Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czy ktoś wie z jakiej ilości diód(barwa) są zbudowane nowe Pacific Sun'y, może by zrobił eksperyment i zbudował lampkę DIY na ich podstawie bez diód białych, z tego co widzę są dostępne diody cyjan i red o innym spektrum w maritexie.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Potrzebne drivery 1A NIE PISZCZĄCE.

Kto może polecić sprawdzony model cichych driverów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów

Przeczytałem cały wątek od a-z, ale niestety trochę linków do Maritexu są już nie aktualne i prośba o pomoc

Dostałem szkło 60x40x40, a z racji że mam podstawy elektroniki oświetlenie chciałbym wykonać samodzielnie. Niestety z racji braku doświadczenia nie wiem jakie kupić ledy oraz ile ich dać na takie akwarium. Chciałbym je zamontować tak jak wielu projektach na sztandze aluminiowej z ochroną plexi. Chłodzenie pasywne. Planuje korale miękkie.

Czy wspomożecie linkami oraz ile ich kupić?

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zbiornik ma 65x50x50.

Lampa zawiera 12 białych( 6XT-E i 6 XP-G), 12 RB XT-E, 6 Blue XP-E. Diody ułożone na przemian. Kolor końcowy dobrze zmieszany.

Białe świecą na 18%, pozostałe na 85 - światła jest dużo. Wszystko polipuje, SPS mają przyrosty.

Chłodzenie zrób aktywne - dwa wiatraki 120mm. Zamiast radiatora będziesz mógł użyć blachy alu 4mm ( sam mam radiatory z odzysku, jednak teraz dałbym blachę)

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku za poradę, bo zbiorniki mniej więcej podobne, więc pójdę tym tropem.. Masz gdzieś na forum zdjęcia zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeszcze ni zrobiłem tematu......

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zrób aktywne - dwa wiatraki 120mm. Zamiast radiatora będziesz mógł użyć blachy alu 4mm ( sam mam radiatory z odzysku, jednak teraz dałbym blachę)

Pozdrawiam

Marek

Jestem na etapie czytania i kompletowania sprzętu do budowy takiej lampki i tu mnie Marku troszkę zaskoczyłeś, dlaczego uważasz, że blacha byłaby lepsza od radiatora? Jeśli możesz uzasadnij być może zastosuję się do twojej sugestii.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem lepsza. Ale przy budowie lampy nad 60x40x40 i aktywnym chłodzeniu wystarczy.

Rozmawiałem kiedyś o tym z Leszkiem z AR. Tam też znajdziesz kilka informatyzacji w tym temacie.

Pozdrawiam mobilnie

Marek

@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie bo szukam a wiem ze gdzieś o tym było ale nie mogę znaleźć a mianowice

przestała świecić jedna biała dioda w lampie (prawdopodobnie się spaliła) czy muszę ją wymienić czy może tak zostać bo wizualnie mi to nie przeszkadza ale moze z czasem padną kolejne w tym stringujeśli jej nie wymienie?

mam połączone w jednym stringu 6 sztuk i teraz świeci 5 sztuk a jedna nie driver mam ustawiony na 1.2 mA


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, prąd płynie ten sam, ale driver musi zrobić niższe napięcie, więc bardziej się grzeje. Przynajmniej tak mi się wydaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalecane by było wymienić ta spaloną diodę bo z czasem może szlak trafić driver


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej lampie prawie przez rok miałem spaloną jedną diodę z sześciu teraz niestety w nowej też spaliła się jedna ale nie będę wymieniał. Coś liche te niebieskie diody :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu padła kolejna dioda tym razem royal blue ale chciałem zapytać jeśli właśnie padła jedna sztuka z 6 w stringu to pozostałe 5 sztuk świecą ale dużo słabiej niż niebieskie w innych stringach po 6 sztuk


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Czym wyższe napięcie tym krótsza żywotność diód. Ja mam ustawione zarówno białe jak i Royal Blue na 700mA. Do tego chłodzenie aktywne i temperatura utrzymuje się na poziomie 29st.C Myślę że to wystarczy aby całość działała przez dłuższy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba jeśli mam ustawione royal blue na 900 mA i świecą na 80% to chyba dioda przez to się nie spaliła świecąc raptem 10 miesięcy tylko jakaś lipna była

a te pozostałe 5 w stringu powinny chyba świecić tak samo jasno jak przed spaleniem się jednej a nie jakies 30% slabiej

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przepaleniu jednej czy dwóch diod w stringu napięcie dla pozostałych się nie zmienia wiec powinny świecić taką samą mocą jak dotychczas - Sylwek możne masz problem z driverem a nie z diodami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przepaleniu jednej czy dwóch diod w stringu napięcie dla pozostałych się nie zmienia wiec powinny świecić taką samą mocą jak dotychczas - Sylwek możne masz problem z driverem a nie z diodami?

no nie wiem na razie lampy nie rozkręciłem tylko tak świeci bo nie mam diody na wymianę,wczoraj ta jedna dioda co jakiś czas gasła i ponownie świeciła dobrze i tak kilka razy ale od dziś rana już nie świeci a te 5 sztuk tak jak pisałem świeca dużo słabiej albo te pozostałe 5 stringów po 6 sztuk dostały jakiegoś powera i świecą mocniej bo wizualnie patrząc na akwarium jest w tym miejscu taki pas jak by kilka niebieskich nie swieciło


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem naprawiłem na jak długo to się okaże a powodem było że dioda nie łączyła z płytka i docisnąłem ją dosyć mocno do płytki i świeci.Jest to już trzeci taki problem za każdym razem innej diody i wnioskuję że o kant d*py potłuc to łączenie diody z płytką przez firmę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę jak zamocować soczewkę RGB do podłoża. Soczewka ma trzy bolce pozycjonujące, ale lekko wchodzą w otwory.

soczewka



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku czemu zadajesz to samo pytanie w kilku tematach? Bałagan się niepotrzebnie robi :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem przepraszam.

Przypomniał mi się ten temat, a że ma spore zainteresowanie więc stąd pytanie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niestandardowo: same Royal Blue tak ze 48 sztuk i do tego świetlówki ATI Coral Plus, Aquaspecial, Actinic zamiast białych ledów?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.