Skocz do zawartości
Walker

Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III

Ranking smartfonów  

111 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Apple iPhone 5 vs Samsung Galaxy S III

    • IPhone 5
      38
    • Samsung Galaxy SIII
      73


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W robocie chcą mi wymienić telefon i do wyboru mam Apple iPhone 5 lub Samsung Galaxy S III.

I tu pytanko do koleżanek i kolegów "bardziej w temacie" który z ww smartfonów jest ciekawszą propozycją?

Generalnie do tej pory miąłem głównie telefony BB i kompletnie nie mam doświadczenia z takimi zabawkami :). Nie ukrywam że telefonu używam głównie do dzwonienia ale jak każdy facet uwielbiam wodotryski i gadżety. W sieci jest mnóstwo rankingów ale niestety nie są miarodajne w wynik jest raczej 50/50

Zgodnie z Waszymi podpowiedziami dodałem ankietę zapraszam do udziału.

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uważaj ... właśnie odpaliłeś petardę :D

Weź do ręki jeden, potem drugi i zobacz który ci lepiej leży bo reszta to jedno i to samo.

PS Używam iP i produktów znaku jabłka .. chwale sobie

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Galaxie :)

Andek ciśnie wszystko :) Już pomijam kwestię telefonu bo to tylko hardware, a na tym poziomie abstrakcji system android wg. mnie jest lepszy.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uważaj ... właśnie odpaliłeś petardę :D

Weź do ręki jeden, potem drugi i zobacz który ci lepiej leży bo reszta to jedno i to samo.

Właśnie nie chcciął bym żeby tu się jaką awantura zrobiła między zwolennilomi i przeciwnikami jednego lub drugiego ale za to chetnie wysłucham konstruktywnej krytyki:)

Jeżeli chodzi o leżenie w ręku to zdecydowanie wolał bym samsunga - bo lobię duże telefony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociski i tak pewnie będą leciały :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...iphone-5-klapa/

Osobiscie bralbym SAMSUNGA III, bedziesz jeszcze bardziej zadowolony niz Debora

Nie jestem Zwolennikiem ani przeciwnikiem, oba urzadzenia mialem juz w reku, a na co dzien i tak uzywam najlepszego HTC one X :thumbsup:

Albo po prostu orzelek czy reszka

iphone-5-samsung-s3-just-a-phone.jpg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw ankiete bedzie lepiej :) pozdrowienia z s3 :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby stać się przeciwnikiem lub zwolennikiem danej marki/modelu musisz sprawdzić oba :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wstaw ankietę i wylacz komentarze bo zaraz tu wojna będzie :) ja proponuje iphone


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J posiadam S3 jeeli odpowiadaj ci jego wymiary to miao mogꠣi go poleci殠Najlepiej id do sklepu i "pobaw"si꠫adym i wybierz ten ktbardziej ci przypadnie do gustu po przesiadce z BB oba bꤱ co si꠰odobay

Wysyane z mojego GT-I9300 za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wstaw ankietę i wylacz komentarze bo zaraz tu wojna będzie :) ja proponuje iphone

Ankieta dodana ale co do komentarzy to interesują mnie konkretne opinie użytkowników nie tylko krzyżyk w ankiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s3 podłączasz do kompa i kopiuj wklej :) większy wyświetlacz , podtrzymanie podświetlenia , ładniejsze kolory , miałem iphona i już bym nie wrócił ,mam s3 i jestem mega zadowolony :)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam S2 a żona IPhona3 więc nie te roczniki, ale porównując starsze modele na pewno Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt z samsunga nie przeszedl na iphona... w druga strone i owszem wiec o czyms to swiadczy ... :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ... mówiłem, że niczego się nie dowiesz ;)

1. Stylistyka

Tutaj odczucia kompletnie indywidulane. Jeśli chodzi o wykonanie i solidność to oba maja plusa. Ale ... iP'ek wydaje się solidniejszy bo użyto do niego szkła i aluminium co sprawia wrażenie "bardziejszego" co oczywiście też wpływa na wagę. Milej trzyma się iP'ka. Co do ostatnich problemów z rysowaniem się powierzchni iP5 nie wypowiem się bo nie znam osobiście problemu.

2. Poręczność / użytkowość

Tutaj przewagę ma samsung a to tylko dlatego, że ma większy wyświetlacz i sam przyznam ( choć ze mnie jabłkowiec ), że czasem mi tego brakuje. Ale znowu jak wsadzam telefon do kieszeni to się cieszę. Także teraz sam sobie odpowiedz na pytanie czy jako użytkownik potrzebujesz większego ekranu ( chodzi przede wszystkim o appki bo do dzwonienia to 2" ci wystarczą ).

