Skocz do zawartości
gregor.gg

Kto jeszcze do Sharm el Sheikh?

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś wybiera się do Marsa Alam w okolicach 14 czerwca?

Polecicie jakiś hotel z ładną rafą?

Rafa w zatoce Abu Dababb - nic się do tego nie umywa. Snoorkujesz jak w porządnym akwarium rafowym :) nie przesadzam. Kosmos i tyle. Byłem kilka razy w Egipcie w Sharm, Hurgadzie i Marsalam i teraz tylko Marsal'am Abu Dabaab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły ten hotel.

Zastanawiam się jeszcze nad Concorde Moreen Beach Resort.Na youtube rafa wygląda też niczego sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjne.

W Sharm polecam Hotele SeaClub lub SeaLife. Oba hotele są przy wsapaniałej nie zniszczonej rafie koralowej. Super sprawa , żeby po śniadaniu wyjść z fajeczką i maską i posnurkować do obiadu z tym co mamy lub chcielibyśmy mieć w akwarium. Nurki z butlą oczywiscie w parku Ras Muhammed.

W Hurgadzie Hotel średni Al Nabila Grand Makadi. Ale za to też przy pięknej rafie koralowej. Nie zniszczonej. Dodatkowo nurki na Safadze.

Polecam :) Aż miło powspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzinę ruszam na lotnisko. Bede w hotelu The Grand Hotel gdyby ktoś w tym tygodniu się też wybierał. ..


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsa Alam - Polecam atol Sha'ab Samadai (Dolphin House). Znakomity do dania nura. Widziałem tam tez snurkujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z rana wrocilem, napewno pojade jeszcze raz :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam z Marsa alam z hotelu Concord.

Rafa przepiękna,dojście z pomostu lub bezpośrednio z plaży. Dla miłośników snoorkowania raj. I nie trzeba żadnych dodatkowych wycieczek. ps. Brak klątwy jak na tą chwilę.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś w hotelu Golden Shores?

Jak wygląda teraz sytuacja w Egipcie bo jadę 8.07 do sharm i zastanawiam się nad wykupienie wycieczki do Kairu i na pustynie.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Szarm wróciłem troszkę ponad miesiąc temu i sytuacja była bardzo spokojna, mimo, że często było widać uzbrojoną policję i wojsko na tzn "checkpointach" na drogach. Jednak rozmawiając z zaprzyjaźnionym przewodnikiem, odradzał wyjazdy do dużych miast ze względu na manifestacje, drobne zamieszki itp... Co do pustyni to chyba nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

checkpointy i uzbrojona po zęby policja jest tam od zawsze, czyli normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w maju ponownie leciałem do kairu z szarm był spokój cisza,bardzo zabezpieczone dla turystów

przed muzeum kairskim czołgi,super,nawet mam z żołnierzami fotkę :smiling:

ale turystów w kairze troszke mniej jak w zeszłym roku,co ma swoje plusy,można sobie fotki porobić bez ludzi w tle


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z tygodniowej wyprawy do sharm i chciałbym się podzielić trochę wrażeniami.

Nocowaliśmy w hotelu Shores Golden i szczerze go polecam (Jak się da 10$ do paszportu to dają pokój z widokiem na basen), pokoje zadbane z własnym tarasem (wszystkie), choć łazienki mogli by trochę odremontować. Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny (1 z podgrzewaną wodą i z barkiem), siłownią i sauna (dodatkowo płatna). do morza jakieś 900m z prywatną plażą (brak wejścia piaszczystego tylko wejście z pomostu) gdzie znajduje się przepiękna rafa. Na plaży leżaki i wsio za free łącznie z napojami, frytkami, hamburgerami i hot dogami (minus brak piwa:()

Z basenu można korzystać 24h/dobe a z dobrodziejstw z barku w tym zimniuteńkiego ichniego piwka, ciepłej wódki, whisky od 11-23

Jak się dowiadywaliśmy to w innych hotelach można było często tylko do 18-19 potem wywalali z basenu, a my siedzieliśmy często do 2 w nocy:). Jak się dało po 1$ to nalewał nam na zapas że alkoholu nie brakło:p

