Skocz do zawartości
Kośmid

Ichthyo Trophic- mrożonki

Rekomendowane odpowiedzi

:welcome:

Katrinex za brudny, Ocean Nutrition za drogi. Spróbowałem firmy Ichthyo Trophic.

Cena za tabliczke niewiele wyższa niż za Katrinex ale i czystość wyższa (!).

Na próbe kupiłem Sekstet morski, wiedziałem, że ikrą homarów czy rybim mięsiem nie zadowole moich milusińskich ale tak na próbe wziąłem. Teraz już wiem, że następnym razem kupie gruby kryl i artemie. Cena za tabliczke od 4 do 5pln. Nawet jeśli mrożonki O. Nutrition są mrożone azotem bez zawartości wody- to wybieram I.Trophic.

11pln za tabliczke O.N to ciut dużo.

Nie wiem jak z dostępnością ich w kraju.

W ofercie mają mrożone myszy :thumbup:


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko prawda taka, że ichtio bez parokrotnego przepłukania nie wrzucę do zbiornika bo mi zaraz skacze po4 ;]

A z ON nie mam tego problemu + są witaminizowane.

Jadę na hufie po 23zł za opakowanie i nie widzę szans na powrót do ichtio ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim hufie ?

Ja zawsze płucze pod bieżącą wodą.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kośmid co by nie reklamować żadnego rodzimego sklepu:

http://www.oceannutrition.eu/products.aspx?Product=hufa-enriched-brine-shrimp

Jak dla mnie najlepsze dostępne na rynku mrożone żarcie dla średnich i małych ryb.

I tego nie płuczę w ogóle - po4 nawet nie drgnie(mierzone na dużej hance)

Edytowane przez BeRsErK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to stać Cie na 'czystą wode' :thumbup:

Wole za piątala płukać haha.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię mrożonkami firmy Ichthyo Trophic i nie widzę żadnego podwyższonego wyniku PO4. Mrożonek oczywiście nie płucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "stać" to bym nie przesadzał - hanka nie moja tylko użyczana ;] ale przy 100-200 litrach nie masz takiej obsady aby Ci wyjadła te mrożonki w kilka dni i wtedy wydatek 20 złotych nie traktuje jako dużego obciążenia dla budżetu domowego :)

Ale oczywiście kto co woli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje całe 4 ryby wyraźnie mniej ochoczo wsuwają artemię z IT w porównaniu do tej z ON. Ot ciekawostka, kostki wyjmuję z daleka od akwarium więc nie mogą się sugerować opakowaniem...;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlfon :thumbup:

zauważyłem, że artemia z O.N często ma czerwone zabarwienie. Są to mikroglony którymi karmi sie solowca, może to wpływa na ich pyszność


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... karmiłem mrożonkami IT, Katrinex, ON, BCUK - mimo wszystko płuczę, ryby zjadają każdą jedną mrożonkę, plusem jest zróżnicowanie diety :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem,jak ryby głodne to wrąbią wszystko,jeśli wybredne to znaczy,że są przekarmione.Od lat karmię IT po 4 zł za sztukę z eRybki i nie widzę konkurencji.Ja aktualnie płuczę,inni nie robią tego i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja tam płuczę IT 3 razy i jest wszystko ok. Kupuję kryl, ikrę, sekstet morski, lasonogi i czerwony plankton.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od lat I T

żadnego płukania,korale też muszą coś jeść


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także głównie na Ichthyo Trophic. Solowca, lasonogi zmrożone płuczę pod kranem gorącą wodą, potem do kieliszka i dodaje 2-3 krople Sera Fishtamin a ostatnio także VitAmino M Grtotecha. Chwilę odczekam, wymieszam i podaje rybą. Staram się mieszać kilka różnych mrożonek.

Edytowane przez biesiu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekstet z IT jest super, bez płukania, po rozmrożeniu prosto do zbiornika


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy pamiętam jadę na mrożonkach IT. Wrzucam kostki do miseczki zalewam wodą z akwarium, później przecedzam przez sitko i do akwarium.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam co kilka dni IT bez płukania. Co dziennie mrożonki DIY (owoce morza, ikra ryb od wędkarzy, artemia liofilizowana, czosnek, witamina C) w woreczkach od lodu. Kostkę po lekkim rozmrożeniu kruszę na mniejsze kawałki i podaje. Mniejsze ryby wyrywają jedzenie Borsukowi z pyska. Nic nie płucze.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam mrożonek IT czasami płucze pod wodą ale żadko. Błazny i krewecie jedzą aż miło. Kupuje solowca i kryl. Za "tabliczkę" daję 3 zł :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również karmię IT, nie płuczę ale wrzucam kostkę do szklanki, czekam aż się roztopi i zlewam wodę z rozpuszczonej mrożonki ;)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku używam mrożonek firmy P.H. "Żmijka" R. Wieczorek z Łodzi.

Kupuję na giełdzie na Granicznej. 2 PLN za 100 g.

Bez płukania, rozmrożone w wodzie z akwa.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Rybarium kupowałem Solowca z IT oraz Mysis a Ostatnio trafiło mi się z Łódzkiej Żmijki i z reguły na zmianę tym karmię , Do Katrinexu nie mam zaufania więcej wody jak robala ale sklepy w Zgierzu nic po za tym nie mają lecą na Łatwiznę bo tanie dopiero na specjalne życzenie coś więcej mogą sprowadzić z tych powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki dla "Żmijki" produkuje Ichtio Tropic, jeden pies...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki przed chwilą podałem moim zwierzakom jedzenie patrze a tu jakby mała ośmiornica lub coś tego podobne, już drugi raz mi się to zdarza i oba przypadki w krylu mieliście podobne przygody???


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też kiedyś taka trafiła i też w krylu. Mimo to nie narzekam , bo rostratus był zachwycony.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.