Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że Panowie jesteście w temacie obeznani, mam pytanko, moja lampa zaczęła wariować, tzn. nie świecą wszystkie diody, jak moc lampy ustawie powyżej 11% nie świeci jeden kanał niebieski (ten który również odp. za światło księżyca, na środku lampy) i pól drugiego niebieskiego, biały jest ok, co to może być? Lampa to pacific sun bp xm140.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie ten adres. Nie lepiej zasięgnąć języka u źródła?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nim u źródła ktoś się odezwie to minie pewnie sporo czasu, a tutaj wiecie co z czym się je. Każda lampa działa tak samo zasilacz, diody, drivery i sterownik, kwestia co padło, a że nie mam karty gwarancyjnej od lampy to ciężko będzie coś załatwić u źródła.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sterownikami do wiatraków nie kombinowałem. Miałem stary wiatrak od zasilacza do komputera oczywiście na 12V. Ustawiłem go na 7V(na cały czas palenia lampy) starym zasilaczem z regulacją napięcia tak coby go nie było słychać a i tak fajnie dmucha i radiator ledwo ciepławy. Pewnie starczyłoby mi pasywne chłodzenie ale wolę dmuchać wiatrakiem na zimne:) bo przy samej diodzie i tak pewnie ciepło. Pod wentylatorem w radiatorze zrobiłem (na wylot) dwa otwory żeby mi dmuchało w przestrzeń miedzy radiator a chroniącą diody pleksą bo tam też może się robić ciepełko.

Edytowane przez owler (wyświetl historię edycji)

3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę jakiś schemat połączenia AQL-CMP-E + 3xAQL-DRV100


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,

Proszę o wyrozumiałość i poradę .Chciałbym w moim słodkowodnym 63L akwarium założyć power ledy. Z grubsza prześledziłem temat ale nie zauważyłem informacji o doborze diód do takiego akwarium . W przypadku morszczaków jest to widzę kombinacja barwy białej zimnej z niebieską. Mój kolega chce mi sprzedać do mojego akwarium 8 diód XP-G o barwie białej zimnej na zasilaczu 700 mA. Nie zależy mi na super dużej ilości światła a raczej na przerobieniu nie ładnie wyglądającej lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego najlepiej użyć na ochronę przed chlapaniem wodą szybę ,plexi,poliwęglan i jak to się ma do strat w przepustowości światła ile tracimy 10% ?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi 3mm.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad poliwęglanem litym ale nie wiem czy sprzedają na wymiar co do plexi to może się szybko porysować wycierając czasami lampę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz a nie będzie się to odkształcać ? Ja mam obecnie pokrywę z plexi i co tydzień trzeba ją odwracać bo się wygina pod własnym ciężarem .Dodatkowo dochodzi problem temperatury... . Masz jakieś wzmocnienia pomiędzy poszczególnymi sekcjami diód tak że plexi jest klejona co jakiś czas ? Ten kolega od którego moge kupić tą belkę ma zrobiony profil na który naklejona jest wyfrezowana ramka z poliwinitu i w to wklejona wycięta na wymiar szyba .Podoboc 100% szczelności.Podpowie ktoś coś odnośnie doboru diód do słodkowodnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest ze szkłem,w sumie jest najtańsze ,a nikt nie stosuje,czy coś jest nie tak ze szkłem(czegoś nie przepuszcza?)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ś nie jest tak ze szkłem? Tak, tłucze się.

W moich modułach pokrywa plexi ma 22x42 cm. Kręcę sześcioma śrubami i nic się nie odkształca. Plexi czyści się szmatką i na mokro a nie papierem ściernym wiec raczej rysowaniem się nie martwię.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie czy dobrze licze -składam graty na lampe led do kostii 35x35x35 i

pomysł jest taki

4 diody xpg 1,4 A biale

8 diod xpe 0.9 A rb

planuje

drivery http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-3200ma-plynna-regulacja-i2732577825.html niska cena ale maja niskie napiecie zasilana 23 v co powoduje ze potrzebuje 3 sztuki, cenowo jak 1 driver z mrelektronic, maja regulacje na ktorej mi zalezy.

całosc led pobierze 42 waty plus 10 procent czyli potzrebuje zasilacz u napieciu powyzej 15 v i amperazu 3A np cos takiego http://allegro.pl/zasilacz-samsung-r519-r522-r580-r780-19v-3-15a-i2701938973.htm

Czy moje obliczenia sa dobre?

Wiem że sa lepsze rozeiązania ale szukam najbardziej ekonomicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy potrzebują 3,2A, więc zasilacz min 5A bo się w końcu ugotuje. Drivery trochę lipne, ale jak to mówią -trzeba być bogatym żeby lipę kupować.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nim u źródła ktoś się odezwie to minie pewnie sporo czasu, a tutaj wiecie co z czym się je. Każda lampa działa tak samo zasilacz, diody, drivery i sterownik, kwestia co padło, a że nie mam karty gwarancyjnej od lampy to ciężko będzie coś załatwić u źródła.

U "źródła" odpowiadają bardzo szybko - w ciągu tego samego dnia - a zazwyczaj w ciągu kilku godzin..

