Skocz do zawartości
Waldi

piasek dłużej niż 2 lata

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie,jestem ciekaw kto z was trzyma ten sam piasek w akwarium dłużej

a kto po okresie powiedzmy 2 lat ma piasek w niezmienionej formie,i wyglada jak nowy bielusieńki?

ciekawi mnie to bo u siebie po roku zauważyłem że jest jakiś taki brudny po prostu,NIEESTETYCZNY

i oczywiście jest przetrzepywany regularnie przed podmianami systematycznie

ciekaw jestem od czego to zależy

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kopiacej babki ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma 3 lata i nadal jest ładny (mimo sporej ilości, 9 kg na dno ~60x30). Kopie kilka ślimaków i kreweta pistoletowa.

W niektórych zbiornikach piasek, zwłaszcza o grubszej granulacji, zaczyna obrastać glonami wapiennymi i wygląda to średnio...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj tez ladnie wizulanie wygladal, ale detrutusu w nim siedzialo mnostwo mimo tradycyjnej ekipy kopiacej

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój piasek,a właściwie żwirek 1-2 mm ma dopiero 5 miesięcy i jest jeszcze bieluśki,ale od samego początku przegarniam go co jakiś czas grabkami,poza tym cyrkulacja nim pomiata i grzebią w nim trzy rozgwiazdy i kilkanaście różnych ślimaków,ostatnio nawet te ostatnie rozmnożyły mi się to prawdopodobnie ten gatunek lub podobny http://pl.reeflex.ne.... - diverse.htm .

Mam też zamiar co pół roku 1/4 piasku płukać w odlanej wodzie oczywiście poza akwarium.Zapomniałem jeszcze,że babka jedna też jest.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek żadne babki i moje trzepanie co tygodniowe nic nie daje

granulacja też drobna do 1mm

hmm dziwna sprawa,zrobił się po prostu brzydki


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudny, rozowy ? Moze zamieszaj nim czasami. Jest jeszcze nowy, to moze sie "ulozy".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyrie elejson :rant: Staszek czytaj czasami co u góry napisałem hehehehe

piasek ma rok i CO TYDZIEŃ przetrzepuje go!!!!!!!! brudny!! szary!! heheheh

co ma sie ułożyć już sie ułożyło :popo:

:w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek moze to wina lampy ktora swieci na rozowo


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pisze, ze roczny - czyli nowy.

Daj zdjecie, bo moze tylko Tobie sie w oczach mieni.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felip to też pewnie masz różowo co? Bo mamy te same lampy he he he

Staszek już nie mam sił ,he he


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata to niesmigana nowka. Detrytus sie tam zebral i tyle. Pomoz w mieszaniu roznym koparkom i po nastepnych dwoch latach bedzie ok, nie martw sie. Znowu chcesz zrobic apteke ? :evil:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Drugie prawo akwarysty: nie dąż do poprawiania natury, tylko ją podpatruj i zrozum."

W naturze nikt piasku nie wymienia bo jest stary, - mieszać mieszać, mieszać, cyrkulację może wyregulować. Próbuj zbadać temat w zbiorniku, a piaseczek będzie jak z bajki.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu drogi, sorry ale błędne te twoje prawo

ma się nijak do warunków w akwarium a to proste

twoje prawo by się sprawdziło w zatoce morza a nie w małym skrawku oceanu,i to by było na tyle

ale świeży jesteś jeszcze w temacie tak że luzik ,zobaczysz ile będziesz jeszcze ingerował w swoim zbiorniku

tylko się nie gniewaj ,to nie atak :welcome:

już dziękuje

i prosze moderatora o zamknięcie tematu


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V. puellaris - nabyłem niedawno. Po wpuszczeniu do akwa potrzebowała 5-6 dni na przekopanie kilkucentymetrowej warstwy piasku i to na większości powierzchni po samą szybę. Akwa ma prawie 800 l więc trochę do rycia miała, a że piasek ma kilka latek to syfu w toni co nieco pływało. Efekt - piasek czyściutki, parametry pewnie nieco poleciały, pył na koralach i skale. Trochę się zbiornik pomęczy ale efekt ostateczny będzie pozytywny. Wydajność wszelkich rozgwiazd i ślimaków przy tej rybci jest praktycznie zerowa. Ryba nie ma tendencji do obsypywania korali i skały piaskiem.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek żadne babki i moje trzepanie co tygodniowe nic nie daje

granulacja też drobna do 1mm

hmm dziwna sprawa,zrobił się po prostu brzydki

Pewnie upodabnia się do właściciela :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjacielu drogi, sorry ale błędne te twoje prawo

ma się nijak do warunków w akwarium a to proste

twoje prawo by się sprawdziło w zatoce morza a nie w małym skrawku oceanu,i to by było na tyle

ale świeży jesteś jeszcze w temacie tak że luzik ,zobaczysz ile będziesz jeszcze ingerował w swoim zbiorniku

tylko się nie gniewaj ,to nie atak :welcome:

Waldi nie mam podstaw by się gniewać, ponieważ wymieniamy opinie na temat piasku, mam problemy z baniakiem jak inni. A co do tej świeżości to dzięki za komplement, od razu poczułem się młodziej

PS. Pozdrawiam Słupsk (mój dawny rewir górną część Westerplatte)

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tdew, jeszcze ją "pokochasz", biję o zakład :) a co do tego piasku i jego czystości to ja mam takie spostrzeżenie w zupełnie druga stronę, mianowicie dużo czystszy piasek miałem kiedyś nie mając żadnej 'ekipy kopiącej" niz mając ją, taki pomysł mi się z tego narodził że rozgwiazdy piaskowe, ślimaki i inne koparki chyba za dużo wyżerają małych stworzonek które mimo że niewidoczne, to robią duzo dobrego... Ale to tylko taka moja luźna rozkminka :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mieszać to najlepiej zupe bo ja od początku-prawie trzech lat

nie grzebałem w piskownicy a jest czysto.

Też tak można,może szczęście,może trzy lata to koniec,może masz odpowiednią ekipę kopiącą i dlatego cieszysz się czystym piaskiem,może on jest tylko czysty z góry a jak patyka się włożysz to wszystko zdechnie,może...........To wszystko często kwestia indiwidualna jak to w morszczyźnie,ale mój piasek jak likwidowałem akwarium po 3 latach był gnojem i pewnie będziesz Miał podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak seb a może nie :) Akurat należę do tej grupy która traktuje piasek w akwa bardziej jako bombę z opóźnionym zapłonem niż jako jakieś cudowne medium poprawiające środowisko w akwarium. Nieruszany piasek tak jaki pisze inmar z wierzchu może i bywa czysty ale głębiej to totalny syfek. Lata miałem akwarium bez piasku i dobrze mi z tym było, utrzymanie tzw wzorcowych parametrów było o wiele łatwiejsze. Jedyny powód dla którego mam piach w zbiorniku to słabość do gobi i wargatków - mam tego w sumie koło 20 sztuk a jak wiadomo zdecydowanej większości jest potrzebny piach do komfortowej egzystencji. Żyjątek w piachu ze względu na obecność wargatków też już żadnych nie mam, nie pamiętam nawet jak wygląda wieloszczet bo od lat żadnego w akwa nie widziałem.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Staszek żadne babki i moje trzepanie co tygodniowe nic nie daje"

Tekst roku 2012 :D


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.