Skocz do zawartości
lukaszra

Special Blend dawkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.akwarystyczny24.pl/microbe-lift-special-blend-236ml-redukuje-czestotliwosc-podmian-wody-p-1793.html

Siemka niech mi ktos wyjasni dawkowanie tych bakteri ,,

1 dzien 8 dzien

czyli co przez 7 dni codziennie taka dawka

czy 7 dni przerwy i kolejna dawka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dnia największa dawka, później dopiero 8, 15, 22, 29 (co tydzień)

a później co 2 tygodnie - to chyba oczywiste

nie wiem, jak można zrozumieć, że codziennie...

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro pisalem to widocznie mozna

mozna to odczytac ze od 1 dnia do 8 taka dawka a pozniej inna dawka od 8 do 15

tak mozna odczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega ejerzyk napisal jest ok chcialbym dodac ze pomiedzy tymi dniami (rowniez w okreslonych dniach i dawkach :2gi,9y,17y,potem co 14 dni przez ok 2 miesiace po tym czasie co 3-4tyg)dobrze by bylo podawac Nite out II wtedy w 100% funkcjonuje caly cykl szczegolnie dojzewanie jak i walka z cyjano.

Nite Out II podajemy wieczorem/noc po zgaszeniu oswietlenia.

pozdrawiam Norbert

Edytowane przez Normad (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem w dziedzinie bakterii Nite-Out II, ale też kiedyś je stosowałem przy samym starcie i wydaje mi się, że są to głównie bakterie przydatne na samym początku i pomagają w szybkim obniżeniu amoniaku i azotynów. Później, moim zdaniem, przy zwykłym "mejtnensie" wystarczy Special Blend. Ale fajnie, gdyby ktoś mnie poprawił, jeżeli nie mam racji, bo kiedyś już na ten temat dyskutowałem z Adamem_Szczecin, ale bez konkretów, bo takich nie znam, a Adam_Szczecin też tylko zasłyszał te informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spezial Blend oraz nite out powinno podawac sie razem jak wyzej pisalem przy dojzewaniu oraz chwile po ok 2 do 3 miesiecy oraz doskonale sprawdza sie w wiekszosci przypadkow z plaga cyjano (napewno nie w 100% przypadkow) dlatego wtedy zalecane jest stosowanie .

Po uplywie dojzewania oraz stabilizacji parametrow zalecane jest przejscie na bakterie TheraP dawka na 300L to 40ml.

co 2-3 tygodnie (2 razy) nastepnie wystarczy 1raz w miesiacu.w razie zakupu nowych ryb czy podejzeniu chorob zaleca sie podanie TheraP nawet o 10% zwiekszonej dawki.

Wazne po dodaniu Bakterii wylaczyc lampe UV oraz Ozon jesli takowe jest w tym czasie uzywane na 72godziny chroni to przed zabiciem wiekszosci ilosci nowo wlanych bakterii.

Edytowane przez Normad (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.