Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

wiatraki to rozumiem ze będą potrzebne ale radiator mam rozumieć też? Czyli w środek tej obudowy jeszcze dodatkowo radiator i wiatraczek od gory?. i jeszcze pytanie czy 4 moduły te 4x30W wejda w te 30cm obudowę?. nie będzie za ciasno? te moduły mają 5cmx4cm.

znalazłem jeszcze takie ledy.. 5w bardzo ciekawe ale szkoda ze pojedyncze

http://www.ebay.co.uk/itm/1PCS-Cree-XLamp-XTE-XT-E-Cool-White-LEDs-w-16mm-Board-R4-Bin-456LM-at-5W-/321032773895?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4abf0b6107

Edytowane przez aj2ak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem lampę na driverach mrelektronik, tych które tomasz poleca na pierwszej stronie.

Ale 3 z 9 odklejają się cały czas od radiatora. czym można je przykleić?


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do praktyków - na jakich prądach ledy XP-E RB grzeją się wystarczająco słabo, żeby przetrwać przy bardzo skąpym odbiorze ciepła? Chodzi mi po głowie doświetlenie T5ek listwą zamocowaną nad wzmocnieniem wzdłużnym przedniej szyby, pod ramką zakrywającą brzegi zbiornika (coś jak u Snocho). Cel - podciągnięcie kolorów fluo. Miejsca tam niewiele, ok. 2 cm pomiędzy szkłem a plastikową ramką, ale da się tam wcisnąć pod kątem taki profil, a weń po delikatnym podcięciu ledy na takich płytkach. Myślałem nad 6 szt. ledów na długości ~90 cm, możliwości chłodzące profilu na pewno duże nie są. Jak mocno można wysterować takie ledy, ew. czy sprawdzi się coś zamiast nich (słabsze ale w większej ilości, równomiernie rozłożone na radiatorze)?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym aluminiowym ceowniku miałem zamontowane 3 ledy puszczone na prądzie 0,9A i do tego driver na LM317 on grzał się mocniej od ledów, więc na pokazanym profilu sądzę że bez problemu dadzą radę.

post-10362-0-43995600-1354542297_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :)

Jeszcze jedno pytanie - czy taką nitkę z 6 szt. XP-E RB mogę zasilić z takiego zasilacza (prądowy 700mA, 6-25V, 18W)?

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy sygnał pwm do sterownika działa prawidłowo nie podłączając go do sterownika?

problem mam taki ze nie działa pwm do białych podłączone do sterownika(niebieskie są ok) i teraz nie wiem czy sterownik jest uszkodzony czy drivery(a mam 3 drivery do białych i pwm są połączone trzy przewody razem tak aby do sterownika był podłączony jeden przewód)oczywiście białe swiecą cały czas na 100%

jeśli da się miernikiem to jak ustawić miernik i co wtedy mam odczytać na mierniku?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz biały do tych działających niebieskich i od razu wyjdzie co nie działa...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślałem czy mogę właśnie podłączyć białe w miejsce niebieskich ale wolałem zapytać,dzięki


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.

Zmontowałem taką lampę (36 diód RB i 18 diód CW).

Niebieskie zasilane jednym zasilaczem, białe i sterownik zasilane drugim zasilaczem.

Zasilacze mają połączone masy. I teraz następuje taka sytuacja, że sterowanie białym kanałem działa ok, natomiast niebieski nie działa poprawnie. Ni to się ściemniają, ni to rozjaśniają.

Ale jak sterownik zasilam z tego zasilacza co niebieskie diody, to wtedy kanał niebieski działa poprawnnie, a biały wariuje jak wcześniej niebieski.

CZym to może być spowodowane?

Edytowane przez ragoo (wyświetl historię edycji)

3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz biały do tych działających niebieskich i od razu wyjdzie co nie działa...

i wszystko jasne na niebieskim białe działają więc sterownik skopany,po prostu jakiś koszmar z tą moja lampą dopiero dziś odebrałem go po reklamacji bo wentylatory nie startowały i wyświetlacz przestał świecić,drivery już dwa razy reklamowałem i teraz znowu muszę odesłać sterownik i kolejne 3 tygodnie czekania masakra


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa gotowa.

Wydłubałem takie cosik.

6 x Moduł 6XP-E RB i 3 x Moduł 6XP-G CW.

Kilka fotek z montażu.

post-11190-0-29244300-1354795181_thumb.jpg

post-11190-0-41804300-1354795197_thumb.jpg

post-11190-0-98499800-1354795205_thumb.jpg

Rozwiązałem problem, o którym pisałem kilka postów wyżej. Okazało się, że zwarcie mas na zasilaczach nie wystarczyło. Musiałem, też zewrzeć masy pomiędzy driverami i sterownikiem. Wtedy wszystko zaczęło działać poprawnie.

Lampa świeci po mistrzowsku. Bliki na skakle i piachu są rewalacyjne. Zobaczymy jak zareagują zwierzęta.

Jedyne co mi przeszkadza to piszczenie driverów. Wie ktoś czy coś się da z tym zrobić.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze masz chyba wszystkie drivery okrągłe takie jak ja do białych i one mi nie piszczą tylko piszczą mi do niebieskich takie małe prostokątne,rozmawiałem o tym z gościem z mr elektronik i powiedział mi ze to zależy od sterownika a dokładniej od jakiejś częstotliwości ale ja tego nie kumam i ze można to częściowo zniwelować ale nie całkowicie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też wczoraj rozmawiałem z gościem z mr elektornik i mi powiedział, że to piszczą cewki w driverach i że nic się nie da z tym zrobić :)

A jaki masz sterownik?

Edytowane przez ragoo (wyświetl historię edycji)

3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od lubusika


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że u mnie te okrągłe mi nie piszczą mam te

http://www.mrelektronik.com/produkty/driverled/mr2007vxx

natomiast tylko te mi piszczą

http://www.mrelektronik.com/produkty/driverled/mr2002vxxx


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ragoo. Gdzie kupiłeś te moduły?

Na MR ich nie widzę.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o moduły LED?

Jeżeli tak to są to moduły niviss.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :waving


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę się swoją lampą:

- radiator 91 cm

- XP-G CW 24 sztuki wysterowane do 1200mA

- XP-E RB 36 sztuk wysterowane do 900mA

- drivery MARITEX

- wentylatory 14cm AAB

- zasilacz MW SP-320-24

- sterownik by Lubusik

Do odizolowania driverów od przypadkowego styku z radiatorem użyłem 0,3mm preszpan'a. Diody połączone drutem nawojowym 0,8mm. Oczywiście nieodbyło się bez strat, po 3 dniach świecenia zgasła jedna nitka białych w wyniku czego padły 4 diody i driver. Co było przyczyną już do tego nie dojdę.

Krótka fotorelacja:

LED8.JPG

LED12.JPG

LED18.jpg

LED16.JPG

LED15.JPG

LED17.JPG

Na fotkach jeszcze leży na akwarium ale już jest podwieszona na linkach. Czekam jeszcze na wykonanie obudowy.

Dzięki wielkie dla Tomka, Sylwka, lubusika.

Pozdrawiam

Edytowane przez Darev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.