Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

Twój zbiornik nie jest alternatywą dla niczego bo to nie jest żadna nowość. Mówiąc inaczej nie masz czym się chwalić i nie masz czego zachwalać.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie rowniez wydaje, ze rozmawiamy jaby rownolegle, bez wspolnej plaszczyzny, mogacej sluzyc za "podloze", taka podstawe do rozwazan.

Ja wogóle niczego nie bronię - przeniosłem się do tego wątku za namową jednego z Was bo to jest miejsce by o tym podyskutować. Ale zgadzam sie z Tobą

Kilka osob napisalo, ze widzi w niej kilka mankamentow. Trudno jest dyskutowac z osoba tak broniaca mulapki.

Ale ja też widzę parę mankamentów, które im dłużej się używa tego rozwiązania, znikają. Nie są problemem. Jeśli bronię "mułapki" to raczej przed zadziwiającymi mnie gdybaniami ze stronych tych osób, które nie widziały na oczy działającego zbiornika "i juz wszystko wiedzą" - bo np. zapoznały się z czyimiś opiniami. Ja chciałbym aby dyskusja o mułapce nie wyglądała jako gremialnego przekonywania mnie, że zrobiłem źle i za chwilę wszystko mi padnie. Nie widzę powodów, by tak twierdzono i dlatego bronię wybranego przez siebie i sprawdzonego rozwiązania

Na zwykle stwierdzenie, ze mulapka wytwarza za maly prad wody, uslyszalem, ze jest ok. Widzisz, jesli nie zachowam pewnych standartow, np: przeplyw z roznych kierunkow i ok. 10 cm/sek. to w gestych sps-ach zaczyna odkladac sie detrytus, co prowadzi do zaniku tkanki w tym miejscu.

No ale ja to wiem więc jak pisze mi ktoś, że jemu sie wydaje, że mam za słabą cyrkulację a ja patrzę na moje akwarium i widzę, że mam wystarczająca cyrkulację, bo dendrytus mi się w koralach nie odkłada, tylko trafia do mułapki, to teraz mi piszesz, swoje. Nie zmierzyłem, czy cyrkulacja ma taką prędkość. Ale po pół roku nie widzę tego wsród korali. Teraz spojrzałem to zobaczyłem lekkie kilkumilimetrowe smugi detrytusa między dwoma kamieniami. Piasek mam jasny i nie widzę w nim żadnego syfu.

Zbijanie azotanow "jedynymi na swiecie produktami " tej firmy jest ciekawe i tu moglbys wiecej napisac. Jak to dziala, co sie dzieje z produktami zwiazku gliceryny z azotanami, co z PO4 ?

PH=8,2, KH=6, PO4=0 - NO2=0,01, NO3 = 0 To tak z pamięci. Co do Gliceryny

Stosujac aceton bąć jak ja – glicerynę przyspieszyłęm dojrzewanie zbiornika i jego stabiliżację.

Gliceryna powoduje, że bakterie nitryfikacyjne otrzymując taki delikates, szybo się namnażają konkurując z glonami o żarełko. Może to powoduje ich gwałtowny wzrost oraz polowanie na azotyny i azotany. No a jak później im żarełka brak, wszystko znika i tylko odpieniacz ma więcej pracy? Co do otrzymanych specyfików - to na razie tajemnica firmy. Mogę to opisać - dostałem dwa pojemniki w których jest biały proszek. W jednym oznaczony Mg w drugim Ca. Dawkowanie jest proste - jak mi spada któryś z parametrów, dodaję jedną łyżkę do wody. Proszek opada i opadajac rozpuszcza się. Zwykle znika w połowie drogi na dno. Po zmierzeniu pomownym, parametry są prawidłowe. Co to jest? Nie wiem. Ale sprawia, że woda cały czas ma stabilne parametry. Najlepiej zadać pytanie właścicielom firmy. Pan Marek Kaczor jest biologiem, wiec zaufałem mu.

Ok - wszystko opisuję na moim blogu (adres w stopce)

Nie chce wnikac, co z mikroelementami jak bor,stront, kalium, zelazo itp ? Przeciez nie robisz podmian.

Nie, nie robię. Ale mogę odpowiedzieć. Mam produkty Tropic Marine i dodaję je zgodnie z instukcją :)

Robię to stosując zalecane dawkowanie.

Kiepsko sie czyta takie naukowe opracowania:

"Co do morskiego akwarium -- tu dojrzewanie zachodzi nadzwyczaj szybko... Wyprodukowana z soli morskich woda po 48 godzinach ma pożądane parametry, żywa skała wrzucona do tej wody ożywa w przeciągu następnych 48 godzin, ukwiały i koralowce rozwijają się prawie od razu." Nie potrafie dyskutowac z osoba, ktora powiedzmy dopiero zaczyna to hobby, a juz ma tak pewnie ukierunkowane postepowanie.

To nie mój tekst - to cytował mój przedmówca, a nie ja. Nie wiem co miał na myśli autor tej wypowiedzi. Na pewno ja wiem, ze w tym co napisał jest dużo prawdy.