Co do wycieczek:

Odradzam kupowania u rezydenta bo po prostu drogo i często straszą że ubezpieczenie nie działa jak się wykupi u innych co jest oczywiście nieprawdą. My kupowaliśmy wycieczki w biurze "Słoneczny Sharm" chyba najtańsze biuro jakie znaleźliśmy i jeszcze sami upusty zrobili. Przykładowe ceny "Magiczne safari" 40$, nurkowanie intro przy wyspie Tiran 35$ (samo snurkowanie 22$- w 3 miejscach z cudowną kolorową rafą)

Sharm i okolicy jest bezpiecznie więc spokojnie można robić samotne wypady na miasto, gdzie należy się jak to ktoś powiedział "długo i skutecznie targować"- spokojnie można zejść do połowy ceny a nawet do 1/3.

No i na dzień dobry polecam zakupić paczkę tabletek Flagyl 500 na zemstę faraona i zażyć od razu jak coś zacznie mulić (stoperany i inne polskie leki nie działają na ichnią florę bakteryjną) i zażywać 2x po 1 tabletce na dzień osobiście z przyszłą małżonką wypróbowane.

Cena wycieczki nas wyszła:

4100zł/2os

10$-do paszportu przy meldowaniu się

ok 20$ napiwki

wszelkie napoje alkohol w cenie

Potem wycieczki dodatkowe:

"Magiczne safari"- 40$/os

"Nurkowanie intro"- 35$/os

"Delfinarium"- 20$/os

PS: polecam zabrać ze sobą aparat z funkcją waterproof (do 5m wystarczy), a sprzęt do snurkowania można kupić na miejscu dużo taniej niż w Polsce.

Edytowane przez Signarus (wyświetl historię edycji)

Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś dobry 4*+ hotel w Sharmie ?

Bo ta plaża w Faraanie mnie trochę odrzuca , człowiek na człowieku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś dobry 4*+ hotel w Sharmie ?

Bo ta plaża w Faraanie mnie trochę odrzuca , człowiek na człowieku.....

Kozak rafa przy samym hotelu i hotel spoko spokój i cisza na plaży .

http://www.travelpla...CFWfHtAodY2QAeg

I gwiazdka niżej obok siebie

http://www.rainbowto...CFSHItAodL2cA7w

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jeszcze jakiś dobry 4*+ hotel w Sharmie ?

Bo ta plaża w Faraanie mnie trochę odrzuca , człowiek na człowieku.....

Polecam Grand Hotel 5*. 7 basenów i dwa zejścia do wody wprost z pomostów. Polaków w nim brak. Większość anglicy lub Rosjanie (Ci to kradną nawet darmowe jedzenie :) wiec jako Polak będziesz bardzo miło traktowany. Ma też sporo plusów zaprzeczających temu co się wyżej naczytałeś.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel El Faraana Reef Resort

chce się wybrać we wrześniu i czytam o tym hotelu ze jest przestarzały wiem ze w pokoju się tylko śpi ale schludny wygląd czystość i przyzwoite warunki są ważne dla mojej zony czy ktoś może rozwiać moje obawy


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotel nie jest nowy, ale za to jest fajnie,klimatycznie,hotel ma coś w sobie,leć nie będziesz żałował

jest schludnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel El Faraana Reef Resort

chce się wybrać we wrześniu i czytam o tym hotelu ze jest przestarzały wiem ze w pokoju się tylko śpi ale schludny wygląd czystość i przyzwoite warunki są ważne dla mojej zony czy ktoś może rozwiać moje obawy

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w tym hotelu w maju tego roku. Poza kilkoma komarami i biegajacymi gekonami po ścianach, nie ma żadnegi robactwa. Również polecam hotel. Z reszta wystarczy kilka dolarów dla sprzątacza i będzie naprawdę dobrxe dbał o czystość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś w hotelu Mira Mar w Tabie bo lece tam 23.08 za dwa tygodnie podobno też jeżeli chodzi o rafe to petarda wszyatko na chwile obecną słyszałem ale z morszczyzną nic wspolnego nie mieli jak ktoś był prosze o info :-D


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.