Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, bo żonka kategorycznie zażądała, że radiatory z nad akwa mają zniknąć skoro lampy mogą wyglądać ciekawie. Mogłem ją chyba dalej trzymać w nieświadomości. Takze wystrugałem taką oto "czerwoną damę". Oczywiście Cree, bo jakżeby inaczej. Moduł z regulowaną ręcznie barwą światła.

czy to jest moja lampa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to moja z małego akwarium. Ale Twoja też już gotowa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tomasz za te lampy to :unworthy: :unworthy: :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem sobie lampę DIY ale napotkałem na problemy:

1. Jeden obwód led ( 6 x CW ) nie pali się.

2. W drugim obwodzie też 6 x CW - pali się tylko 5 diód zamiast sześciu.

Oczywiście są podłączone prawidłowo tzn +,-,+,-... i nie ma zwarć.

Co może być tego przyczyną?

Jak zdiagnozować wadliwą diodę w bezpieczny sposób ?

Czy jak jedna albo dwie diody w układzie są wadliwe to nadal przewodzą prąd czy trzeba zamknąć obwód ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdiagnozować wadliwą diodę w bezpieczny sposób ?

Czy jak jedna albo dwie diody w układzie są wadliwe to nadal przewodzą prąd czy trzeba zamknąć obwód ?

Bierzesz miernik uniwersalny cyfrowy z marketu za 10-15 zł ustawiasz na pozycje omomierz i przykładasz końce czerwony do + diody czarny do - jak lekko zaświeci znaczy że sprawna

ps cyknij fotkę połączenie diod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obwód Ci nie pali to najpierw sprawdź driver. Jeśli jest ok i podaje napięcie tzn że któraś dioda lub ścieżka ma przerwę.

Jeśli nie pali Ci jedna dioda w sznurku tzn że ma zwarcie. Mozesz ją wymienić lub zostawić - po prostu będzie jedna mniej.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli obwód Ci nie pali to najpierw sprawdź driver. Jeśli jest ok i podaje napięcie tzn że któraś dioda lub ścieżka ma przerwę.

Zamknąłem obwód na jednej z niedziałających diód i zapaliły się ale tylko 3 z 6 diód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bierzesz miernik uniwersalny cyfrowy z marketu za 10-15 zł ustawiasz na pozycje omomierz i przykładasz końce czerwony do + diody czarny do - jak lekko zaświeci znaczy że sprawna

No i rzeczywiście mam 4 diody co się nie palą czyli złe.

Dzięki - z tym miernikiem rzeczywiście najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł zastosowania wzmacniacza samochodowego jako obudowy. Na bardzo lubianym portalu aukcyjnym dostępne są nowe aluminiowe chińczyki w bardzo przyzwoitych pieniądzach (koszt radiatora). Przy odpowiednich modyfikacjach może wyjść z tego całkiem fajne pudło na lampę. Fakt że lampa taka raczej do kostki bądź małego baniaka, ale zawsze można z tego zrobić kilka "BP" ;) . Przy małej mocy można by pokusić się nawet o chłodzenie pasywne ale upchnięcie wentylatorów nie powinno stanowić problemu.

Co wy na to??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł zastosowania wzmacniacza samochodowego jako obudowy. Na bardzo lubianym portalu aukcyjnym dostępne są nowe aluminiowe chińczyki w bardzo przyzwoitych pieniądzach (koszt radiatora). Przy odpowiednich modyfikacjach może wyjść z tego całkiem fajne pudło na lampę.

Co wy na to??

Super pomysł z tym wzmacniaczem. Właśnie rzuciłem okiem na aledrogo i za 50zet można kupić bardzo estetyczny wzmacniacz - nawet jest gdzie schować ew komputer :)

Nie wpadłem na to jak sam szukałem radiatora :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż takiego cudu nie trzeba :harhar:

wystarczy zapytać "wujka" Google

http://lmgtfy.com/?q...il-Set+3-teilig

albo cofnąć się na 10 stronę, post 191 :welcome:

http://nano-reef.pl/...y/page__st__180

Oczywiście że wszystko można kupić i na zagranicznych stronach znalazłem ale ceny kosmos w porównaniu do chińskiego dawcy. Jak podasz polską stronę oferującą takie profile nawet 2x droższe stawiam piwo przy najbliższej okazji :thumbsup: Tu chodziło raczej o dość tanią i łatwo dostępną alternatywę dla tego profilu a przy tym dość estetyczną.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

zchińskim dostawcą ciężko będzie konkurować :harhar:

zresztą nie znalazłem gotowych monobloków aluminiowych,

ale można samemu złożyć estetycznie taki zestaw sam się przymierzałem do takiej lampy więc swego czasu poświęciłem trochę czasu na sprawdzanie:

