Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sie podoba metoda a odpieniacz oddam osobie ktora mi zbuduje scrubbera z samoczyszczaca sie siatka. pomysl mam czasu nie mam. mysle ze taka wypowiedz duzo mowi o tej metodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat od 1 do ostatniej strony i bardzo mi się spodobała ta metoda, tylko chciałem się zapytać w szczególności do Kidul'ta jak mu ta metoda się sprawdza do tej pory czy nie miałeś żadnych ale???????

-seb a czy ten typ co zim rozmawiałeś mówił ci ile prowadzi baniak już na tej metodzie????

trzy lata

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Przeczytałem od deski do deski, ciekawie brzmi.

Metoda bardzo interesująca, ale też dosyć upierdliwa w obchodzeniu się z tym wszystkim.

Jak dla mnie DIY odpada, prędzej bym się zainteresował takim gotowym "modułem" jak w tym filmiku LA Fishguys.

Zainteresowałem się tym, bo nie po to jeżdżę 20km do miejsca z czystą wodą morską, żeby co najlepsze z niej potem odpienić w kilka godzin.

Super, że komuś chce się kombinować z alternatywnymi metodami filtracji i że chcecie się podzielić swoją wiedzą na forum :thumbsup:

Idę drążyć temat w Google, może też coś takiego poskładam u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinek LAFishGuys na ten temat (nie zauważyłem żeby ktoś to już wstawiał więc dodaję):http://www.youtube.com/watch?v=NzmenUae7TI

no i najciekawszy jest film nr 3 w którym widać jak wygląda akwarium po kilku dniach :) a on tam pozostawił odpieniacz czy mi się wydaje??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wierzę w ten system,skrobanie wiele czasu nie zajmuje,ale jak piszą wyżej dla SPS-ów ta metoda nie za bardzo a głównie dla mnie dyskwalifikuje hałas pluskającej wody.Kto wie,może kiedyś.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale powiedzmy sobie że jako dodatkowe medium do akwarium z sps-ami na pewno mogłoby dać super rezultaty tak jak to zrobił LA fishguys :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar jak zrobisz dobrego scrubbera to ani nie pluska ani w inny sposob nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czuje się wywołany do tablicy, na ATS jade już od pażdziernika 2010 bez odpieniacza i uważam że efekty są zdumiewające, zrobiłem to zreszta po drobnych konsultacjach z @KIDULT, efekty są naprawdę rewelacyjne nigdy nie uzyskałem tego na odpieniaczu!!! algaescrubber.net mam przeczytane od dechy do dechy i dziennie jestem na bieżąco z chłopakami z USA, może jak dobrze pójdzie to zrobię jakąś relacje:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiles scrubbera wg zalecen ze strony algaescrubber.net? jakie wymiary , standard czy high filtration?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakies wytyczne, wzory czy coś, czy im większy tym lepiej?

Pozdrawiam

seb

ps. Leoni, pokaż swoją konstrukcję


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajac w sieci info o ATS dozytalem ze metoda nie tylko sprawdza sie w akwarium, ale rowniez z powodzeniem jest stosowana na duza skale w oczyszczaniu wody. Dodatkowo z produktow ubocznych mozna produkowac biopaliwa.

Ciekawy link ponizej

http:// http://www.hydromentia.com/Products-Services/Algal-Turf-Scrubber/index.html

Korci mnie taki dodatek.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb sa podane konkretne wzmiarz, troche to duze wychodzi. ale efekt wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie, dzieki propagowaniu za rok będzie to juz bardziej powszednie mam nadzieje

z czytanych relacji nie natrafilem na oswietlenie ledowe, a wyłącznie świetlowkowe. Natrafiliscie sami na ledy gdzies w tej metodzie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się doczytałem to minimum na 1galon US (3,7853L) potrzeba 1cal2 (6,4516cm2) powierzchni oświetlonej z dwóch stron, czyli około 1,7cm2 na 1L wychodzi na to, że na zbiornik 100L wystarczy zaledwie powierzchnia 170 cm2 to daje nam kawałek siatki o wymiarach 17cmx10cm.

Przepływ minimalny to 35 GPH, czyli 132,5 L/h na 2,54cm (1cal) szerokości siatki niezależnie od jej wysokości.

Mam tylko problem z oświetleniem podają, że 0,5W – 1W na galon, ale czego?

Jeśli coś nie tak napisałem to proszę o uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czytanych relacji nie natrafilem na oswietlenie ledowe, a wyłącznie świetlowkowe. Natrafiliscie sami na ledy gdzies w tej metodzie?

http://www.algaescrubber.net/forums/viewtopic.php?f=3&t=1338


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak według zaleceń na stronie, zresztą mój wątek ma już sporo stron:)wymiary 30x30 i high filtration

oświetlenie ledowe ogólnie nie jest zalecanie przy ATS, najbardziej powszechne i dające najlepsze efekty do żarówki CFL, co oczywiście nie oznacza że chłopaki takiego świetlenia nie stosują


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik działa od samego początku - grudzień 2010 - na

algaescrubber. Nie mam problemów z parametrami wody. Co do czyszczeni

ekranu filtra. Robię to raz w tygodniu i zajmuje mi to około 10 minut.

Zbieram średnio ok. 30g

glonów.(img)https://picasaweb.google.com/111713615096669370036/Solniczka02?authuser=0&feat=directlink(/img)

(img)https://picasaweb.google.com/lh/photo/ED7oAUQPEV_EygqgM8mzuA?feat=directlink(/img)



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety, ręcznie wklejone nie są przesyłane do prezentacji, a funkcja załączniki nie działa :rant:

@jaczal, zerknij do tematu o dodawaniu fotek .


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakies wytyczne, wzory czy coś, czy im większy tym lepiej?

Pozdrawiam

seb

ps. Leoni, pokaż swoją konstrukcję

seba moja konstrukcja jest pod adresem moja płuczka


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktos zaawansowany czytal ten post, moglby sie wypowiedziec jak sie ma plankon bakteryjny do korali i scrubbera. jak wiadomo, plankon bakteryjny wzbogaca sie w akwarium kiedy uzywamy pelletek albo zeovitu i korale na ten plankton pozytywnie reaguja. z wiadomych wzgledow przy braku odpieniacza nie zaleca sie dozowac wegla organicznego ani zeovitu.

wiec moje pytanie jest takie, jak wzbogacic plankton bakteryjny w zbiorniku prowadzonym na scrubberze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni a jakiego rodzaju siatkę z pasmanterii używasz ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni a jakiego rodzaju siatkę z pasmanterii używasz ?

kanwa dostępna w każdej pasmanterii ta o najmniejszej średnicy oczek i przede wszystkim plastikowa standardowy wymiar jak się nie myle to chyba 30x35


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dwa pytania mam, pierwsze to co w przypadku zaniku napięcia dajmy na to na dwie godziny, czy glony zdążą zdechnąć? I drugie to czy koniecznie woda musi spływać po siatce? Czy nie można by tego zorganizować na zasadzie jakiejś rynny czy czegoś takiego? Spadek niewielki, świetlówka, substrat do glonów to temat otwarty, może być siatka, może być co innego, chodzi mi o sam fakt zmiany wiszącej siatki na leżącą rynnę.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.