Skocz do zawartości
SkoczekPL

Allegro - ciekawe morskie aukcje

Rekomendowane odpowiedzi

Do malwi tak ale dlaczego przedmiot jest umiszczony w zakładce akcesoria do akwarium morskiego :question:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to euphyllia. Wiem bo kupiłem. Tubkę również. Od chwili zakupu do dostarczenia nie minęło nawet 18 godzin. Poza tym przesyłka odpowiednio zabezpieczona, a i co do kontaktu także nie można mieć zastrzeżeń. To tyle w temacie.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jaki ciekawy produkt "Koralowiec" http://allegro.pl/oz...1788644735.html Nie wiem co gość sprzedaje czy to co na zdjęciu ciężka sprawa może ktoś go uświadomi jaki to koralowiec na zdjęciu.

on na pewno wie jak ten koralowiec się nazywa. Już w 2007 r kupowałem od niego więc myślę że przez 4 lata ogarnął nazwy popularnych koralowcówsmoke.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie te aukcje które tak wyśmiewacie bardzo przypominają ogłoszenia z targowiska... wielu jest którzy wystawiają:

sprzedam SPS/LPS....

a później leci:

1 - 30 zł

2 - 40 zł

itd... itp...

to jaka jest pomiędzy tym a allegro różnica??? tam info brzmi "ozdoba do akwarium" opis: "koralowiec" a tutaj cyferki i... cena i pozamiatano...

czasami myślę, że to taka zabawa w zgadywankę ma być... wiesz co chcesz kupić??? a może nie wiesz??? a może nie wiesz co chcesz sprzedać??? i nie wiesz co powiedzieć kupującym???

to jak to jest??? hmmm bo ja myślę, że kupujący jednak w większości przypadków wiedzą co sprzedają... lenistwo??? czy zgadywanka dla kupujących, by wiedzieli co chcą kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Może po prostu doświadczony morszczak wychodzi z założenia, że osoba wtajemniczona będzie klientem :)

To tak jak mechanik powie do blondynki - sonda, cewka, uszczelka pod głowicą :D Dla niego to są oczywiste sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu doświadczony morszczak wychodzi z założenia, że osoba wtajemniczona będzie klientem :)

To tak jak mechanik powie do blondynki - sonda, cewka, uszczelka pod głowicą :D Dla niego to są oczywiste sprawy.

na pewno tak jest , jeżeli ktoś chce kupić korale to już ma jakieś doświadczenie. Akwarium morskie to nie to samo co słodkie że jednego dnia mamy gotowy zbiornik z rybami i roślinami. Zanim nam zbiornik dojrzeje to mamy czas na czytanie, uczenie się nazw korali, ryb itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno tak jest , jeżeli ktoś chce kupić korale to już ma jakieś doświadczenie. Akwarium morskie to nie to samo co słodkie że jednego dnia mamy gotowy zbiornik z rybami i roślinami. Zanim nam zbiornik dojrzeje to mamy czas na czytanie, uczenie się nazw korali, ryb itp.

ale ja wszystko rozumiem... tylko z jednej strony wyśmiewane są tu aukcje na allegro z przyczyny "nieznanej nazwy sprzedawanego zwierzaka" a z drugiej strony pielęgnuje się takie zachowania na targowisku... no i uzasadnienie jakie "wyśmienite" - przecież kupujący powinni wiedzieć co kupują...

- temu akurat się nie sprzeciwiam, fakt powinni wiedzieć i kropka!

tylko chodzi mi o tą "moralność Dulskiej" w forumowym wykonaniu. U "Nas" to dobrze i tak powinno być u innych to źle i zapewne wynik niewiedzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no do akwarium morskiego w sam raz :D

i do tego jeszcze bąbelki powietrza puszcza hmmmmmmm wszystko pięknie ładnie ale mi to z akwarium morskim nie kojarzy :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Kubek _77 :veryangry:

Dotyczy to szczególnie targowiska.

Nowicjusz po nazwie zwierzaka może sprawdzić w co się pakuje.

A nie ładny, kupuję a po pewnym czasie do kibla bo odeszło na wieczną rafę.

Przecież trzeba wiedzieć co on potrzebuje i gdzie w baniaku może być jego miejsce.