Wielu z nas "przerobilo" przynajmniej kilka roznych rodzajow prowadzenia zbiornika, zakladalo kolejne akwaria (u mnie cykl azotowy nigdy sie nie zamknal po 4 dobach),

Ja już nie pamiętam, musiałbym wertować mój blog. Ale wiem, że zamknięcie cyklu azotowego, dzięki podawaniu gliceryny i napowietrzaniu zamknął się w kilka dni. Wiem, że chyba po dwóćh tygodniach ograniczyłem pomiary parametrów, bo znudziło mnie ciągłe odczytywanie "zero" wiedząc, że to efekt gliceryny i bakterii prodibio :)

Przy najprostszych koralach ten system moze sie sprawdza, choc co bedzie z tym zbiornikiem za kilka lat...

Nim zdecydowałem sie na akwarium morskie, przeczytałem większość wpisów tutaj i na innych forach dyskusyjnych. Zaczepiałem ludzi na targach, rozmawiałem np. z przedstawicielą Blue na Europę, etc. Uważam, że wiem trochę więcej, ale nie wszystko. Ja widzę i plusy i minusy (niewielkie, ale widzę) aquanetty i wiem, że jeszcze parę szczegółów można dopracować, ale ten zbiornik jaki mam daje mi satysfakcję. Nie mówię, że inne typy zbiorników są złe, ćwie i niedobre. Nigdzie tak nie napisałem.

Ja uważam, że świetnie się to sprawda i cieszy mnie to, że się zdecydowałem na zbiornik tego typu. Zgadzam się, że ludzie prowadzili różne zbiorniki i uzyskiwali różne efekty. Ja tutaj wyłącznie chcę podzielić się moimi doświadczeniami. Nie przekonuję nikogo, by swój zbiornik wyrzucił. Jak ktoś chce, może wpaść, w wolnej chwili pogadamy nad tym zbiornikiem. Wrzucam tu zdjęcia, chwalę się jak inni tym co udąło mi się uzyskać. Wiem, że inni mają lepsze efekty i chwała im za to. Nie wiem co będzie za kilka lat. Po tym co sam poznałem, mam pokusę przucić korporację i zająć się produkcją tego zbiornika. Ale na to trzeba kasy a tej tyle nie mam :) więc na razie jak jedni zechcą pójść w moje ślady, służę pomocą, jak ktoś się zainteresuje, mogę przekazać kontakt, a jak ktoś ma to w d.... to mu na zdrowie życzę :)

Mi to troche przypomina akwarystyke morska z czasow, gdy brzeczyk byl podstawa wielu urzadzen, bo pomp nie bylo. Nie chce tez dyskutowac, ile wody poruszy 5W brzeczyk. Pompa 5 W to cyrkulacja 2800 l/h...

Bingo - mi to też przypomina te czasy. Moje pierwsze akwa i zbudowany ze szkła filtr gomkowo-węglowy wiszący z tyłu za moim pierwszym akwa. Ale ja mam te akwarium, widzę jak działa i wiem, że to już inny rodzaj akwarystyki i jestem niemal pewien, że z czasem wyprze rozwiązania obecnie królujące. Dlatego nie dziwię się niechęci wielu osób, a w szczgeólności akwarystów, zarabiających na sprzedaży kosztownych zabawek do morszczaków. Biorę to na spokój :)

Pozdrawiam

Twój zbiornik nie jest alternatywą dla niczego bo to nie jest żadna nowość. Mówiąc inaczej nie masz czym się chwalić i nie masz czego zachwalać.

Ok - ja się cieszę a nie chwalę - że dokonałem takiego wyboru. A jak nie jest to nowość, to pokaż mi inne rozwiązanie. Chciałbym to poznać. Jeśli uważam, że nie mam się czym cieszyć, to spoko. Zmień wątek i nie zapewniaj mnie, że cieszę się bez sensu :)

Zastanawiają mnie te testy.... jak one były stabilne, że zarzuciłeś ich robienie. Jakie miałeś PO4 i czy mierzone ?

PO4? Zero - aż się znudziłem i przestałem mierzyć. Używałem testów kropelkowych JBL. Jak były stabilne?

Chyba w styczniu odechciało mi sie mierzyć widząc, że ciągle mam to samo. Zrobiłem to też w swoim Malawi, bo mam też tam stabilność, chociaż NO3 mi skacze. Ale w granicach normy - mam lekkie przerybienie :)

W rafce wciąż zero. Kiedyś schowało mi sie Bireum, więc doczytałem, że się chowa, bo niektórzy ludzie mają azotany i PO4 na równe zero, a ten koral kocha trochę syfku. U mnie on się chowa kiedy chce i jak chce, bo sprawdzając parametry gdy się chował okazało się, że zawsze jest zero. Powtórzę - u mnie problem załatwia gliceryna. Możesz na mnie wskoczyć - ale ja nie wiem nawet czemu w moim zbiorniku jest stabilne PO4. Nawet jak wrzuciłem "kalarepę".


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mierzyłeś po4 tylko próbowałeś....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak test jbl na po4 pokazuje zero to w rzeczywistości na hance może być 0.50 taki ostatnio przypadek widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz jaką głębokość ma rów mariański?