Jedyne czego u "źródła" oczekują - to wysłania maila/zadzwonienia - słowem - poinformowania o sytuacji - bowiem mimo zastosowania naprawdę najlepszych komponentów - lampy telepatycznie nie kontaktują się z serwisem :)

Niestety - nadal wymagany jest kontakt "tradycyjny"..

Co do gwarancji - nie wymagamy kart gwarancyjnych - każda lampa ma numer seryjny i to na podstawie jego sprawdzamy czy lampa jest - czy nie jest na gwarancji.

Na lampy serii XM jest 3 lata gwarancji(na diody - 2 lata na elektronikę) - więc jeśli tylko do uszkodzenia nie doszło z Twojej winy - to lampa będzie objęta naprawą gwarancyjną.

PS. Warto czasem "sprawdzić u źródła" najpierw niż wypytywać na forum :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

U "źródła" odpowiadają bardzo szybko - w ciągu tego samego dnia - a zazwyczaj w ciągu kilku godzin..

Jedyne czego u "źródła" oczekują - to wysłania maila/zadzwonienia - słowem - poinformowania o sytuacji - bowiem mimo zastosowania naprawdę najlepszych komponentów - lampy telepatycznie nie kontaktują się z serwisem :)

Niestety - nadal wymagany jest kontakt "tradycyjny"..

Co do gwarancji - nie wymagamy kart gwarancyjnych - każda lampa ma numer seryjny i to na podstawie jego sprawdzamy czy lampa jest - czy nie jest na gwarancji.

Na lampy serii XM jest 3 lata gwarancji(na diody - 2 lata na elektronikę) - więc jeśli tylko do uszkodzenia nie doszło z Twojej winy - to lampa będzie objęta naprawą gwarancyjną.

PS. Warto czasem "sprawdzić u źródła" najpierw niż wypytywać na forum :)

No wiesz jestem zawiedziony, ze lampy nie dzwonia same do serwisu ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu udało mi się odpalić lampę jeszcze bez obudowy i już mam problem,co mogło się stać?

Odpaliłem wstępnie same białe i wszystko się odpaliło i świeci nadal,potem podłączyłem w to samo miejsce do zasilacza niebieske i tez odpaliły i świeciły tylko w jednym obwodzie nie świeciły 2 diody(może wadliwe były)ale reszta świeciła.Podłączyłem białe ponownie w to miejsce co początkowo i niebieskie do drugiego wyjścia do zasilacza oczywiście plus do plusa itp.włączyłem zasilacz do kontaktu i zapaliły się na sekundę i coś strzeliło i niebieskie zgasły a białe świeciły i z białymi jest ok natomiast niebieske nie świecą tylko żarzą się delikatnie 3 diody w tym obwodzie gdzie początkowo nie świeciły 2szt i w innym obwodzie tez minimalnie żarzą się trzy diody a reszta kaplica

zasilacz mam mean weel sp-320-24


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omomierz w dłoń i sprawdź czy któryś styk nie zwiera do radiatora.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko nie posiadam takiego urządzenia i wizualnie nie widzę aby coś stykało a jeśli by tak było to powinny odrazu strzelić a one świeciły z minute i tylko 2 szt w jednym obwodzie nie świeciły dopiero jak całość podłączyłem to strzeliło i coś śmierdziało przy tym obwodzie co 2 diody niebieskie nie świeciły,może to driver?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omomierza nie masz, diód sprawdzić nie możesz. Zapasowego drivera też pewnie nie masz żeby sprawdzić. Czyli oczekujesz że ktoś powróży Ci z fusów i powie co zmaściłeś?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz niestety nie mam bo nie był mi nigdy do niczego potrzebny,drivera tez bo nie kupowałem na zapas pewnie mało kto tak robi wiec dlatego pytam na forum może ktoś mi doradzi coś podpowie nie każę wróżyć po prostu się na tym nie znam.Nie wiem takich rzeczy czy jeśli strzeli jeden driver od niebieskich a mam ich 6szt.to czy tylko ten obwód nie będzie świecił czy całość niebieskich nie będzie świecić dlatego pytam bo coś mogę wyeliminować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się ktoś zabiera za taką "produkcję", to miernik wielofunkcyjny to podstawa! Nie wyobrażam sobie pracy bez niego, a też się nie znam... Bez niego nie dojdziesz do żadnych wniosków, jeśli nie masz możliwości wykonania diagnostyki dla prądów i przebić. Sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strzeli driver to nie będzie świeciła dana nitka. Jeśli przepali się dioda to też nie będzie świeciła nitka. Jeśli część diõd świeci a część nie to z działających możesz zrobić nitkę i sprawdzić.

PS. Oczywiście Radek masz rację.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strzeli driver to nie będzie świeciła dana nitka. Jeśli przepali się dioda to też nie będzie świeciła nitka. Jeśli część diõd świeci a część nie to z działających możesz zrobić nitkę i sprawdzić.

PS. Oczywiście Radek masz rację.

i takiej odpowiedzi oczekiwałem

czy dobrze podłączyłem?

post-11383-0-41271400-1351708621_thumb.jpg

czerwone plusy czarne minusy z lewej białe z prawej niebieskie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze. Odnoszę wrażenie że żartujesz.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.