Skocz do zawartości
flimbooo

Będę wdzięczny za podarowanie czegokolwiek.... żywego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zupełnie nowym morszczakiem z prawie gołym baniekiem (jest żywa skała, piasek, 6 rybek, trzy ksenie, jeden grzybek i było mnóstwo aiptasji kupiłem chelmona i zostało już niewiele). Akwarium 240l - przez miesiąc doprowadziłem wodę do stanu właściwego a teraz chciałbym to wszystko jakoś "zalesić".

Tak jak w temacie prosił bym jeśli to możliwe o odstąpienie czegokolwiek zbytecznego (może być mała szczepka lub polip, ślimak, rozgwiazda, krewetka....) mogę też symbolicznie zapłacić. Jestem z Jastrzębia Zdroju mogę podjechać gdzieś w pobliżu (Katowice, Bielsko, Gliwice- i podobne rejony). Będę wdzięczny za podarunek a w przyszłości odwdzięczę się innym potrzebującym.

Pozdrawiam Franek

Edytowane przez flimbooo (wyświetl historię edycji)

8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz jakieś zwierzaki -> pokaż swój zbiornik, napisz o nim coś więcej (parametry, staż zbiornika) - tak to mniej więcej działa. W ciemno nikt zwierzaków nie odda.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot historia jak historia... kupiłem akwarium jakieś 2 m-ce temu z niby życiem jak się okazało to życie składało się z mnóstwa pięknej apitazji i rurówek oraz dwóch rybek (dascyllus aruanus i chrysiptera parasema). Osprzęt dwie pompki cyrkulacyjne, odpieniacz białek, 3 lampy T5 54W. Woda paskudna. W sumie okazało się, że zrobiono mnie w balona ale nic to postanowiłem się nie poddawać :-)

Wymieniłem świetlówki na nowe, postanowiłem oczyścić wodę. Kupiłem filtr odwróconej osmozy i robiłem podmianki wody aż parametry doszły do odpowiednich. Kiedy już w miarę wszystko zaczęło wyglądać kupiłem dwie błazenki, trzy chromis viridis i chelmona do walki z apitazją, a i "zająca morskiego" na glony. Ku mojej uciesze wszytko przeżyło i ma się dobrze. Zając wcina glony aż miło a chlmon nieśmiało bierze się za rurówki. W sumie nie wygląda to teraz źle tyle że w około wionie golizną. Jutro dorzucę zdjęcia dla zobrazowania sytuacji. Za wszelką pomoc nie tylko żywą ale i dobre rady będę bardzo wdzięczny (w sumie obczytuję się jak mogę ale cały temat to dla mnie nowość i nie ma to jak rady doświadczonych morszczaków). Proszę o pytania bo nie wiem co jeszcze mógł bym napisać :-)

Dodałem bakterie: Microbe-Lift Special Blend

Parametry:

Ca 450

Mg 1320

kH 6,4

NO3 12

PO4 0,10

PH 7,9

Pozdrawiam

Franek

P.S. te dwie pierwsze rybki które posiadam od początku chętnie wymienię na inne bo są niestety agresywne dla pozostałych, szczególnie ten "czarno biały w paski" - bez żalu nawet oddam za darmo. :welcome:

Edytowane przez flimbooo (wyświetl historię edycji)

8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro parametry sa odpowiednie, to znaczy jakie?


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wymien sprzęt z nazwy i parametrów i nie typu jakiś tam.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silver, a czytac nie potrafisz? :police:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W pierwszej wersji rownież nie widziałem parametrów. Chcieliscie przywrócenia edycji to teraz tacy bedą jaja robie robić.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, cofam Silver to co napisałem, przepraszam :blushing:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie miały być jaja akurat edytowałem (dopisywałem parametry) kiedy silver napisał post. Przepraszam za zamieszanie.


8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, teraz o niebo lepiej :)

Wymieniasz jednym ciągiem aiptasję i rurówki - te drugie nie są plagą, tylko miłym dodatkiem. Ale jak zdążyłeś zauważyć, chelmon nie da Ci się nimi nacieszyć ;) Rybki rzeczywiście wojownicze Ci się trafiły, jeśli chcesz się ich pozbyć, to odłów póki jest to w miarę proste.

Na zbicie czeka jeszcze NO3, coś na fosforany również warto dorzucić (choćby sery). Napisz jeszcze czym mierzysz parametry (nie wszystkim testom warto ufać) i jakie konkretnie masz cyrkulację i odpieniek. Widać, że starasz się ogarnąć morskie tematy, to dobrze rokuje na przyszłość :)

Jeżeli zostałeś zrobiony w balona na forumowym targowisku - również daj znać, żeby ostrzec kolejnych potencjalnych "zadowolonych" klientów.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wychodzeniu na prostą :welcome:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a to jastrzebie duze jak nie wiem jest :) ja tez sie wkrotce odezwe


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw mi kontakt na PW a dzisiaj dostaniesz 2 miękaski na start i jakiegoś ślimaczka:)


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wrzucić do galerii kilka fotek pokazujących stano obecny mojego akwarium.

Większość żyjątek jakie widać ostrzymałem od "domel_gl" i "niejeden z nas" za co im serdecznie dziękuję.

Jeżeli ktoś zechciał by podarować lub odsprzedać coś jeszcze to chętnie przyjmę, jak widać miejsca jest dosyć a na skałkach pusto :-)

linki do galerii:

http://nano-reef.pl/gallery/image/39685-img-0009/

Proszę sugestia i pytania co do dalszego prowadzenia mojego baniaka. Każdą radę przyjmę z wdzięcznością.

Pozdrawiam Franek


8076_8309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz na zlocie 27 września w Rybniku (głownie morszczaków) to też Ci mogę coś podrzucić :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.