Ponad 11 km? Opisując Ci co widze w mułapce, wspomniałem, że widok w mułapce jest bardzo podobny do widoku dna w rowie Mariańskim :) Co chciałeś swoim pytaniem uzyskać?

Czy wiesz jakie panuje tam ciśnienie?

Czy wiesz jaka jest temperatura wody na dnie rowu mariańskiego? Czy wiesz jakie parametry ma woda na dnie rowu mariańskiego? Czy wiesz jakie gatunki zwierząt żyją w mule na dnie rowu mariańskiego?

Wiem, ciśnienie jest ogromne, temperatura bardzo niska, zwierzaki niespotykane nigdzie indziej, parametrów nie znam - tu mnie masz :)

Jeśli ten rodzaj filtracji pozwala na osiągnięcie takich warunków jakie panują na dnie rowu mariańskiego to jego twórca powinien dostać nobla.

Jak już się uspokoisz i ochłoniesz z nerwów, to przeczytaj co napisałem i może zrozumiesz, że opisywałem jaki WIDOK rozpościera się gdy się zagląda do mułapki, a nie, że warunki, parametry, cisnienie i temperatura są podobne :) Jeśli użyłem niezbyt zrozumiałego porównania, to bardzo przepraszam.

Jeśli twój baniak przebije ten baniak:

reef-2-29-12.jpg

źródło: http://azarmi.com/reef/profile.html

to będzie można stwierdzić że ten rodzaj filtracji jest równie dobry co połączenie refugium z żywą skałą...

Wiesz - ja robię zdjęcia za dnia, iPadem, ale jak któregoś dnia, złapię dobrą lustrzankę i cyknę parę fotek, to je wrzucę i sobie porównasz. Moje życie (zdjęcie wrzuciłem) ma w moim akwa pół roku. Zaszczepiłem moje akwa małymi szczepkami. Teraz wygląda tak jak w załączeniu. Nie jest tak piękne jak to co prezentujesz, ale za jakiś czas, myslę, że będzie równie ładne. Wszystko jeszcze musi mi podrosnąć. Moje akwa to kostka, 50/50/60 więc nie wiem czy porównanie wyjdzie odpowiednio, ale powiem Ci, ze nie mam się czym wstydzić. Moi goście oglądający sobie moje akwa są równie zachwyceni jak ja :)

Ale Twoje akwarium, które prezentujesz jest super - gratuluję efektu :)

post-24202-0-21500600-1428588062_thumb.jpg


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro (nie mierzysz) a masz parametry wzorowe .. to po co puszczasz "odpieniacz" na mokro ?

a skoro wzorowe dlaczego przecierasz szyby ? czyżby pył / glon ?

mówisz że negocjowałeś cenę - czy w umowie było też zachwalanie produktu na forach ? (bo przecież się nie chwalisz :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że nie robisz podmian ale nie robisz również żadnych badań składu chemicznego wody.

Widzę, że masz problemy z rozumieniem prostych tekstów. Nie robię podmian, bo mam stabilne parametry. Nie wożę akwarium do Sanepidu, bo nie widzę potrzeby aby mieć aż tak dokładne parametry. Te co mierzę wystarczą by wiedzieć, że po 3 miesiacach od uruchomienia, co drugi dzień parametry miałem TAKIE SAME każdego dnia, kiedy mierzyłem :)

Mam tutaj na myśli dokładne badania składu chemicznego a nie tylko pomiar podstawowych parametrów.

ja rozumiem, że ty masz komputer za parę tysiaków i mierzysz co godzinę wszystkie parametry wody wraz z poziomem hormonów w wodzie :) Ok - Ty tak robisz, ja nie muszę, bo akurat wiedza jaką posiadam z akwariów słodkowodnych oraz rozmów z mądrzejszymi ode mnie pozwala mi na pomiar niektórych parametrów i określenia kiedy i jak mam wodę w akwa suplementować. Nie wymaga to wielkiej profesorskiej wiedzy :) zapewniam. Ani kosztownych komputerów - Ja po prostu mam swój sposób i on skutkuje

W dodatku prowadzisz zbiornik w którym jest raptem kilka korali.

No cóż, wiem, że Ty na moim miejscu do 150-tki wsadziłbyś tych korali 140 :)

Ja wsadziłem tylko 17 przedstawicieli większych gatunków korali poza niefoto i reprezentantem ukwiała jest u mnie aptasia. Ciebie to nie satysfakcjonuje. Powiem Ci, ze mnie też nie, dlatego szarpnę się i zamiast szafy w domu kupię 600 litrów z mułapką. :-) Pasi? Uspokoi Cie to?

A jeszcze mam z 5 turbo, 3 ryby, dwie krewety, jednego babilona oraz dwie rozgwiazdy i masę wieloszczetów :) Rozgwiazd może być więcej, bo jedna się podzieliła :)

Taka ilość korali nie wymaga żadnej specjalnej suplementacji. Wystarczy je karmić. Nie pisz więc, że ten rodzaj filtracji pozwala na rezygnację z podmian wody. Nie masz wiedzy która pozwoliła by na wyciągnięcie takiego wniosku.

