Skocz do zawartości
NaCl

Czy to jest skała z koralowców

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko:

Czy oferowana w linku skała stanowi szkielet koralowców, czy jakiś sztuczny gips?

Oferta sprzedaży

Jakieś szkielety na niej widzę, ale takie tafle mogą być rafą?

Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyy.... chodzi Ci o to czy to jest skała czy koralowiec? smoke.gif


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, chodzi o to, czy ktoś sobie ulepił tę skałę z gipsu w domu, czy jest to martwa skała wyciągnięta z rafy

po zdjęciu ciężko stwierdzić, trzeba by ją było wziąć do ręki, ocenić gęstość, a jeszcze lepiej rozłupać i zobaczyć strukturę wewnątrz. ALE szkielet po jakiejś Favii albo Favitesie na ostatnim zdjęciu trochę uwiarygadnia tę skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ta to samo chciałem napisać co Jerzy. Niektóre kawałki strukturą przypominają szkielety koralowców np wspomniana favia. tylko pytanie brzmi po co? Po co to kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby to bylo z gipsu czy ceramiki..struktura na prawdziwa wyglada,,z gipsu bylaby gladsza..poprostu zwykla sucha skala...

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie podpowiedzi.

Zakładam po nich że na 80% to szkielet koralowca :)

ps. kiedyś w sklepie widziałem coś podobnego (troszkę uboższe w szkielety), po wzięciu w rękę ciężkie jak baton i stąd moje obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. kiedyś w sklepie widziałem coś podobnego (troszkę uboższe w szkielety), po wzięciu w rękę ciężkie jak baton i stąd moje obawy.

myslisz ze powinno byc lekkie?skala to skala...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???bez przesady..co prawda sa rozne rodzaje skal..ale akurat te plyty to przeciez nie same szkielety koralowca wiec swoja wage maja..dzis sam w sklepie ogladalem takie plyty bo chce sobie wiezyczke zbudowac i powiem ze wcale nie jest takie lekkie..plyta wielkosci 35x40cm wazyla 5.8kg...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co ci toooooooooooooo ?


narodziny - wrzesień 2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???bez przesady..co prawda sa rozne rodzaje skal..ale akurat te plyty to przeciez nie same szkielety koralowca wiec swoja wage maja..dzis sam w sklepie ogladalem takie plyty bo chce sobie wiezyczke zbudowac i powiem ze wcale nie jest takie lekkie..plyta wielkosci 35x40cm wazyla 5.8kg...

bo to beton był :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zbiornik na tej skale tylko zakupiona była o wiele wiele taniej po 3 miesiącach od zalania skała wygląda takpost-13188-0-96780800-1347689961_thumb.jpg

Edytowane przez Aquel (wyświetl historię edycji)

Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem zbiornik na tej skale. Generalnie mają w ofercie różne struktury. Moim zdaniem jest to naturalny koralowiec. Całość ożywiłem praktycznie jedynie wodą i piachem z działającego baniaka. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty gruz koralowy, który miałem, w około 70% jest ciężki pozostały 30% stanowią kawałki prawie lekkie jak pumeks. Litr tego ciężkiego waży 1150 gram.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty gruz koralowy, który miałem, w około 70% jest ciężki pozostały 30% stanowią kawałki prawie lekkie jak pumeks. Litr tego ciężkiego waży 1150 gram.

Ta firma dysponuje różnym materiałem rafowym. Są płaskie kawałki, tzw. skała do ożywienia stanowiąca bardziej zbite skały (ale lekkie) oraz tzw. biały koralowiec niczym nie różniący się w swej strukturze od żywej skały. Wszystkie widziałem osobiście i z autopsji mogę polecić jako bezpieczny, naturalny materiał do wykorzystania.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe na takiej zbiornik odpalał :) jedno jest pewne, nie ma plag :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe na takiej zbiornik odpalał :) jedno jest pewne, nie ma plag :)

Na pewno będziesz zadowolony. Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to wybieraj ten koralowiec biały. Ma o wiele ciekawszą strukturę niż ta skała do ożywienia choć generalnie sprawuje się identycznie.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mam, wybierałem sobie różne i bryły i płyty, celowo nie wybierałem mocno porowatych z wierzchu, bo tylko syf bedzie łapało.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podrożał. Kosztował 15 a teraz 19. Ale to i tak dużo taniej niż żywa skała w sklepach :-).

No i bardzo ciekawą ma strukturę :-).

Ja też o nim pomyślę :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.