Skocz do zawartości
Gość kapitan

ZEOvit - poradnik, podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, jeszcze nie widziałem metody gwarantującej tak spektakularne efekty. Jak widać wszyscy chcą teraz ukroić kawałek z tego tortu bo mamy już zeolit i podobny system wielu firm, jednak poziom pomocy technicznej i ogólnych informacji na temat poszczególnych odmian niestety jeszcze daleko od lidera. Opis sposobu prowadzenia baniaka, wsparcie na na prawdę potężnym forum gdzie zawsze można uzyskać pomoc i ilość ładnych zbiorników prowadzonych na tej metodzie mówi sama za siebie.

Być może są metody lepsze i bezobsługowe (peletki) ale dużo słabiej opisane i z dużo gorszym wsparciem. Tak jakby

dystrybutorom nie zależało na zwiększeniu sprzedaży.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem w tajnej bo ,zeolit to wynalazek wcześniejszy niż ZEOvit ,a specjalnie dobrana jakość zeolitów to tylko różna ich gradacja więc nie bardzo rozumie wyjątkowości zeolitów KZ .Zwłaszcza że KZ używa ich tez do oczyszczania oczek wodnych .Sam prowadziłem zbiornik na zeo więc jakiś hipotez nie wysuwam z kosmosu.To że są ładne zbiorniki na ZEO to i owszem nie powiedziałem że metoda jest zła i nie działa bo skuteczność zeolitu w usuwaniu amoniaku jest dawno ustalona.

MarcosB jeżeli uważasz że wsparciem jest pisanie użytkownikom lej na pewno zadziała przez rok czasu to sorry, ale dla mnie to nie jest wsparcie.Sam miałeś ładny zbiornik nawet ładniejszy niż nie jeden na pełnej metodzie zeo i wiesz że można bez czarów .To kwestia systematyczności ,stabilności systemu i dbania o zbiornik .Metoda zeo własnie do tego zmusza użytkownika i więcej zasługi w tym jest nasza niż KZ. Doskonale wiesz jak wyglądały zbiorniki R.Dendaia a on na ZEO nie prowadził zbiornika .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem w tajnej bo ,zeolit to wynalazek wcześniejszy niż ZEOvit ,a specjalnie dobrana jakość zeolitów to tylko różna ich gradacja więc nie bardzo rozumie wyjątkowości zeolitów KZ.

Z mojej wiedzy, to złoża zeolitu różnią się znaczącą w swoim zakresie pochłaniania związków. Te akurazt od KZ w swoim zakresie pochłanianą również PO4, może nie jest to takie skuteczne jak rowa czy inne absorbenty ale działa. Prawdopodobnie twórcy zeovitu dobrze wiedzieli, że same bakterie nie dadzą rady pociągnąć systemów więc dołożyli absorbent który znacząco pomaga.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie zeolity które są zbudowane z większego stosunku glinu do krzemu ,czyli te które zawierają większa ilość aluminium .I dokładnie te są stosowane do oczyszczania wody .Mają tez zdolność pochłaniania takich pierwiastków jak rtęć, ołów czy miedź.

Dlatego w metodzie zeo trzeba dodawać np miedź.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że zeo to nie czary. Tylko, że problem z zeo jest taki, że jakość produktów podupadła zaczynając od zeostart, jak zaczynałem z zeo miałem jeszcze zeostart 2, (to był ogień!)zakupiłem niedawno zeostart 3 i co? d*pa trzeba było dawki od nowa ustalać od kilku miesięcy jest problem z bakteriami. W sumie bym nic nie wiedział ale synowi wpadła cała buteleczka do akwa. Spodziewałem się tragedii a jak się okazało oznak żadnych jak bym wlał wodę(a może to była woda?). Co nie zmienia faktu że jest to ciekawa metoda. Jednak ja od października wychodzę z zeo. Myśle że światełko i "taczka rowy" też dadzą radę :thumbup:


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że da się bez tego ale trzeba mieć alternatywę która pochłania PO4/NO3 równie skutecznie jak zeolit. Wkrótce sam się przekonam bo nowy baniak odpalam na Zeovit. Dopiero potem będę chciał przejść na peletki.