Dobra, a Ty czytasz w myślach oraz potrafisz wzrokiem zapłodnić kurę i dla mnie jesteś Superman :-)

Pozwolę mieć odmienne zdanie. Ja w odróżnieniu od Ciebie Mam akwarium którego Ty nie masz i nie znasz. Poza tym ja wiem co mam robić w swoim akwarium a Ty nie wiesz, bo go nie znasz. Ja suplementuję swoje korale oraz je karmię. Wiem jak to robić. Robię to dobrze :) bo korale mi pięknie rosną, mnożą się i cieszą oko. Będę pisał, że moje akwarium nie zmusza mnie do podmian. Powtórzę - mam akwarium pół roku, i ani razu nie robiłem podmiany. Byłem na nią przygotowany ale widząc, jak wszystko jest ok - nie robię ich. Mam widzę, która pozwoliła mi na podjęcie takiej decyzji a to co widzę przed sobą teraz pozwala mi na powiedzenie, że z jakiegoś przedziwnego powodu chłopie się zaczynam plątać :)

Pokój Twojemy Zbiornikowi :)


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja się nie denerwuję. Niby dlaczego mam się denerwować?

Zbiornik którego zdjęcie wstawiłem nie jest mój. Pod zdjęciem jest link do strony na której ten zbiornik został opisany. Jest to jedynie przykład zbiornika prowadzonego prostą, sprawdzoną i tanią metodą.

Co do reszty twoich wypowiedzi - "nie mam na to siły". Ręce opadają Życzę powodzenia.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Shiroki" ja Ci kibicuję i trzymam kciuki za wynalazek

Ale to są morszczaki facet i nie wygrasz tutaj, póki nie pokażesz zajeakwarium pełnego cukierkowych acropor!

Argumenty i tezy na nic tu się nie zdadzą, liczą się dowody ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro (nie mierzysz) a masz parametry wzorowe .. to po co puszczasz "odpieniacz" na mokro ?

Z roznych powodow, np. Kiedy karmie mrozonką i sypnie mi sie za duzo, wiem ze mi podskoczą parametry wiec lekko podkręcam odpieniacz. Robie to bardzo rzadko. Ponieważ czasami podkrecam go by lekko przeczyścić nabąblacz w odpieniaczu. Czasami ustawiam na suchą a nagle zaczyna sie wieksze odpienianie.

a skoro wzorowe dlaczego przecierasz szyby ? czyżby pył / glon ?

Tak akwarium pracuje, to ze mam stabilne parametry nie oznacza, ze nie pojawia sie np. Glon wapienny i pył.

Tak glony wapienne sa, pył sie pojawia i czasami musze przetrzeć czyścikiem

mówisz że negocjowałeś cenę - czy w umowie było też zachwalanie produktu na forach ? (bo przecież się nie chwalisz :) )

No jak widze kolejny musiał zamiast grzecznie pogadac pohejtowac i poinsynuować. No bo dzien na forum by pokazac jakim sie jest inteligentnym po prostu nie przejdzie.

Nie, nie zawierałem zadnej umowy. Opowiem jak to było. Zadzwoniłem do twórców Aquanetty i powiedziałem, ze na roznych forach masa palantow wystawia negatywna opinie ich produktowi. Ja wiem, ze pitola bez sensu i chciałbym sprawdzic jaka jest prawda. Zaczęliśmy sobie rozmawiac, mogłem zadawać pytania, a ja otrzymywałem odpowiedzi. W koncu powiedziałem, ze opisze swoja przygodę z ich akwarium, moze ludzie przynajmniej ci myślący sami wyciągną wnioski, obiecałem ze bede szczery, bede opisywał to co robie nawet swoje bledy i niepowodzenia. Na którymś forum ktos napisal, ze uwierzy w skuteczność Mułapki, jesli jakis amator w akwarystyce rafowej po pol roku bedzie miał dalej zycie i uda mu sie to co zachwalają Twórcy rozwiazania. Dzieki temu dostałem upósty i nawet płaciłem w ratach :) A teraz odpowiem ci na twoja insynuacje - jesli insynuujesz, ze ja zachwalam te rozwiazanie bo ktos mi za to płaci, to jest to niegrzeczne. Ale zajrzyj na mój blog i tam wszystko jest opisane. Mnie stac aby teraz pojsc do sklepu i zakupić za własna gotówkę akwarium full option za 22 000 zł. Widziałem takie w jednym ze sklepów akwarystycznych w Warszawie.

Natomiast wybrałem rozwiazanie o wiele tańsze i zapałce uczciwie z prostego powodu - wszyscy tu sie rzucili na mnie huzia :) Wiem, ze wsrod piszacych sa wlasciciele sklepów akwarystycznych. Znam ich opinie - te powtarzanie, ze poczekają trzy miesiace, pol roku, teraz 3 lata - mnie bawi, bo to słyszę od pol roku, ilekroc wchodzę do sklepu i mowie, ze mam akwarium z mulapką. Wiem, ze najwiecej tu hajtują, insynuują Ci, co nie maja zielonego pojecia o czym pisze czy mowie. Kiedys na moim blogu zaproponowałem, ze zainteresowanym dam dostep do kamery online, dzieki ktorej mozna podglądać i akwarium i ci tam w nim robie. Słownie zgłosiły sie dwie osoby - jeden kolega z Klubu Malawi i... Jeden z twórców Aquanetty.

