Skocz do zawartości
Kaktus

Profilux Plus 2 problem z wyświetlaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na reszcie nadeszła długo oczekiwana chwila:) restart baniaka, woda już się leje.

Niestety dziś wyjąłem z szafy komputer włączam go a na wyświetlaczu paski ;( (całe życie pod górę)

Co można z tym zrobić?

post-8643-0-13557500-1346784477_thumb.jpg


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerest nie ma bo jemu padl calkowicie i wzial panel ode mnie. Niestety taka mozaika to czesty problem tych wyswietlaczy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czerest nie ma bo jemu padl calkowicie i wzial panel ode mnie. Niestety taka mozaika to czesty problem tych wyswietlaczy

Ok. To ma jeszcze namiar na elektronika, który to naprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wyświetlacza czy naprawa? Jak to wygląda cenowo mniej-więcej?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku zw wzgledyu na problem z wyswietlaczem w Twoim panelu nabyłem jeszcze jeden w pełni sprawny .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku zw wzgledyu na problem z wyswietlaczem w Twoim panelu nabyłem jeszcze jeden w pełni sprawny .


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

zainwestuj w kabel do kompa :)

wyjdzie taniej a i sprawniej wszelkie ustawienia robic poprzez PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel mam ale komputer mam tak fajnie zamontowany. Gdzie mogę kupić taki wyświetlacz?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U to masakra :(

Czy wystarczy to wymienić? Czy to wogule jest do mojego kompa?

http://www.ghl-store...ch-display.html

P.S.

No i troszkę się rozczarowałem. Bo to chyba tylko usługa wymiany tego wyświetlacza a na dodatek tylko dla Niemców. Z tego co się doczytałem to odsyłają komp ale na terenie Niemiec :(

Edytowane przez Kaktus (wyświetl historię edycji)

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam z tym problemy. W komputerku wynieniłem już przedni panel ściągając go z Niemiec za ok 600 zł czyli 300 zł to dobra cena. Próbowałem kiedyś kupić sam wyświetlacz, ale nie znalazłem odpowiedniego. Prawdopodobnie jest to wyświetlacz dedykowany dla tego urządzenia lub niedostępny w wolnej sprzedaży. Kolejny też mi ledwo świeci, ale jakoś da się z tym żyć. Inaczej ma się sprawa z wyświetlaczem do pomp dozujących. Kupiłem kilka sztuk i jak widzę szykuje się kolejna wymiana.

Andrzej


500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić i podłączyć wyświetlacz zewnętrzny . Fajna sprawa. Koszt ok 400 zł. Ostatnio ktoś wystawił na forum za 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Można kupić i podłączyć wyświetlacz zewnętrzny . Fajna sprawa. Koszt ok 400 zł. Ostatnio ktoś wystawił na forum za 250 zł.

Wyswietlacz zewnetrzny do tego typu profiluxa pozwala tylko na podglad parametrow a nie na wprowadzanie zmian

Wiec i tak potrzebujesz widziec co zmieniasz :(

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem kompa bo myślałem ,że może coś nie styka albo coś :) Niestety nic nie znalazłem.

Podgrzałem cały wyświetlacz suszarką i zaczołem go "tarmosić" udało się uratować kilka lini więcej :)

Będe musiał do końca roku jakoś wytrzymać. Chyba ,że padnie wcześniej całkiem :)

post-8643-0-82105600-1346846503_thumb.jpg


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczny problem z wyswietlaczem - chyba robia to specjalnie bo zawsze chca wymieniac za 300 zł :-)

Przewalilem takich juz kilkanascie wszystkie z tym samym problemem.

Co ciekawe ten wyswietlacz to klasyczne 2x16 na klasycznym sterowniku. Problem polega jedynie na tym ze 1 pin zintegrowali ( bodajze - ) i.... maja wlasnie PCB z podswietleniem do LCD ( jest wezsze o jakies 20mm )

Z tego powodu klasyczne LCD nie pasuja :-)

Ale jest tego rozwiazanie. Klasyczne LCD i dluzsze dip-switche i mamy naprawe za 40zł + robocizna :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruje tylko wsadzam :-)

Jedna noga jest tylko mostkowana dlatego w oryginale masz 15 a nie 16 pinów

Jedyny problem to to co pisalem, trzeba pokombinowac z montowaniem guzikow bo sie nie miesci obok siebie

Oni stosuja szerokosc LCD okolo 68mm a standardowe to 80mm


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz może jakieś foto jak to wygląda po modyfikacji? 12mm to dość sporo :(


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruje tylko wsadzam :-)

Jedna noga jest tylko mostkowana dlatego w oryginale masz 15 a nie 16 pinów

Jedyny problem to to co pisalem, trzeba pokombinowac z montowaniem guzikow bo sie nie miesci obok siebie

Oni stosuja szerokosc LCD okolo 68mm a standardowe to 80mm

masz może jakieś foto jak to wygląda po modyfikacji? 12mm to dość sporo :(

jakiś rysunek by się zdał co do zmostkowania tej 16 nogi :)


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostkujesz drutem :-)

Jak ktos chce ladniej to polecam:

Niski, wyjscia po bokach lutujesz wstażką ( w sumie 6-7 przeewodów)

ale bardzi fajna jakosc wyswietlania

http://www.conrad.pl...A_17651_0212040

To OLED wiec obraz wypas.

Ja wlasnie zamawiam do nastepnego padnietego dozownika :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mostkujesz drutem :-)

To rozumiem: )

przydał by się jakiś najprostrz rysunek pokazujący która noga ma być z którą połączona. Jestem dociekliwy bo niechce spalić komputera.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaktus wstrzymaj się do następnego tygodnia. zamowilem nowe wyswietlacze do testu.

LCD z naprawa bedzie kosztowal 60zł + koszty wysylki ( jak sie sprawdzi )

( i nie bedzie trzeba nic cudowac )

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kaktus wstrzymaj się do następnego tygodnia. zamowilem nowe wyswietlacze do testu.

LCD z naprawa bedzie kosztowal 60zł + koszty wysylki ( jak sie sprawdzi )

( i nie bedzie trzeba nic cudowac )

Ok


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.