profil aluminiowy (który notabene jest wykorzystywany w niektórych lampach akwarystycznych znanych firm ;))

w środek radiator do którego montujesz Ledy i masz estetyczną lampę z wykorzystaniem oólnodostępnych podzespołów :thumbsup:

gallery_9946_1695_5022.jpg

w środek montujesz dopasowany (w zależności od mocy lampy ) radiator :welcome:

radiator-aluminiowy-szyna-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

DarekB30@ Szukałem ,ale nie znalazłem , gdzie takowy profil można kupić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JerzyB wpisz w allegro: "profil aluminiowy" i znajdziesz od wyboru do koloru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wszystko można kupić i na zagranicznych stronach znalazłem ale ceny kosmos w porównaniu do chińskiego dawcy. Jak podasz polską stronę oferującą takie profile nawet 2x droższe stawiam piwo przy najbliższej okazji :thumbsup: Tu chodziło raczej o dość tanią i łatwo dostępną alternatywę dla tego profilu a przy tym dość estetyczną.

do wyboru do koloru,

http://www.cyfronika.com.pl/radiatory.htm

piwo postaw Darkowi, do UK za daleko

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - pytanie bylo o profil alu - a nie radiator - ten juz lepiej kupic u piekarza albo podpytac kolege z forum o nicku dieter25 czy nie ma przypadkiem - bo swego czasu cos tam posiadal...

a co do tego konkretnego profilu to tez chetnie poznam, - kiedys szukalem np. profili z ktorych Aquaboro robi swoje pokrywy i nie znalazlem czegos podobnego :/ Wyboru jest sporo ale wiekszosc z nich jest przygotowana do robienia szafek wystawowych etc./


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - pytanie bylo o profil alu - a nie radiator - ten juz lepiej kupic u piekarza albo podpytac kolege z forum o nicku dieter25 czy nie ma przypadkiem - bo swego czasu cos tam posiadal...

a co do tego konkretnego profilu to tez chetnie poznam, - kiedys szukalem np. profili z ktorych Aquaboro robi swoje pokrywy i nie znalazlem czegos podobnego :/ Wyboru jest sporo ale wiekszosc z nich jest przygotowana do robienia szafek wystawowych etc./

rozumiem, moja pomylka, ale piwo mozna wypic ;):thumbup:

z tego mozna cos zrobic

http://dzierzoniow.olx.pl/profile-aluminiowe-wszelkiego-rodzaju-profile-aluminiowe-tel-727-50-80-50-iid-65970534

albo pytac tutaj

http://www.profileled.pl/productsList/1/profile-led.html

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Witam

DarekB30@ Szukałem ,ale nie znalazłem , gdzie takowy profil można kupić?

Pozdrawiam

a widziałeś nowe dziecko firmy Blau LuminaLED ? ;)

http://reefbuilders....lau-lumina-led/

Lumina-LED-Nano-detail-72.jpg

Lumina-LED-Nano-dors72.jpg

łączysz je ze sobą, środkiem dajesz radiator a skrajne "komory" pod t5

i masz lampkę jak sklepowa :harhar:

gallery_9946_1979_3203.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż mam już radiator to kupie zapewne jeszcze ten.

www.led.importstation.de/index.php?act=viewProd&productId=14

Nie wiem tylko jaką ma szerokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa zeszła na profile :thumbup:... (DarekB30 fajna sprawa z tymi profilami) mi głównie chodziło o to aby obudowa była od razu radiatorem przy minimalnych przeróbkach.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Rozmowa zeszła na profile :thumbup:... (DarekB30 fajna sprawa z tymi profilami) mi głównie chodziło o to aby obudowa była od razu radiatorem przy minimalnych przeróbkach.

takiego "gotowca" raczej nie znajdziesz w sklepie :wallbash:

raczej nikt się jeszcze nie bawi w produkowanie dedykowanych do lamp gotowych profili,

za mały rynek no bo ile się sprzedaje takich lamp ?

a technologia, opracowanie i przygotowanie takiego profila kosztuje "majątek" więc firmy "korzystają" z dstępnych na rynku rozwiązań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takiego "gotowca" raczej nie znajdziesz w sklepie :wallbash:

raczej nikt się jeszcze nie bawi w produkowanie dedykowanych do lamp gotowych profili,

za mały rynek no bo ile się sprzedaje takich lamp ?

a technologia, opracowanie i przygotowanie takiego profila kosztuje "majątek" więc firmy "korzystają" z dstępnych na rynku rozwiązań

Ale ja to doskonale wiem, dlatego podałem przykład ze wzmacniaczem :wallbash:


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.