Wiec wiem, ze tak naprawde wiekszosc wymadrzajacych sie tutaj po prostu szuka haczyka tylko by przywalić, a nie dowiedziec sie czy to faktycznie działa. :) Konczac: nikt mi nie płaci za pisanie dobrze o mułapce.

Zarabiam w dużej korporacji. Natomiast jestem od pol roku użytkownikiem tego zbiornika, ciesze sie z efektów, i zaczalem w tym watku pisac, zachęcony przez pare osob, ktory zauważyly moje przywitanie sie w watku "witającym" - Admin delikatnie skierował zainteresowanych do tego watku. Wiedziałem, ze tutejsi "spece nad specami" rzuca sie na mnie i mnie to juz zaczyna bawic. Ale mam prośbę - wyznaczacie kogos spośród siebie, z Warszawy, zapraszam do biura, niech to bedzie osoba ktorej ufacie, zapraszam by ruszył d.... Zza komputera i przyszedł do mnie do firmy i sie przekonał :) I niech Wam sam opowie co widział. Bo tu "niewiernych Tomaszów" jak mrowkow :)


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty Stary... Widziałem wiele bajecznych zbiorników z samymi miękasami. Widziałem wiele bajecznych zbiorników z miękasami i zupą rybną... Bez żadnych "patyków cukierkowych". Nie dorabiaj ideologii i nie rób męczennika z siebie czy z posiadacza "cudownego wszystkomacza"...

Postawa większości ludzi na tym forum, jak również na innych, to po prostu normalna reakcja na marketingowy kit wciskany zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym zawodzie.

Ale nie dziwię się że ktoś się na to dał złapać i kibicuje... Z turbinkami Kowalskiego też było podobnie...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu znów ktoś odświeżył ten temat ;/

Mi się wydaje że to urządzenie to o kant d. rozbić można :D w słodkim to pewnie się sprawdzi jako napowietrzacz ale w morskim widzę to bardzo blado ze względu na to że ktoś tam gdzieś wczesniej napisał że robi dobrą cyrkulację... No nie wiem, w słodkim 250l/h mam filtr który ma wydajność 1300l z wkładami i powiem Ci szczerze że to za mało i dokupiłem falownik 2000l/h.

A w morskich to już w ogóle musi być bujanie. Więc wątpie że to urządzenie da rade, może się mylę ale tak mi się wydaję. Ale wystarczy wejść w galerie i przesledzić zbiorniki piko i duże i zobaczyć z jakiego sprzętu ludziska korzystają.

Mimo to jestem za tradycyjnymi sprzętami ^^ jak kiedyś 70% zbiornika w skale ^^


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Shiroki" ja Ci kibicuję i trzymam kciuki za wynalazek

Ale to są morszczaki facet i nie wygrasz tutaj, póki nie pokażesz zajeakwarium pełnego cukierkowych acropor!

Argumenty i tezy na nic tu się nie zdadzą, liczą się dowody ;)

Wiec wytypujcie jednego z Was i zapraszam do biura - gdzie stoi moja rafka. Przyjdzie, popatrzy, powącha i moze odpowie na pare moich pytan, bo ja nie wiem wszystkiego. Poyem wroci i sobie z nim pogadacie. Mozecie go hejtować potem do woli. Ja powoli juz mam tego forum dosyc. Pogadac po ludzku nie mozna. Polskie podwórko w najgorszym wydaniu, Ja nikogo nie chce przekonywac. Jak ktos nie chce to ja nie zmuszam. To nie mój biznes, chociaz mysle, by znaleść inwestora i zaczac to produkować. Trzeba zmienic design, pare rzeczy uprościć, pewne rzeczy dodać. To prototyp. Ale juz mocno dopracowany. Potrzebuje kosmetyki. Ja bym dodał jeszcze własne oswietlenie ledowe, tańsze od tego co jest na rynku, z małym komputerem stymulującym wschody, zachody słońca. Dodałbym prosta pompę do suplementów, mam pewien pomysł. Poznałem Twórców, sami pracuja nad paroma rewelacyjnymi pomysłami. Ich suplementy Ca i Mg w proszku, to rewelka - niestety to pilnie strzeżona tajemnica. Ja po raz pierwszy zobaczyłem cos co jest made by Poland i moze konkurować z rzeczami made by China czy Germany. Mi sie to podoba. Nie ukrywam, ze nie pisze tego by to cokolwiek reklamkwac, ale chce odkłamać to co pisze sie w sieci. Tak jak tutaj widac - najbardziej negatywnie nastawieni sa tylko ci, co nie widzieli i nie używali Aquanetty :)

Natomiast ja sie ciesze, ze ludzie maja wieksze, ładniejsze akwaria w ktore zainwestowali majątki. Nie zmuszam ich do niczego. Mam tylko prośbę, skończcie z obrazaniem mnie i insynuowaniem, ze zachwalam ten patent bo mi placa. Ja zarabiam pieniadze na czyms zupełnie nie związanym z akwarystyka :-)

