Skocz do zawartości
tomasz

LAMPA LED DIY - parainstrukcja budowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie zawisła nad baniakiem

na fotkach białe 40% i niebieskie 60% temperatura tak 35-36 stopni się utrzymuje nie wiem czy nie za dużo ale wiatraki kręcą o 30stopni,obawiam się z czasem jak podkrecę diody to temperatura może być za duża.

zasilasz szumi jak cholera ale wiatrak wywalę ten malutki i większy dam podobno pomaga

post-11383-0-15136800-1355576115_thumb.jpg

post-11383-0-99370900-1355576207_thumb.jpg

post-11383-0-92088000-1355576242_thumb.jpg

post-11383-0-73677900-1355576262_thumb.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zasilasz szumi jak cholera ...

Na jakim zasilaczu jedziesz? Ja mam MW SP-320-24, szumi ale w szafce. Ogólnie to mam o wiele ciszej niż poprzednio, ubyło 6 wiatraków, które chłodziły przestrzeń pod pokrywą ze świetlówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam co ty i tam jest malutki wiatraczek,jak dam taki 12cm to będzie cicho

ja mam poza szafka i będę go obudowywał dodatkowa mała szafeczka przy baniaku aby go schować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o sprawdzenie mnie czy sobie dobrze wymyśliłem :p

taki zasilacz:

http://www.maritex.c...id=16221&page=1

zasilacz stałoprądowy 48V, Imax 1050mA, moc do 50W,

pociągnie do 12 diód (12 x 1 szereg) (czy mogę dać mniejszą ilość ?)

http://www.maritex.c...id=18074&page=1

zdaje sobie sprawę że te diody dadzą radę na prądzie 1,4A, ale na 1,05A też powinno być ok ;)

i w sumie poza montażem i chłodzeniem więcej nie potrzebuję ?

____

rozkminiam ( w sumie jak najtaniej :p ) temat dodania do lampy 6xT5, dodatkowych diód Royal Blue,

Edytowane przez spirou (wyświetl historię edycji)

17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Powiększ otwory na wentylatory bo powietrze ma tam strasznie ciasno i dodatkowo wzmaga szum.

Poprawi się przepływ a to może obniżyć temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile jest prawdziwa temperatura podawana na sterowniku przez czujnik temperatury przymocowany do radiatora czy możemy być spokojni jeśli temperatura ma np.40stopni że nasze diody nie mają za dużej temperatury i mogą się spalić?Chodzi mi o to ze są jakieś straty np.czujnik radiator(styk) jak również płytka diody pasta radiator?Ewentualnie jaka jest maksymalna granica temperatury podawana na sterownik?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge doczekać się na swoja lampe grrr...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek zacznij od tego co napisał @tuptus twoje utwory przepuszczają z 10% powietrza zobacz jak zrobił Tomasz

automatycznie temp. spadnie

post-9998-0-17233600-1355943352_thumb.jpg


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwek zacznij od tego co napisał @tuptus twoje utwory przepuszczają z 10% powietrza zobacz jak zrobił Tomasz

automatycznie temp. spadnie

post-9998-0-17233600-1355943352_thumb.jpg

ja mam temperature 35 stopni swiece 40% biale i 60% niebieskie i wydaje mi sie ze jest dobrze i zadnego szumu dodatkowego przez wentylatory nie mam sa to wolnoobrotowe wentyle a pytalem o co innego a nie ze mam klopot z temperatura

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaw i już nie kombinuj. Ciesz się wreszcie akwarium a nie zawracaj sobie głowy pierdołami.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaw i już nie kombinuj. Ciesz się wreszcie akwarium a nie zawracaj sobie głowy pierdołami.

Tomasz to zaspokoisz moje obawy i powiesz jaka może być maksymalna temperatura podawana przez czujnik przymocowany do radiatora?Jeśli jeszcze z czasem podkręcę lampę to mogę mieć więcej i wtedy będę myślał czy nie za dużo jest

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym takie otwory są robione w plexi?? laserem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym takie otwory są robione w plexi?? laserem?

wiertarką :) a to jest spienione pcv


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli potrzebujemy 16 cm szerokosci radiator czy mozna połączyć ze sobą 2x8cm? czy bedzie taki sam efekt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja pytanko zadam :) mbi6651. jaka jest dopuszczalna amplituda dla pwm? tylko ttl czy cokolwiek? jaki jest prad wejscia dim i czy jest on liniowy czy zalezny od obciazenia, wypenienia czy napiex

cia zasilania? przwstudiowalem datasheety dosc wnikliwie i d*pa. nic ni ma :/


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.ledlabs.ru/pdf/macroblock/mbi6651.pdf strona 17, nie bardzo rozumiem resztę pytania ale prąd diody (diod) jest zależny liniowo od współczynnika wypełnienia i praktycznie nie zależny od napięcia zasilania MBI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieeeki morswin. ale wlasnie nie ma podanej charakterystyki przebiegu. tylko ze 0.5v i mniej to logiczne nic. wiec powyzej to zero. ale jak daleko? chodzi o przeaasdnie rozrosniete lampy z ktorymi ostatnio sie mecze i olbrzymie ilosci driverow do obslugi przez jeden procesor. stosuje andy i/lub inwertery i przerzutniki ale znajac wartosci byloby to bardziej z sensem a nie na oko. pomiary nie wyjasniaja wszystkiego jednoznacznie a do tego dochodza jeszcze metry przewodow ktore sygnalom nie sluza wiec szukam najprostszych rozwiazan.

Edytowane przez chodi (wyświetl historię edycji)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie sprawdzałem ale sądzę że z obsłużeniem 10-15 driverów na jeden port uC nie powinno być problemu. uC mają przecież wydajność 20mA na port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. lubusikowy kontroler ma bramki and na wyjsciu teorerycznir zwiekszajace wydajnoasc pradowa. jednak 24 drivery na kanal pala i yego scalaka. poki co zmontowalem prosty przerzutnik na npn - pnp i dziala. choc przyjrmniej by bylo puscic mi pwm 12v z racji sumy dlugosci przewodow i zastanawiam sie czy to bezpieczne dla mbi?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz dużo przewodów to one mogą powodować większe straty niż potrzeby MBI. MBI wykonany jest na mosfecie czyli technologia CMOS więc 12V na wejściu PWM nie powinno mu zaszkodzić ale najlepiej pokaże to test organoleptyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez wlasnie czynie :) 100k w szereg do wejscia i dziala wiec pobor musi byc znikomy. dzieki za wsparcie.

pozdrowionka


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie techniczne a mianowicie która temperatura radiatora jest prawdziwa na sterowniku?

przy wyłączonym wyświetlaczu jest o półtora stopnia mniejsza jak przy włączonym i chwilowym unormowaniu się temperatury np.33stopnie przy wyłączonym wyświetlaczu a 34.5 stopnia przy włączonym wyświetlaczu,która prawdziwa?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, masz dwa razy mniej lutowania i jednocześnie dwa razy tyle światła, bliki też powinny byc lepsze.

Czy warto zainwestować w diody XM-L zamiast XP-G (mowa o białych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.