Co prawda kolory i bez Zeo miałem niezłe ale utrzymanie ich na optymalnym poziomie jest dosyć trudne i wymaga pewnego

doświadczenia i idealnych warunków panujących w akwarium. Cyrkulacja , światło, karmienie to trzy z nich które trzeba wyśrubować na maxa żeby zbliżyć się do Zeo. Niektóre gatunki już będą fantastyczne a niektóre niestety nadal mogłyby być dużo lepsze.

Dochodzi do tego znajomośc danego gatunki i jakość reakcji na braki jednego czy drugiego elementu. Bez tego można bardzo łatwo

stracić panowanie nad zbiornikiem.

Widziałem na żywo mega fantastyczne korale na pelletkach, ale nie tak ostre jak te z Zeo.

Spróbuję.

Edytowane przez MarcosB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze intrygowala flagowa fotka z tego materialu o probiotyce czym jest wlasnie ZEO.

http://www.coralmaga...ics-demystified

Iwan014.jpg

ale szczeka mi opadla juz kiedys z powodu kolorow, dzis jeszcze raz ze sposobu porwadzenia systemu. :w00t:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz taka zagadka dla Ciebie .Co to za koral ten fioletowy na środku ?


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo masakra, a jak sie okazuje system jest bez sumpa, ciagnie go mizerny odpieniacz a wsumie dwa ktore tak naprawde robia za napowietrzanie uzywa waty , a glowny element filtracji do DSB :thumbup:

Tutaj opis, warto pozwolic google przetlumaczyc

http://carlix.de/mw_...maerz-2006.html

@ Damian07

Pytasz nie tego czlwieka co trzeba :blushing: , dla mnei to Purple Monti :ice:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego, tego , kiedyś Ci mówiłem i pokazywałem że jak ta monti będzie fioletowa w baniaku to znaczy że masz idealne parametry wody dla spsów .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blushing: pokazywales mi wiele korali i teraz nie pamietam. Chetnie wszedlbym w posiadanie takiego "sps-bio-indykator" i wyrzyczil testy

Ale nie ma co, takie zdjecia i opisy mobiluzuj do pracy nad wlasnym akwarium. Nie ma co dywagowac ze ZEO tu nie ma udzialu, pytanie tylko jak duzy. Brak kamieni, Bubble Kinga, i polowoy butelek z calej stajni. System niby probiotyczny a odpienainie zadne.

Wiecej tu biologi jak technologi - co bardzo mi sie podoba


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu filtrują korale wodę,a monti to za zwyczaj jest brązowa i nikt na nią uwagi nie zwraca dlatego można zdobyć tego korala choć już coraz trudniej ludzie się go pozbywają z uwagi na to że jest brązowy.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w jego przypadku dużym plusem jest fakt, że ma mało zarybione akwarium a to one są główną przyczyną problemów.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zeby byl taki kolorek to niewykrywalne NO3 i PO4 moe wytarcza.

Tu musi byc jakis udzial mikroelementow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świerzy baniak, świeże wybarwione szczepki - problemy dopiero przed nią :whistle:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie pogadamy za trzy lata , .Jak by nie patrzeć zbiornik bomba tylko szkoda, że tyka :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wierze że da radę . Zwłaszcza że nie ma wielkiego doświadczenia ,nie kombinuje i trzyma się zasad .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również trzymam kciuki ,mało jest ładnych" starych" zbiorników.

ha na razie w temat ZeO wpisuje się świetnie

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Halo,halo-ja tu jestem;)piszcie dalej,piszcie:)

U mnie zmieniło się z tego zdjęcia tyle,że skała jest fioletowa;)

I montipora też fioletowa:)

I mnie tu w żadne ZEO nie wkręcajcie.Nie dam sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora czy możesz się nie wtrącać jak rozmawiamy o twoim zbiorniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do mnie nie piszesz?;)

Mam to dam;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.