Pozdrawiam


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyłoby ,aby testował to akwarysta który ma doświadczenie w akwarystyce morskiej . Nie byłoby tylu kontrowersji wśród osób które troszkę tego doświadczenia mają . Niestety ,ale informacja że mnożą się astriny i przedstawicielem ukwiałów jest apitasja powoduje podniesione ciśnienie wielu którzy wiedzą że to plagi ,a nie sukces hodowlany.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyłoby ,aby testował to akwarysta który ma doświadczenie w akwarystyce morskiej . Nie byłoby tylu kontrowersji wśród osób które troszkę tego doświadczenia mają . Niestety ,ale informacja że mnożą się astriny i przedstawicielem ukwiałów jest apitasja powoduje podniesione ciśnienie wielu którzy wiedzą że to plagi ,a nie sukces hodowlany.

Tak, a jak na jakims forum pojawił sie profesjonalista, ktory testował akwarium to mu napisano, ze fantazjuje i jak jakis amator założy akwarium i utrzyma to akwarium z rok, to wtedy bedzie super :)

Kazdy widzi co chce, 100 Polaków sto opinii. Niech wiec jakis spec nad spece zajmie sie testowaniem, zakupi jak ja akwarium z Mulapka i je przetestuje. I niech sie podzieli swoimi doswiadczeniami jesli go pozniej specjalisty nie zadziobią i nie obrażą. Jestem juz druga osoba, ktora w sieci usiłowała podzielic sie swoja opinia o akwarium wszystkomającym - wycofali sie z sieci i wcale sie im nie dziwie, ja tez spadam:) ale kto broni superspeckaliscie testować? No Kto broni? Ale zaden nie chciał? Ale inni testowali - w jednym ze sklepów we Wrocalawiu, pod Karakowem jest sklep z morszczyzną, tam właścicielka ma akwarium z Mulapka chyba od dwoch lat. Czekam na slimaki berghia od niej, chyba wsiądę specjalnie w samochod i porobie zdjęcia z jej akwarium. Z tego co pamietam zrobiła wymianę wody po roku, tak na wszelki wypadek - jak mowila. Pierwszy raz sie akwarium zetknąłem sie we Wrocku, ale nie za bardzo dowierzałam zachwalaniu kolegi sprzedawcy, ktiry chciał mi sprzedac całość z zyciem za 4500. co do testów - zakończyły sie testy na UJ - wiem, bo zapytano sie mnie czy mam chętnych do zakupu akwariow bez odpieniaczy do akwarystyki słodkowodnej po bardzo okazyjnej cenie. Ale pewnie opublikują gdzies testy wiec sobie poczytacie :) Specjalisci zapewne zrozumieją wyniki :)

No ale Zenek i Franek z Forum bedzie i tak wiedział swoje najlepiej. Sorry za sarkazm, ale to juz jest naprawde smieszne :) i bawi juz tylko. Mnie sie nie mnożą astriny. Pojawiły sie i znikły. Czasami jakas sie ponownie pojawi, Jak sie pojawiły, to mńie to fascynowało, jak amatora. Nie wiem czy Ci spece z tego forum pamietają swoja pierwsza rafę. Ja sie z niej cieszyłem jak dziecko. Nawet wędrująca po akwarium aiptasia mnie cieszyła chociaz wiem, ze to plaga. Żezałem potem kazda ze skaly. Mechanicznie nożykiem, Ciśnienie tu sie podnosi prawie kazdemu na tym forum, kto mi tu wciskał swoje opinie i podejrzenia. Napewno brawo im sie nalezy za zniechecenie takiego amatora jak ja do dyskutowania z paroma przemądrzałymi panami tutaj. Zycze powodzenia w snuciu teorii spiskowych :) Pewnie to efekt 10-siecznicy smoleńskiej :)


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skoro już poruszyłeś tematy polityczne to powiem tylko, że twoje hipotezy dotyczące akwarystyki morskiej mają taki związek z rzeczywistością jak hipoteza o diamentowej, pancernej, eksplodującej prochem z czasów 2 wojny światowej brzozie. Takie rzeczy tylko w Rosji...

Prawda zawsze po jakimś czasie zwycięża.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać tego profesjonalistę ? Bo jeśli piszesz o tej osobie, o której myślę, to trochę naciągasz fakty...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać tego profesjonalistę ? Bo jeśli piszesz o tej osobie, o której myślę, to trochę naciągasz fakty...

Nie wiem o ktorej osobie myślisz. W odroznieniu od niektorych specow tutaj, co czytaja w myślach i wiedza wszystko nawet o rzeczach, jakich nie trzymali w ręku, nie znam jej danych. To i tak nie ma znaczenia. Cokolwiek napisze i tak nikt w to nie uwierzy i mi sie juz odechciało udowadniać, ze nie jestem wielbłądem. Niestety nie prowadzę zapisków.

