Skocz do zawartości
Qlfon

Nano-reef Chapter Lublin....

Lubelskie spotkania morszczaków  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. By?oby fajnie?



Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze nie napisales wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam błazenka ,odbiór osobisty najlepiej z piwem zimnym

Jak coś to proszę o telefon w poniedziałek 507-183-132 pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmę;) bądź zakupię SPSy. Ze wskazaniem na acropory ale niekoniecznie. Chciałbym raczej od kolegów z Lublina lub okolic, ponieważ zdecydowanie wolę po żywe zwierzaki jechać osobiście. Mam także kilka szczepek Monti stalowej, fioletowej, czerwonej, oraz seriatopory caliendrum. Jeśli komuś coś sie połamało bądź połamie w najbliższym czasie proszę o wiadomość na priv. Mam pojemniki i worki. Dzięki.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam lubelskich posolonych, czy ktoś posiada duncanopsammia i tubastrea i chciałby zrobić odpłatną szczepkę :)

Edytowane przez danisz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

poszukuje jakieś glony nad dsb ,najlepiej lublin i okolice

p.s. już koniec wakacji może jakiś mini zlot ,co wy na to ???

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tę pogodę to zimne piwo chyba nawet wskazane :) - tylko jak tu wyjść na dwór ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogatka ma salę klimatyzowaną (chyba), no i na dworze część zarośniętą żywopłotem oraz zasłoniętą parasolami - jest OK - testowałem :)

To co, był by ktoś chętny - dziś - jutro ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedzieli mnie nie ma:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyczę beczkę około 100 litrów na kilka dni ,może ma ktoś ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makroglony do refugium z lublina lub okolic ktos ma na start? tylko nie spagetti najlepiej jakas odmiana caulerpa kupie/przyjme albo dam jakas szczepke zoa.

ps. bede jutro na chwile w lublinie wiec moze ktos pomoze z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze je brałem w Murenie. Obecnie nie mam refugium, ale z tego co widziałem, chłopaki mają sporo :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Jak by ktoś szukał na początek miękasów lub quadriego to mam parę skałek mogę wymienić na czyste skałki najlepiej na takie http://www.coralhouse.pl/sucha-skala-pukani

znajdą się też szczepki łatwych sps

jak coś to zapraszam na priv

Pozdrawiam Jacek 507183132


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Miało być słodkie ale się napaliłem na sól :thumbup:.

Pewnie dłużej zejdzie ze startem ale co tam. Na razie chłonę, czytam i małymi kroami do przodu. Plan już jest teraz tylko po kolei i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Miało być słodkie ale się napaliłem na sól :thumbup:.

Pewnie dłużej zejdzie ze startem ale co tam. Na razie chłonę, czytam i małymi kroami do przodu. Plan już jest teraz tylko po kolei i do przodu.

Przy tych wymiarach, które podałeś to 240 litrów, jeżeli 40 to szerokość akwarium to lepiej dodaj chociaż 10 cm a najlepiej 15-20 cm , jeżeli ogranicza Cię litraż to odejmij od długości, głębia w morskim to podstawa jeżeli chodzi o wrażenia wzrokowe.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda . Szerokość minimum 50 cm . A jeszcze lepiej 60 cm . Głębia to raz , a dwa że zwiększa się ustawność skały , koralowców itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wymiarach, które podałeś to 240 litrów, jeżeli 40 to szerokość akwarium to lepiej dodaj chociaż 10 cm a najlepiej 15-20 cm , jeżeli ogranicza Cię litraż to odejmij od długości, głębia w morskim to podstawa jeżeli chodzi o wrażenia wzrokowe.

Ogranicza mnie niestety komoda i jej głębokość (teraz i jej nośność) wczoraj poskręcałem wynalazek małżonki z Agat... :spam: .

Teraz jeszcze będę musiał zrobić stelaż wew. o losie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajnie że dołączyłeś do naszego grona posoleńców.

dobrze chłopaki Ci mówią, łatwiej zmienić komódkę niż później cały zbiornik, z którego będziesz średnio zadowolony.

Kombinuj.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Może wybiera się ktoś do Coral_House ,chciałem zakupić tą szczepkę http://www.coralhouse.pl/montipora-sunset-1 i potrzebuje transportu

jak coś zapraszam na priv

pozdrawiam Jacek

Sprawa nieaktualna znalazła się w lublinie

pozdrawiam


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatne zbiory

Jak właściciel będzie chciał to ci napisze :baby:

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatne zbiory

Jak właściciel będzie chciał to ci napisze :baby:

pozdrawiam Jacek

OK, to czekam na info jak właściciel wyrazi zgodę :)

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ma ktoś zbędnej autodolewki? Padł mi czujnik w moim Osmolatorze i nie bardzo wiem co robić - nowej dolewki nie chcę kupować bo na nowym baniaku chciałbym już mieć system z elektrozaworem i dolewką bezpośrednio z RO. Mojego Osmolatora mógłbym teoretycznie rozbudować o elektrozawór ale teraz jak padł czujnik, który wygląda na to że nie ejst częścią zamienną muszę poszukać jakiejś alternatywy która pozwoli mi później na łatwe przejście z pompki na elektrozawór. Jakieś pomysły?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie wybiera się ktoś może do Aquaforest do Nowego Sącza? Interesuje mnie parę szczepek, a w tą pogodę mam obawy co do wysyłki.

Jak coś to prośba o Pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zostało komuś trochę kleju do hydrauliki? Bo po co mam kupować w obi duży pojemnik jak mi później będzie stał i przeszkadzal. To kilka rurek tylko. Chętnie za piwko odkupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.