Skocz do zawartości
hyper72

brązowe gluty

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszej fotce to zdecydowanie okrzemki, Na drugiej juz mix, ale te cienkie nici to raczej Zygnema albo mniej prawdopodbnie Fragilaria lub inne okrzemki kolonijne.

Na dwoch ostatnich fotach mam wrazenie ze tam jest wszystko - okrzemki, cyjano i poczatki dino.

Skretnice - jak sama nazwa wskazuje maja chlorplast charakterystycznie skrecony w helix

EDIT:

Przyjrzałem się bliżej, i to nie jest raczej Zygnema a bardziej Ulothrix


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mogę pokazać to co ja widzę przez mikroskop okrzemek u mnie brak. U mnie występuje to właśnie takie długie jak sprężynka takie pierwsze skojarzenie jest tego bardzo bardzo dużo .Jak z tym walczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborka ją wkleiła nie potrzebnie to następne tego u mnie multum.

Dzisiaj zawitała do mnie bardzo dobra znajoma biolog i na pierwszy rzut oka to skrętnica tylko ten kolor.

Gdyby była bardziej tepierścienie zbliżone to strzał w dychę .

http://www.mikrojezioro.met.pl/atlas_ros/glony_gl.html

Edytowane przez robert2678 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ja bym byl na jedno oko slepy to moze i bym widzial tam skretnice.

Skretnice maja komorki laczone wzdluznie. Jesli jednak to co jest u Ciebie wyglada tak jak na fotkach z postu #20 to to nie jest skretnica


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mogę zdjęcia zrobić. Co byś zrobił na moim miejscu? To wygląda naprawdę jak sprężynka z zaplaniczki

pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, powiedzialem co widze na fotach na NR. Nie mam bladego pojecia co Ty widzisz u siebie i nie bede zgadywac. Jesli widzisz spiralny chloroplast to moze to byc skretnica. Wiecej Ci na ten temat nie powiem.

Jak z tym walczyc? Dokladnie tak, jak Aleksander I walczyl z Napoleonem. Glodem go wzial :)

Z wiekszoscia niechcianych glonow walczy sie tak samo. Poczytaj bo z ilosci materialu na NR w tym temacie, to sie mozna habilitowac.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem w plane zero suplametcji tylko coś dla rybek przez pół . Podmany wstrzymane. A korale chociasz narazie ich mało tylko światełko.

Pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Odkopię temat i zapytam.

Mama dokładnie to samo co kolega w pierwszym poście, dowiedziałem się że to cyjanobakterie i wwykonałem kurację Chemicleanem, efektu brak i nie wiem co dalej robić. Z Chemicleanem postąpiłem zgodnie z zaleceniami tzn 48 godziń i podmiana 20%.

Teraz pytanie co dalej, nadal czekać na efekty?? jak sobie z tym dziadostwem poradzić ??

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko teraz jak z tym cholerstwem walczyć zna ktoś złoty środek ??

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotego środka nie ma, w każdym akwarium jest inaczej. Słyszałem że zaciemnienie zbiornika pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z kolegów pisał gdzieś ,że kupuje w anglii jakiś srodek i ma śnieżny piasek. Kolego odezwij się i przypomknij co to za środek ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwa też to wyszło. Wsadziłem Silicat Cleer bo przegapiłem wymianę złoża żywicy. A tak mniej więcej od tamtego momentu zaczyna się to pojawiać. Mam tego już dużo, za dużo... Zobaczymy, mi wygląda to na okrzemki....


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert- miałam właśnie takie gluty wszędzie po dwóch podmiankach na soli, którą używasz.

Ale mi nikt nie wierzył więc to pewnie nie to:)

Przeniosę do działu plagi wraz z odnośnikiem do zdjęcia o którym mówisz.

Miałem mały problem z cyjano, panowałem nad tym ale wkońcu mnie wk...zdenerwowało i poszedł chemiclean. Po długiej i nierównej walce cyjano odeszło. Po tym zabiegu zrobiłem jak w instrukcji duża podmianę 20% na soli o której mówi Debora (chyba). Teraz mam wysyp dino, brązowe gluty, troche bombli powietrza na tych glutach i dziadostwo atakuje korale :wallbash: . W porównaniu z tym cyjano co miałem to teraz mam o wiele wiekszy problem z dino. Dino zaczeło wyłazić dzień może dwa po podmianie. Debora jak możesz to zapodaj na PW z jaką solą to miałaś. Na tej soli zrobiłem już kilka mniejszych podamian 5-10% i nie było Dino, może większa podmiana zrobiła swoje. Teraz walcze AlgeaX, mam nadzieje, że pomoże. Dodam jeszcze, że mam nowe prefiltry i dwie żywice :ninja: TDS oczywiście 0. Mimo wszystko jak wygram z pomocą AlgeaX pojade dalej na tej soli i zobaczymy czy wróci. Jakoś nie wszysce chyba mają problemy z ta solą, może duża podmiana miała tu zanczenie, może jakiś inny parametr.

Zastanawia mnie jeszcze jedno dlaczego u niektórych na dino/cyjano działa AlgeaX/chemiclean a u niektórych nie działa. Wymysliłem sobie taką teorie jak czytam tego typu wątki, że jest problem z rozpoznaniem przeciwnika. Cześć krzyczy cyjano, cyjano! a zachwile się dowidaujesz, że masz dino. Ludzie walą potem chemiclean na dino myślac, że to cyjano i piszą, że u nich nie pomogło. Jak myslicie czy w tej teorii jest choć trochę prawdy?

Popełniłem błąd - nie mam tej soli o której pisała Debora

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że chemiclean jest mało szkodliwy i nigdy mi po tej kuracji nic nie padło nawet jeśli była nie trafna, natomiast algea wybija krewetki przynajmniej u mnie a dawka wymierzona idealnie nawet mniej z uwzględnieniem skały..


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mi wpadło do głowy co mogło mieć wpływ na nagły wysyp dino w moim baniaku. Przy ostatniej podmianie wywaliłem cały siporax i skałę z sumpa i wypłukałem w wymienianej "starej" wodzie. Wcześniej wstrząsałem tylko cały ten bajzel w sumpie przed podmianą.

Seicodriver te krewetki to zeszły po jakim czasie, po pierwszych dawkach czy pod koniec kuracji? Moje narazie mają się dobrze (po pierwszej dawce).


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, od 2 miesięcy walczę nie wiem już z czym... chemiclean nie pomógł, Algeax nie pomogło, woda utleniona ten sam skutek, butelka biogro 3, zero reakcji, zmiana soli na ubogą AF jesze gorzej.. Wymieniłem membranę, zywice, prefiltry, zastosowałem sere na okrzemki, zwiększyłem cyrkulacje i nie wiem co dalej z tym robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 krewetka padła po 3 dawce,potem co dawka to krewecia, na koniec piękny jeżowiec diadem. Już nigdy nie dam algea :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krewetka padla po 5 dawcw


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie pasuje. Mowa tu o dino, a Wy mówicie o stosowaniu chemii na cyjano. Może najpierw dokładnie zdiagnozujcie z czym macie problem a później zacznijcie dawać chemię. Dino to nie cyjano i cyjano to nie dino. Dawanie leków na ślepo tylko spowoduje, że będziecie mieli dość akwarium morskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.