Skocz do zawartości
natalia83

Zamieszki w akwarium. O co poszło?

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam dziś do domu i widzę, że jeden z pomarańczowych błaznów zniknął, przeczuwając najgorsze szukałam truchła za skałami. Błazen się znalazł cały i zdrowy, ale tak wystraszony, że opuścił ukwiał skrył się głęboko w skałach. Przez pierwsze pół godziny nie bardzo wiedziałam co się dzieje w akwarium. Teraz obserwuję eskalację agresji, jakiej nie widziałam nigdy u moich grzecznych i wychowanych ryb. Czarny błazen dotąd czyli jakieś 5 miesięcy był przeganiany przez pomarańczowego, z tego względu kupiliśmy 2 ukwiały i zamieszki ustały. W tej chwili role odwróciły się o 180 stopni, jednak agresja ze strony czarnego ocellarisa jest nieporównywalnie większa. I teraz pytanie czy błazny które żyły we względnej zgodzie mogą pozabijać się nawzajem? Po za tym paganella maltretuje od kilku godzin chyryspisere hemicyanea i salariasa segmentatus. A była to dotąd bardzo nieśmiała i grzeczna ryba. Co się z nimi stało? Może jakieś mrożonki z rejonu Fukushimy zakupiłam? Czy co?


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedlem widzac temat o panstwie w ktorym mieszkam a tu co... rozczarowanie i zupelnie o czyms innym... :wallbash:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim przeczytałem zdążyłem powiedzieć żonie że coś się dzieje w londynie, to się żona uśmiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciałam wprowadzać zamieszania, zwyczajnie przypomniały mi się Londyńskie zamieszki jak patrze na moje ryby. Niestety nie potrafię sama zmienić tematu. Może któryś z szanownych Modów pomoże? :whistle:

Edytowane przez natalia83 (wyświetl historię edycji)

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem z własnego doświadczenia - u mnie ocellarisy żyły w spokoju i pływały razem dopóki nie podrosły - jeden tak ganiał potem drugiego, że biedak spokój miał tylko przyklejony do pompy cyrkulacyjnej. Jeszcze jak dobrze poszukać wisi moje ogłoszenie, że oddam jednego błazenka bo drugi mi go zamęczy.

Chętnych nie było przez dwa tygodnie a po tym czasie ryby nie dość, że wróciły do dawnej "przyjaźni" to jeszcze zrobiła się parka, która regularnie od tamtej pory się tarła ;]

Może i u Ciebie samiec dominant traci jajka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natalia, tak na moje, to berserk ma rację. Najprawdopodobniej masz teraz dwie samice w zbiorniku. Czarny błazen mieszkając osobno w swoim ukwiale mógł się poczuć jako dominująca ryba na tym swoim terenie i z samczyka zrobiła się samiczka.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje ryby podrosły. Jeśli poprzestawiasz kilka skał, ukwiał zmieni miejsce itp. to błazny może odpuszczą. Pictichromis jak już zaczął to nie odpuści :smile_evil:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś szansa że jeden drugiego zabije? Nawet zrobiłam miejsce w sumpie, by je na kilka dni rozdzielić, ale nie mogę ani jednego ani drugiego odłowić.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pacagnellka to bardzo agresywna ryba i nie popuści mniejszym i słabszym, a już na pewno nie garbikowi...

wsadzenie błazenków dwóch różnych gatunków do 200 litrów to też nie jest dobry pomysł, najlepiej zdecyduj się na jeden gatunek i wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Pictichromis nie odpuści na pewno. Ja swojego musiałem odławiać bo zamęczył by garbika. Miarka się przebrała jak zaczął stresować mojego ulubionego błazenka :)

Błazenki najlepiej odłowić w nocy, są wtedy zupełnie nieogarnięte :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam czarnego odłowić i wrzucić do karceru (sumpa) na dwa dni żeby trochę przystopować jego zapędy, ale nawet o 4 nad ranem nie wyglądał na nieogarniętego :thumbup: chyba, że to ja kimałam z siatką w ręku :sleeping:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie chciałam wprowadzać zamieszania, zwyczajnie przypomniały mi się Londyńskie zamieszki jak patrze na moje ryby. Niestety nie potrafię sama zmienić tematu. Może któryś z szanownych Modów pomoże? :whistle:

hej. Uzyj opcji edytuj (pierwszy post), nastepnie pojawi sie guzik "uzyj pełnej edycji" i wtedy zmienisz sobie dowolnie nazwe tematu.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja parka czarnych blazenkow po 5 mcach spokoju w ciagu jednej nocy rozprawila sie z mala parka pomaranczowych nemo....zabila niestety;/

Wniosek jezeli blazny to TYLKO PARKA na jedno akw....

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja parka czarnych blazenkow po 5 mcach spokoju w ciagu jednej nocy rozprawila sie z mala parka pomaranczowych nemo....zabila niestety;/

Wniosek jezeli blazny to TYLKO PARKA na jedno akw....

pozdr

W.

Nie dokonca sie zgodze. Mysle ze jest duze prawdopodobienstwo ze beda walki ale nie zawszze musi tak byc.

Ja mialem 2 dorosle pary przez rok (polymnusy i frenatusy) i byly wobec siebie zawsze obojetne (moze nie przez pierwszy tydzien jak sie poustawiac musialy).

Akwa kostka 280L.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.