Skocz do zawartości
kosa46

Co to wyrosło z kikutka na skale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co to może być koral?Ukwiał?Jest twarde ma bużkę i małe macki potrafi sie chować.

post-12556-0-93496100-1346345323_thumb.jpg


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to nie ma koloru coś jak bardzo blady różowy.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Tubastrea. To jest koral niefoto - trzeba go karmić - nakryj kubeczkiem z otworem na górze i wstrzyknij mix z planktonu, mrożonek itd. najlepiej w dzień, w ten sposób nauczysz ją jedzenia - odwdzięczy się pięknym wyglądem. Karmienie uprawiaj min. 1x dziennie


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę a ja dałem ogłoszenie że kubie tubki a tu niespodzianka sama wyrosłe hehe.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze jaszczomp butelka i dokarmiaj,czytałem kiedyś ze one lubują się w suchym pokarmie łapią go i wysysają więc możesz popróbować różnego typu karmienia.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę a ja dałem ogłoszenie że kubie tubki a tu niespodzianka sama wyrosłe hehe.

To już wiesz jak wypełnić za friko akwarium tym czym chcesz: dodawaj ogłoszenia :)

Coś w stylu Stoliczku nakryj się :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he dobre by to było gdyby tak było.A swoją drogą jaki zbieg okoliczności no ale do żółtej tubki to temu czemuś jeszcze daleko.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro już opadliśmy z zachwytu, że to tubka, to może sprawdź czy ma twardy szkielecik. Jeżeli tak, to może rzeczywiście, ale jakoś w to nie wierzę, chyba, że to jest jakaś szczepka od kogoś, bo tak nawet trochę wygląda - na takiej małej skałce. Szansa na to, żeby tubka tak sobie po prostu wyrosła jest chyba tylko wtedy, gdy tubki rozmnażają się płciowo.

A jeżeli nie ma twardego szkieletu, to może jakiś Corynactis? Może np. taki:

http://www.youtube.com/watch?v=ilBoUjjoqrI

skoro jest "blado-różowy". Popatrz sobie w googlach, bo są one w bardzo wielu odmianach kolorytycznych: https://www.google.p...AULqJFcnWtAbZbw i są często pasażerami na gapę z żywą skałą. Możesz spróbować go nakarmić, to jak się napompuje, łatwiej będzie określić co to za coś.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w pierwszym poście pisałem ma twardy szkielecik.

Szczepką od nikogo nie jest.odłupał się kawałek skały a na tym kawałku od początku był jak to nazwałem "kikutek" dopiero od 2 miesięcy wypuszcza macki.skała 13 miesiecy lezy w baniaku.Może to zasługa fito że odżył bo od dawna leję.

Nie pisz posta pod postem.

mintaj


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie rzeczywiście może to być tubka. Spróbuj ją dokarmić np. artemią z pipetki albo strzykawki. Najpierw trochę na zanętę, poczekaj aż się otworzy i później większą porcję prosto w macki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja, że to Fungia... Sam mam 3 skałki, które co 2-3 miesiące "rodzą" nowy koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem odpowiedź najbardziej podobne jest do caulastrea furcata z drugiego zdjecia na google tylko ze moja jest mniej barwna a poza tym identyczna.Dziękuję wszystkim za pomoc.http://www.google.pl...lastrea furcata

post-12556-0-39425400-1346501749_thumb.jpg

Edytowane przez kosa46 (wyświetl historię edycji)

Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.