że kupię-philips aquarelle 8w 10 000 k,eco blue z acropory i 8W Hagen Aqua-Glo 18000K co myślićie o tym zestawie do akwarium 30l chyba powinno być git :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że będzie to dobry zestaw . Dzwoniłeś do acropory o tą swietlówke eco blue ?


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie żona wysłała mi wiadomość że dzwoniła i świetlówka z acropory narazie jest niedostępna i nie wiadomo czy jeszcze będzie,z niebieskich zostaje mi tylko Narva Blue lub Hagen Power-Glo cytuje( Szczególnie polecany do akwariów morskich) więc hyba kupię tą z Hagen bo wszystko mam w jednym sklepie. :w00t:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power glo i marine glo daje ladne efekty w t8(power glo to taka biala swietlowka z nutka superaktyniki wchodzaca w czerwien pieknie wybarwia czerwone blazny a marine to takie zwykle blue) moim zdaniem ladniej swieci niz w t5.Mialem obie kombinacje.

Swietlowki glo sa tylko drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.