Dwuletnie akwarium z mulapką, jest w sklepie prowadzonym przez Pania Agnieszkę w miejscowosci pod Okocimiem. Niestety adres zna kolega, ale moze tu poda namiary, bo był u Niej i sam jest na tym forum. Z nia rozmawiałem ma Zoobotanice w zeszłym roku. Moze ktos zna jej sklep, to poda jej namiary.

A co do naciągania faktow mam taka kolejna propozycje: prosze sobie mocno wbić do głowy, że jestem tylko użytkownikiem awkarium wszystkomającego Aquanetty, wszedłem na ten watek bo mnie poproszono po przywitaniu sie, by tu w tym watku o mój akwa rozmawiac. I dysponuje wiedza jaka nabyłem m.in. Na tym forum, jestem omylny, bo wciaz sie ucze i powtarzam, nie uprawiam tu płatnej reklamy. Jesli cos wspominam, to pisze z pamieci, bo nie prowadzę notatek, nie zapisuje nazwisk, adresów, danych jak wiekszosc normalnych i zdrowych zmysłach akwarystow. Zwierzeta i pokarmy kupuje w eRybce ( wielkie dzieki za świetna rafkę oraz zakapiora garbika) oraz w korale.pl, w innym sklepie właścicielka była niemiła i nie mam zamiaru do niej wracac (zachowała sie jak wariatka jak tylko poprosiłem ją o wode z dojrzalego zbiornika Aquanetty - jesli tu jest to dziekuje, ze nic z tego co mi powiedziała sie niesepelnilo :-)). Wiecej grzechów nie pamietam :)

Wiec pytanie mnie o dane nazwiska adresy i kontakty, mija sie z celem. Po przywitaniu mnie tutaj, obawiałbym sie pojawic sie na jakims waszym spotkaniu :)

Wspomniałem tylko, ze takie wymiany zdań juz zaobserwowałem a najbardziej rozbawiła mnie polajanka, ktora na jednym forum spotkala Marka Kaczora, ktory z wyksztacenia, pasji i zawodu jest biologiem. Zrobił to jakis forumowy mędrzec. Kurcze, prosze wybaczyć wiec, ze o tym kto jest specjalista jednak ja sam bede starał sie rozpoznac. To tak na marginesie, bo w sieci, to kazdy jest specjalista. Ja sie nie wstydzę napisac, że wciaz sie ucze i jestem amatorem, ktory chciałby sie od madrzejszych czegos nauczyc. Nie pozuje na forumowego guru :)

Daleko mi do niego. Szkoda tylko, że zamiast mnie tu ćwiczyć, niewiele było merytorycznych pytan.

Troche przykrych slow uczy pokory :)

Dobranoc


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiroki Ty stary "trollu" na forum malawi było to samo, tylko że tutaj twoje wywody są jeszcze dłuższe :)

Jestem pod wrażeniem samozaparcia haa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy twoim zdaniem wszyscy powinni mieć takie zdanie jak ty i powinni cię chwalić? To jest forum dyskusyjne. Na każdym forum dyskusyjnym, wymienia się poglądy ale te poglądy muszą być poparte argumentami. W twoich wypowiedziach są tylko poglądy ale nie ma w nich żadnych merytorycznych argumentów potwierdzających twoje przypuszczenia.

Pokaż co potrafisz. Aktualizuj temat. Opisuj porażki i sukcesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jedna uwaga

mówisz że negocjowałeś cenę - czy w umowie było też zachwalanie produktu na forach ? (bo przecież się nie chwalisz :) )

No jak widze kolejny musiał zamiast grzecznie pogadac pohejtowac i poinsynuować. No bo dzien na forum by pokazac jakim sie jest inteligentnym po prostu nie przejdzie.

Nie, nie zawierałem zadnej umowy. Opowiem jak to było. (...) W koncu powiedziałem, ze opisze swoja przygodę z ich akwarium, moze ludzie przynajmniej ci myślący sami wyciągną wnioski, obiecałem ze bede szczery, bede opisywał to co robie nawet swoje bledy i niepowodzenia. Na którymś forum ktos napisal, ze uwierzy w skuteczność Mułapki, jesli jakis amator w akwarystyce rafowej po pol roku bedzie miał dalej zycie i uda mu sie to co zachwalają Twórcy rozwiazania. Dzieki temu dostałem upósty i nawet płaciłem w ratach %29.gif A teraz odpowiem ci na twoja insynuacje - jesli insynuujesz, ze ja zachwalam te rozwiazanie bo ktos mi za to płaci, to jest to niegrzeczne.

wystarczyło napisać - tak - obiecałem i dostałem zniżkę

i kto tu jest niegrzeczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to miałem wypunktować - ubiegłeś mnie silvia :)

Shiroki - po pierwsze primo:

- trafileś chyba na "złe" forum - przynajmniej forma Twoich wypowiedzi oraz sposób dyskusji (nie znoszący słów powątpiewających w to co piszesz - zresztą słusznie, gdyż "sukcesy" o których piszesz to zazwyczaj osiągnięcia średnio rozgarniętego morszczaka po 3-6 miesiącach posiadania własnego akwarium. Hodowla asterin czy szklanych róży - naprawdę chyba nie masz pojęcia o tym co piszesz.

po drugie primo - napisałeś że masz 52 lata. Nie jestem psychologiem/psychoanalitykiem czy też badaczem ludzkich osobowości, ale sposób składania przez Ciebie poszczególnych zdań oraz "nowomowa" i używanie pewnych sformułowań(dość mało prawdopodobnych dla osób w podanym przez Ciebie wieku) każe zastanowić się czy o wszystko co piszesz to faktycznie "fakty autentyczne" - czy też "chiński chłyt marketingowy" i próby promocji/reklamy produktu.

