Skocz do zawartości
Kubaaas

Zeostart3 + Biodigest vs. NO3

Rekomendowane odpowiedzi

Kubass i co się dzieje po zmianie bakteri ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie bakterii wszystko wydaje sie byc na dobrej drodze. Dozuje 10 kropli zeobak 3x/tydzien. NO3 troszke spadlo. Jest gdzies pomiedzy 2.5-5.0. Po kazdym podaniu w odpieniaczu nastepnego dnia jest dodatkowe 3-4cm syfu. Korale zaczynaja delikatnie rozjasniac sie a szyby czyszcze raz na 7-10 dni. Mysle, ze jeszcze z miesiac/dwa zajmie dalsze zredukowanie NO3 ale generalnie zadowolony jestem ze zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dozujesz zeostartu ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, mam wolny kanal w dozowniku i chcialbym dozowac zs3 z dozownika ale..... Problem jest z dawka aby byla dokladna. Pomyslalem wiec aby rozcienczyc zs3 z woda ro tylko wtedy zs3 nie bedzie juz w niebieskiej butelce a z tego co czytalem to kz nie zaleca przechowywania jego produktow w innych pojemnikach bo podobno reaguja na .... Swiatlo?

Co wy na to?

Co do rozciencEnia chcialem zrobic 1:50 z ro i wtedy latwiej zadozowac dozownikiem 0,2 ml


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wodzie sterylnej? destylowanej? ro RO-DI ? czy z apteki?

masz link do butelek? :-)

rozumiem ze jak chcę uzyskać 0,4ml dziennie czyli 0,1ml x 4 dawki

to jak wymieszam 1ml KZ ZS3 z 10ml wody j.w. to dozujemy.... 1ml x 4 dawki ?

I uzyskujemy 0,1ml ZS3 przy zadozowaniu 1ml

idac dalej:

1ml ZS3 w 50ml wody da nam to 5ml aby uzyskac 0,1ml zadozowanego oryginalnie ZS3 ?

ach te przeliczenia proporcji :-)

PS. Chodzi o to że potrzebuje dozować 3-5ml plynu w jednej dawce aby byla wieksza dokladnosc dawki więc tak chcę rozcieńczyć ZS3 aby w 5ml roztworu bylo 0,1ml ZS3


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba a jak korale przy takich parametrach?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie monti talerzowe rozjasnialy mocno ale zyja. Musze zaczac wiecej dokarmiac teraz. Akry zaczynaja troszke ladniej wygladac powoli.

Nie bylo mnie przez kilka dni wiec jutro postaram sie troche fotek cyknac do archiwum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie mysle z czym wystartować, czy ZS3 i ZB czy NP Biopallets w nowej formie.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze. Ja mam aktualnie 3 dzialy oczyszczania: Kuli, ZS3+ZB i siporax.

Wlaczane wlasnie w tej kolejnosci. Niestety na samych kulkach nie zszedlem do odpowiednich mi poziomow.

One raczej utrzymuja niski stan a nie do niego prowadza. 2 dzialala OK ale zatrzymalo sie na PO4 0.05 i NO3 0.4

Doladowalem 3 i zniknelo po 2 tyg.

Teraz czekam az sie wykreca kulki, zminimalizuje ZS3 i ZB do levelu ktory bedzie wspieral tylko siporax jakby sie nie wyrabial....

Dodam ze z 2 kostek dziennie przeszedlem na 6 kostek dla ryb i 2 kostek dla korali w nocy + rozne w plynie


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Dwie monti talerzowe rozjasnialy mocno ale zyja. Musze zaczac wiecej dokarmiac teraz. Akry zaczynaja troszke ladniej wygladac powoli.

Nie bylo mnie przez kilka dni wiec jutro postaram sie troche fotek cyknac do archiwum.

nie bądź taki skromny, widziałem wczoraj Twoje akwarium

wrzuć fotki niech nam szczęki pospadają na podłogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.