Skocz do zawartości
SkoczekPL

Allegro - ciekawe morskie aukcje

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Hmmm, to mogą być stare testy - przeterminowane :) Z tego co widzę to wszystkie testy Red Sea w Irlandii/USA są w takich czarno-szarych pudełkach z fotką, a takich jak te na Allegro jeszcze nie widziałem.

Red-Sea-Magnesium-Pro-Test-Kit-100-Tests-99.jpg

pytanie czy nadają się do wody morskiej :)

Masz napisane takimi bykami - MARINE AQUARIUM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem im już zapytanie o ważność tych testów, zobaczymy...


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to mogą być stare testy - przeterminowane :) Z tego co widzę to wszystkie testy Red Sea w Irlandii/USA są w takich czarno-szarych pudełkach z fotką, a takich jak te na Allegro jeszcze nie widziałem.Red-Sea-Magnesium-Pro-Test-Kit-100-Tests-99.jpgMasz napisane takimi bykami - MARINE AQUARIUM :)

ano jest przeoczyłem :D bo takie za kolorowe mi się wydały i się ubzdurałem że to dla słodkiego :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów, warto czy dołożyć do saliferta ?

warto! to są "porządniejsze" testy od saliferta, albo jak kto woli porównywalna półka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra, zobaczymy jak z tą datą i jak coś to biorę :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan pokazałeś opakowanie od tzw testów "pro" te testy co ja znalazłem są tzw standard. nie jest tak jak przypuszczasz, że Red Sea zmieniła opakowania, a tamte z akcji są starymi opakowaniami i starymi testami, ale nic czekamy na odpowiedź dot. terminów przydatności. Przynajmniej tak mi się wydaje po przestudiowaniu googla ;-) chyba, że jestem w błędzie - to zweryfikujcie!

wg mnie to super okazja i dlatego "zapodałem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kapitan pokazałeś opakowanie od tzw testów "pro" te testy maja mieś super dokładność, te co ja znalazłem są tzw standard. nie jest tak jak przypuszczasz, że Red Sea zmieniła opakowania a tamte z akcji są starymi opakowaniami i starymi testami, ale nic czekamy na odpowiedź dot. terminów przydatności.

wg mnie to super okazja i dlatego "zapodałem"

Możliwe, ale Red Sea jest dość popularne na wyspie i napatrzyłem się na ich produkty.

Wszystko co widziałem, testy, dodatki do wody itd, jest w takiej czarno-szarej oprawie.

Ale... w ofercie erybki są testy RS w takich kolorach jak na Allegro. Może na inne rynki mają inne pudełka.

Jak napiszą o terminach to może też wezmę bo mam Saliferty w większości, a nie ufam tej firmie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje Pro mają inne fiolki i specjalne uchwyty na strzykawkę dzięki któremu można wygodnie dozować test jedna ręką.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam odpowiedź w sprawie testów

WITAM SERDECZNIEJEDEN Z TESTÓW DO KONCA 2011,RESZTA 2012

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Zastanawiam się jak to jest z terminami tych testów, czy przeterminowane rzeczywiście przekłamują, ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treść wiadomości

Witam.

Jaki jest termin waznosci tych testow?

Pozdrawiam

WITAM SERDECZNIE

JEDEN DO KONCA 2011,RESZTA DO 04,2012

POZDRAWIAM SERDECZNIE


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki ja tam kupiłem, nawet jeżeli wykorzystam 1/3 to za 14 zł ;) wg mojej opinii nie jest to zła inwestycja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale ja wole dolozyc i miec nieprzeterminowane :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kurcze ja bym je brał, ale jakby tam było pH, KH, NO3.

Szajsyfert pokazuje mi od miesiąca NO3 zero, a ja wiem że nie jest zero, tak samo od marca pokazuje mi pH 8,1 niezależnie od pory dnia...

Szkoda, ale nie opłaca mi się targać 1 testu za 15zł, dopłacić 15zł za wysyłkę i jeszcze koszta wysyłki na wyspę.

Ale jak ktoś nie ma wcale testów to dobra okazja, 5 testów w cenie 1-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan co do pH to kup sobie elektryczny miernik! będziesz miał spokój i wyniki do dziesiętnej części!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Właśnie patrzyłem na temat obok gdzie o tym piszą. Jeszcze Hanna ma taki ręczny gadżet z sondą pH i wyświetlaczem, ale jednak chyba wolę stały pomiar ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre testy w USA tylko na nich jadą moge polecić, bo mają bardzo dobre opinie zza oceanem

nawet powiedziałbym że lepsze niż Salifert!!!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniak z pierwszego miejsca, pierwsze miejsce ale za co , chyba za spełnienie zachcianek niecierpliwych http://allegro.pl/akwarium-morskie-z-pierwszego-miejsca-w-polsce-i1872496793.html


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na barwę negatywową

z drugiej strony maluje sie kwiaty, pigmentuje slodkowodne ryby

ciekawe jak jest z morszczyzną...


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale tez się pigmentuje ,jak przeżyją to kolor i tak zmieni się po jakimś czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra i niby po co ?? żeby kilka osób się nabrało a potem się rozczarowują .... ehhhhh co się porobiło z tym światem


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

wygląda na barwę negatywową

z drugiej strony maluje sie kwiaty, pigmentuje slodkowodne ryby

ciekawe jak jest z morszczyzną...

Jak to co? A te nowe czerwone Tubastree widziałeś? Jakaś nowa chińska odmiana ;):whistle:

Ostatnio też w sklepie internetowym były do kupienia super kolorowe Zoa, nazywające się Ultra Hong Kong :D Nie kupiłem.

Pamiętam jak byłem łebkiem i pojawiły się w naszych sklepach rybki Przeźroczka Indyjska. Ta rybka jest normalnie przeźroczysta, ale Azjaci wstrykiwali im farbę w grzbiet i podbrzusze tak że miały takie fosforyzujące kolorowe obramówki - zółte, zielone, niebieskie, różowe itd...

Choćbym się ze***ł to nie udawało mi się tych ryb utrzymać przy życiu jako jedynych jakie miałem. Zaraz po trafieniu do baniaka masakryczna ospa i zgon. W sklepach nie lepiej. Po kilku latach zrobili o tym program i pokazywali jak to robią z tymi rybami i że ta farba jest toksyczna i je wykańcza.

21283633.jpg

A tu naturalna...

1205504265.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ebaya ale moze ktos sie skusi :)

Mój odnośnik

fak, ale moze uda sie wyrwać chociazby te ozdoby koralowe :p taka gratka w tej skali... zamiast kwiatkow na balkonie czy w ogrodzie zamiast krasnala :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.