Z jednej strony oczekujesz dyskusji(czytając Twoje obszerne posty) - z drugiej zaś nie znosisz słów krytyki zachwalanego przez Ciebie "produktu".

Dość to dziwne i zastanawiające - w szczególności że powinieneś wiedzieć(w wieku 52 lat) że życie nie jest czarno białe - obok osób które nie skomentują Twoich wypowiedzi(albo je uznają za pewnik albo nie "łykną" tego) znajdą się takie które będą chciały temat "podrążyć" - wynikiem czego jest ta dyskusja.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec wytypujcie jednego z Was i zapraszam do biura - gdzie stoi moja rafka. Przyjdzie, popatrzy, powącha i moze odpowie na pare moich pytan, bo ja nie wiem wszystkiego. Poyem wroci i sobie z nim pogadacie. Mozecie go hejtować potem do woli. Ja powoli juz mam tego forum dosyc. Pogadac po ludzku nie mozna. Polskie podwórko w najgorszym wydaniu, Ja nikogo nie chce przekonywac. Jak ktos nie chce to ja nie zmuszam. To nie mój biznes, chociaz mysle, by znaleść inwestora i zaczac to produkować. Trzeba zmienic design, pare rzeczy uprościć, pewne rzeczy dodać. To prototyp. Ale juz mocno dopracowany. Potrzebuje kosmetyki. Ja bym dodał jeszcze własne oswietlenie ledowe, tańsze od tego co jest na rynku, z małym komputerem stymulującym wschody, zachody słońca. Dodałbym prosta pompę do suplementów, mam pewien pomysł. Poznałem Twórców, sami pracuja nad paroma rewelacyjnymi pomysłami. Ich suplementy Ca i Mg w proszku, to rewelka - niestety to pilnie strzeżona tajemnica. Ja po raz pierwszy zobaczyłem cos co jest made by Poland i moze konkurować z rzeczami made by China czy Germany. Mi sie to podoba. Nie ukrywam, ze nie pisze tego by to cokolwiek reklamkwac, ale chce odkłamać to co pisze sie w sieci. Tak jak tutaj widac - najbardziej negatywnie nastawieni sa tylko ci, co nie widzieli i nie używali Aquanetty :)

Natomiast ja sie ciesze, ze ludzie maja wieksze, ładniejsze akwaria w ktore zainwestowali majątki. Nie zmuszam ich do niczego. Mam tylko prośbę, skończcie z obrazaniem mnie i insynuowaniem, ze zachwalam ten patent bo mi placa. Ja zarabiam pieniadze na czyms zupełnie nie związanym z akwarystyka :-)

Pozdrawiam

Przecież widać wszystko na Twojej focie Twojego akwarium po co ktoś ma jechać do Twojego biura, chyba że to tam trzymasz te wszystkie cukierki ;)

Kogo obchodzi jak to działa skoro działa tak jak widać na foto..

Będzie full wypas to będą kupować, choć i tak akwarium jednak żyje to już jakiś sukces mamy.

Ja też mam zerowe No3 i Po4 mam dsb( trochę piachu w sumpie) odpieniacz tunze 9002 na 300L wody to prawie jak by go nie było wcale i też hula nawet bez promocji za zachwalanie ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje wszystkim za ocenę mojej osoby. No jest ona fałszywa od a do z. Nie jestem trollem. Mimo wszystko tłumaczenie, ze tu nie chodzi o marketing tylko jak widze ugruntowuje niektorych w pogladach. Nawet to, ze pisze dłuższe kawałki jest passe. Ok, Po co ktos ma jechać i obejrzeć wszystko na miejscu? Bo moim zdaniem skończyłoby to dyskusje, ktora mnie jest zmęczyla, bo wszyscy na mnie chuzia, poza paroma osobami, ktore rzedzywiscie zadały jakies konkretne pytania. W akwarium nie mam cukierków. Mysle nawet ze wiekszosc z was ma fajniejsze rzeczy w akwarium niz ja.

Ale zostałem tu posadzony o chiński marketing, wprost mi zarzucono, ze kłamie. Jesli kogos nie obchodzi jak to działa, to po cholere sie tu wogole wypowiada? To, ze trafiłem na złe forum to juz wiem - odkryłem to po pierwszym poscie w tym watku. Tym razem było krotko. Wiem jaki popełniłem blad. Ze tu sie wogole pojawiłem. Pozdrawiam

Edytowane przez Shiroki (wyświetl historię edycji)

Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no teraz to napisałeś :( tylko nie skacz z mostu bo będę miał człowieka na sumieniu :/


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.