Aukcje , aukcjami ale brać morska powinna dawać przykład szacunku dla zwierząt którymi się opiekujemy. :coffee:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

nie no do akwarium morskiego w sam raz :D

i do tego jeszcze bąbelki powietrza puszcza hmmmmmmm wszystko pięknie ładnie ale mi to z akwarium morskim nie kojarzy :D

Jak to nie :) On ma miecz i ubiór pirata :) Oglądałeś filmy o piratach jak żeglowali po tropikalnych archipelagach i rozbijali się na rafach :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie :) On ma miecz i ubiór pirata :) Oglądałeś filmy o piratach jak żeglowali po tropikalnych archipelagach i rozbijali się na rafach :thumbup:

no niby tak :) w sumie w filmie "gdzie jest nemo" też była skrzynia ze skarbami :D chyba (bo teraz nie wiem czy to była muszla)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne ciekawa aukcja w naszej ulubionej kategorii "akcesoria do akwarium morskiego" http://allegro.pl/akwarium-profilowany-duzy-zestaw-gratis-i1796534075.html

Akwarium profilowany, oświetlenie neonowe, filter pompka i jeszcze do tego motorek :) Ten motorek najbardziej mnie zaintrygował!


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shwejk ciekawe czy na ten motorek trzeba prawo jazdy czy wystarczy karta motorowerowa. A tak serio to nie wiem co akwarium z neonami robi w akcesoriach do akwarii morskich ale to szczegół. Co do aukcji typu ozdoba akwariowa albo bombelek to myślę że to jest celowe zatajanie oryginalnych nazw korali bo gdy sprzedajemy koralowce to trzeba mieć jakieś papiery na te zwierzaki albo dokumenty że są dopuszczone do obrotu itp. a gdy kupujemy ozdobę to gość ręce umywa i ma czyste konto więc niedługo powstanie dział ozdoby akwariowe i wszyscy będą mogli tam handlować szczepkami. Pozdrawiam

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alllllle czad! lubie takie dziwa!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recykling :whistle:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aukcji typu ozdoba akwariowa albo bombelek to myślę że to jest celowe zatajanie oryginalnych nazw korali bo gdy sprzedajemy koralowce to trzeba mieć jakieś papiery na te zwierzaki albo dokumenty że są dopuszczone do obrotu itp. a gdy kupujemy ozdobę to gość ręce umywa i ma czyste konto więc niedługo powstanie dział ozdoby akwariowe i wszyscy będą mogli tam handlować szczepkami. Pozdrawiam

masz racie nawet na handel żywą skałą trzeba mieć CITES. Jak by ten pan napisał jaki to koral to pewnie allegro by mu usunęło aukcje.A tak "bąbelki" się sprzedają.

W trosce o zachowanieginącej fauny i flory podpisano w Waszyngtonie w 1973r. Konwencję oMiędzynarodowym Handlu Dzikimi Zwierzętami i Roślinami GatunkówZagrożonych Wyginięciem (CITES). Początkowo KonwencjęWaszyngtońską podpisało 21 krajów.

W 1989 r. do tego gronadołączyła Polska. Dziś Konwencję ratyfikowało około 140państw. Głównym zadaniem, jakie stawiają sobie państwa,sygnatariusze tej Konwencji jest przeciwdziałanie nielegalnemuhandlowi dzikimi zwierzętami i roślinami objętymi ochroną, atym samym zachowanie ich przed wyginięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to pzreciwdziałanie jest po prostu kryminogenne. Jak chcęs przedać 2 kilo skały albo korala na allegro to jak u licha mam zdobyć CITES??!! czyli piszę ozdoba do akwarium i jest uczciwie- korale giną tylko sprzedawane pod własciwą nazwą...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no ale ciekawy ten pomysł z tym TV :D powoli jak w tanked na Animal Planet :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mega propozycje, ludzie korzystajcie z allegromat.pl lub czegoś podobnego.

Aukcje pokazywane w trakcie ich trwania... ok... są widoczne, ale gdy się zakończą to wtedy wklejane przez was linki pozostają puste i tak naprawdę nie można potem zobaczyć o co kaman...

Tak nie wiele... a tyle ułatwia..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja mam wrażenie że osoba która tłumaczyła tekst (bo wnioskuję po stylistyce) używała translatora google :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.