Interfejs w jednym i w drugim jest jest tak dostosowany że niczego nie szukasz, intuicyjny także i samsung i apple odrobili lekcje. Wyjątki ? Są i tu i tu, w iP'kach frustrowało mnie włączenie bluetootha bo trza było się przebić przez 4 ekrany, ale iOS6 już ma to na wierzchu.

Najlepiej weź jeden, pobaw się 15 minut, weź drugi pobaw się 15 minut i sam ocenisz.

3. Bebechy / parametry

No tutaj to masz setki tablic porównujących.

4. Appki

Jeśli coś jest na andka to na 95% jest na iOS'a i odwrotnie aczkolwiek prędzej na andka ;) Ale ... ja cenie sobie to, że wchodzę na appstora, ściągam, mam , użytkuje. Na andku niestety jest absolutny brak kontroli tego co ląduje w sklepie co powoduje, że można "coś" dodatkowo sobie pobrać co u nas w fabryce zaliczyliśmy kilka razy ( siedze w developerce na mobile także trochę tymi telefonami mieszamy ).

Wybór ? Sam widzisz, jeden lubi pomarańcze drugi jak mu nogi śmierdzą ... mam iP'ki, mac'i i cenie sobie architekture OS X'a i iOS'a. Ale znam ludzi którzy tego nie ogarniali i andek wydaje im się bardziej ludzki.

W tym teście nigdy nie będzie wygranego, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

pozdrawiam

Nikt z samsunga nie przeszedl na iphona... w druga strone i owszem wiec o czyms to swiadczy ... :)

Pisząc nikt rozumiem że robiłeś badania w tej dziedzinie ? ;) Bo znam i takich i takich.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes za stylistyka uzytkowaniem podstawowych, wbudowanych funkcji komorki lub jesli masz Maca - iPhone 5

Jesli chcesz korzystac z telefonu jako przedluzenie PCta - Samsung III


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ip i rownież go używam jak zwykły pc. Nawet ostatnio częściej niż pc i mam wszystko to samo co w kompie.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancja i wykonanie - jabłko

Rozmiar ekranu - S3

Rozdzielczość ekranu - S3

Otwartość systemu - S3

Prestiż - jabłko

Kompatybilność peryferyjna (mini USB kontra złącze "niewiadomoco") - S3

Nagrody/nominacje - EISA 2012/2013 - S3

Rozszerzenie pamięci (micro SD) - S3

Użyteczność - remis

Kompatybilność z klasycznymi aplikacjami biurowymi - zależy od oprogramowania - remis

Polityka biznesu - S3

Radio FM - S3

Video (formaty i kompatybilność) - S3

Łatwość przenoszenia danych - S3

To moje prywatne przemyślenia po zabawie oboma - S3 i iP4S - i5 niespecjalnie różni się od i4S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominales dużo funkcji przemawiajacych za ip, celowo?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancja i wykonanie - jabłko

Rozmiar ekranu - S3

Rozdzielczość ekranu - S3

Otwartość systemu - S3

Prestiż - jabłko

Kompatybilność peryferyjna (mini USB kontra złącze "niewiadomoco") - S3

Nagrody/nominacje - EISA 2012/2013 - S3

Rozszerzenie pamięci (micro SD) - S3

Użyteczność - remis

Kompatybilność z klasycznymi aplikacjami biurowymi - zależy od oprogramowania - remis

Polityka biznesu - S3

Radio FM - S3

Video (formaty i kompatybilność) - S3

Łatwość przenoszenia danych - S3

Radek trafil w sedno. To co pogrubilem, dla mnie stanowi wlasnie "przedluzenie PCta" i nie watpie ze mozna uzywac IP w ten sam sposob. Jednak koniecznosc instalowania iTunes i utrudnienia przy przenoszeniu danych dla mnie ( i tylko dal mnie ) dyskfalifikuja IP jako wszechstronne narzedzie pracy i rozrywki. Natomiast IP jako komorka z gadzetami typu aparat internet gry - idealne rozwiazanie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNGA III jest bez problemowy, aplikacje są dostępniejsze. A tak to są praktycznie identyczne, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga była kobietą !!! :D

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać

Pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominąłem wszystkie funkcje gadżetopodobne i de facto mnie zbędne - w obu przypadkach. To jest MOJA opinia, czego nie omieszkałem zaznaczyć, jeśli nie doczytałeś, CNCRob...

Edytowane przez Radek Ch (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.