Skocz do zawartości
Marcin1982

Deltec SC 1455

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Wymieniłem mojego KZ S na to maleństwo i jestem bardzo zadowolony po 4 dniach pracy. Bardzo cichy, czasami pokrywka kubka drży ale wystarczy przekręcić w którąś stronę i już po kłopocie. Zdejmowanie kubka faktycznie sprawia trochę problemu ale da się z tym żyć. Zobaczymy czy za miesiąc również będe z niego zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam go kilka miesięcy i mi odpowiada. Zdarzało mu się przelać, szczególnie po podmiance dziwnie się zachowywał ale opanowałem sytuację i jest spokój.

Ciekaw jestem opinii ludzi którzy go używają w większych systemach.. Jak się spisuje w zbiornikach 400-500l w obiegu? Zastanawiam się czy przy zmianie zbiornika pociągnie mi taki obieg czy będzie konieczność wymiany na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam go w swoim szkielku i tak jak pisales zdazalo mu sie przelac, a co do wydajnosci to w moim zbiorniku jest na styk. Jak bym mial kupowac wiekszy to bym wziol sc2060 wtedy ten bylby napewno wystarczajacy.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 ryb w tym skrzydlica a wczoraj dokupilem bialobrodego, korale, mam mixa lps - sps


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wirnik. U mnie wymiana sprawiła błogą ciszę.

Sorry, że odgrzewam temat ale czy brzęczenie (buczenie) pompy to tylko problem wirnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie - buczy, ja nawet zrobiłem małą przeróbkę i pompę umieściłem poza body a wylot pompy przedłużyłem rurką z kawałkami węża silikonowego - pieni jeszcze bardziej i troszkę mniej słychać buczenie ... no ale skoro może pomóc wymiana wirnika ... chyba trzeba poszukać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie - buczy, ja nawet zrobiłem małą przeróbkę i pompę umieściłem poza body a wylot pompy przedłużyłem rurką z kawałkami węża silikonowego - pieni jeszcze bardziej i troszkę mniej słychać buczenie ... no ale skoro może pomóc wymiana wirnika ... chyba trzeba poszukać ...

Mozesz zapodac fotki jak to wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym pomysłem na umieszczenie pompy poza body to po przeanalizowaniu konstrukcji Bubble Kinga :)

U mnie jak na razie pompa jest na silikonowych podkładkach DIY "w powietrzu" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pompa lezy na boku i poprowadziles rurke do srodka obudowy. Dobrze mysle? Zagiales rurke do gory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten odpieniacz "sc 1455" pol roku temu i jezeli mam dac ocene w skali 1do 10 to jest 8+,biorac pod uwage kulture pracy,wydajnsc,wykonanie.Jest bardzo cichy wrecz nieslyszalny i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu,warty jego ceny...polecam kupno w niemieckich sklepach internetowych jest troszke taniej i mozna zbic cene:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem również używkę i nie jest źle ... ale fajnie by było aby mniej buczał :)

do pokson > tak, pompa leżała sobie na "podkładkach" a rura wpuszczona do środka do body ale na końcu kolanko :)

... dziś musiałem się z tego wycofać okazało się, że owszem sporo wiecej pienił ale mało szło napowietrzenia na aqua i niestety musiałem przywrócic poprzedni stan :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ten odpieniacz "sc 1455" pol roku temu i jezeli mam dac ocene w skali 1do 10 to jest 8+,biorac pod uwage kulture pracy,wydajnsc,wykonanie.Jest bardzo cichy wrecz nieslyszalny i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu,warty jego ceny...polecam kupno w niemieckich sklepach internetowych jest troszke taniej i mozna zbic cene:)pozdrawiam

Pozwolę sobie zapytać - jakie masz ustawienia? zaworek od powietrza otwarty całkowicie? jaki poziom wody w tej rurze obok body? Jaki poziom wody w body - czy tak jak zaleca producent między 14 a 24 cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zapytać - jakie masz ustawienia? zaworek od powietrza otwarty całkowicie? jaki poziom wody w tej rurze obok body? Jaki poziom wody w body - czy tak jak zaleca producent między 14 a 24 cm?

Poziom wody w body mam 23cm..Poziom w rurze tak jak na zdjeciu a zaworek otwarty na maxa.

post-15816-0-71353100-1417367708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meteormode

...te ustawienia co napisalem byly przy pobieraniu powietrza z wewnatrz pokoju i bylo wszystko ok,ale w wczoraj przyslali mi rurke silikonowa 8meetrow i pobiera powieyrze centralnie zza ona.Czyli koniec rurki wisi za oknem.Na dokladne ustawienia musze poczekac lecz na zdjeciu widac roznice poziomu w rurce.ph poszlo do gory z 8,1 na 8,2,8,3

post-15816-0-96545900-1417369453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciacho sorki ze posluze sie twoim zdjeciem:)

Co to za rurka? Do czego sluzy?

post-23962-0-15953000-1417371749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zlewania odcieku z kubka.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zlewania odcieku z kubka.

Troche cienki. Nie zapycha sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten odpieniacz od ponad roku i zlewam odciek regularnie, nie zapchal sie nigdy. Podczas mycia dbam,zeby dobrze go wypłukać. Poza tym jest giętki i miękki łatwo go scisnac w palcach w celu przepchniecia ew. zatorow.

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku mam rurke na zewnatrz domu i jest ok. Co do pojemnika na odpadki to troche maly, ale zrobilem maly myk , wywiercilem dziure w nakretne od 5l baniaczka i postawilem poza szafke sumpa jak mam pol pelny w odpieniaczu to tylko go troszke podniose i sie przeleewa do baniaka albo zostawiam i samo zassie i sie bedzie przelewac az sie oprozni. Odpieniacz mam od dwoch lat jestem zadowolony cicha praca przede wszystkim. Wiadomo co 3 miechy czyszczenie.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak jak Gosia napisala do zlewu odceku z kubka.Tej rurki praktyczne ne uzywam,poniewaz co tydzien kubek mam pelny i myjac go wylewam cay maras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nic dziwnego nie widze, trzeba tylko troche czasu mu dac. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.