Skocz do zawartości
Tester

REDOX - praktyczne wykorzystanie

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz jakie masz napiecie pomiedzy wodą a uziemieniem troche to wyglada na przebicie ew elektroda jest blisko jakiegos urzadzenia.

Czy odczyt w płynie referencyjnym masz prawidłowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w płynie jest 228 a płyn 230


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

no i Redox dobił do 500mV

poprzekładam jeszcze elektrodę w inne miejsca w zbiorniku zobaczymy czy miejsce pomiaru ma wpływ na wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z powyzszych wypowiedzi widac, poziom Redox moze nam cos podpowiedziec o stanie akwarium, ale jedynie przy dlugofalowych pomiarach. Wrzucenie sondy u kolegi i odczytanie Redox, nie mowi absolutnie nic. Za godzine lub pojutrze, moze byc calkiem inny.

Warto chyba zauwazyc, ze do sterowania czegokolwiek, ten system sie nie nadaje (a juz napewno nie do ozonu - to zbyt niebezpieczne).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wy pomiar robicie w baniakach czy w sumpie?

ja przenioslem wszystkie sondy do sumpa aby nie szpecily ale.... moze to bledne?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump czy panel to dobre miejsce na sondy. Najlepiej za odpieniaczem by nie lepiły się do membran białka. Trzeba zadbać też o to by w wodzie nie było pęcherzyków powietrza. Ścianka przed komorą pompy to niezłe miejsce na sondy i to nie tylko ORP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie, karmię swoje koraliki raz dziennie 1 kostka mrożonki na noc, redox stabilizuje mi się w granicach 370 wiem ze powinien być większy, czy to oznacza ze powinienem karmić więcej ?

mój zbiornik to 350l + 80l sump, obsada 10 mniejszych okazów, 1 duża catalaphylia, 1 duża clauvaria.

dzięki za podpowiedz

pozdrawiam

malin


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tutaj nie ma pojęcia jaki mają redox bo go nie mierzą i generalnie dobrze Im z tym.Co do karmienia to chyba za mało jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, tylko boje się z tym karmieniem żebym znowu nie przesadził ;/


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować bo przeczytałem,że masz 10 okazów korali a ja pomyślałem o rybach.Napisz jaka to kostka mrożonki i jak ją przygotowujesz.Teraz napiszę,że dziennie to chyba za dużo dla korali.Ja akurat korali nie karmię mrożonkami wcale,tylko preparatami z Aquaforestu,choć co jakiś czas wrzucę do sumpa w nocy kostkę z IT czerwonego planktonu lub zielonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie raz kostkę czerwonego raz zielonego planktonu (Ichtchyo Trophic) późnym wieczorkiem rozmrażam w wodzie z akwa i blenderem rozdrabniam, po czym wlewam do akwa.


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu redox - czy możliwe są ujemne wyniki redox?

Nie wiem czy profilux mi szaleje czy też jest tak źle :) - co jakiś czas pojawiają się odczyty -67, -55 ......

I jest to niezależne od parametrów w akwarium, czasami parametry były słabsze a redox na poziomie 200-250, innym razem parametry się poprawiały a wynik redox był dużo niższy (a nawet ujemny)


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja takich odczytow nie mialem w ogole, a tez profiluxa, mzoe powinienes przeprowadzic kalibracje ?


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibrowałem i takie odczyty były nawet kilka dni po kalibracji, prawdę mówiąc od tego zacząłem diagnostykę.

Teraz chciałem się tylko dowiedzieć, czy możliwe są ujemne wyniki redox. Może mam uszkodzoną elektrodę?

Miałem też kłopoty z elektrodą pokazującą zasolenie - ta cały czas pokazywała ten sam wynik (0,997), kalibrowałem - kilka dni było ok, potem znowu 0,997 - taki miałem odczyt przy zasoleniu 1.025, zmieniałem jej miejsce w akwarium - myślałem że to jakieś interferencje z innymi elektrodami (redox, temp, pH) - nic to nie dało - więc ją wypiąłem z profiluxa i w ten sposób :) rozwiązałem problem :)


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

tu masz co nieco o redox

http://www.aquavitalis.pl/redox.htm, z tego wynika ze chyba sa mozliwe ujemne wartosci, tylko nei wiem jak to sie ma przypadku naszych zbiornikow.

Edytowane przez malmo (wyświetl historię edycji)

baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych wykresów wynika że im niższy potencjał redox (???) tym woda ma właściwości bardziej :) leczniecze (to chyba nie po polskiemu ale jakoś tak wychodzi)

to jak mi sie pokażą ujemne wartości to zamiast podmieniac i wylewać powienienem butelkować wode i sprzedawać w aptece :)

coś tu chyba nie tak powinno być


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) no moze leczniczo na ludzi wplywa ale na nasze zwierzaczki nei koniecznie :)

baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka i zagadka, :)

Jaki mam redox?

Dodam że obie elektrody są podłączone do tego samego komputera i były kalibrowane w tym samym roztworze. Są obok siebie w odległości 3 cm.

Jedna elektroda oznaczona jako redox ozon to elektroda GHL - ma około roku

a druga oznaczona jako redox akwaria to elektroda hydromet ERPt-11X - ma 6 miesięcy.

Przy kalibracji obie pokazywały minimalne różnice (roztwór 230mv a elektrody pokazywały odpowiednio 238 i 222, po kalibracji obie zgodnie twierdziły że roztwór ma 230mv)

post-8617-0-30188600-1351460160_thumb.jpg

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że jedna z nich jest do kosza, która?

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw redox na 330 i tak zostaw. Ani za mało ani za dużo. Tak samo mam z elektrodą w reaktorze. Kwestia wyczucia i spokoju. Im mniej kombinujesz tym lepiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie coś:

1. przez pierwszy rok akwarium kręciło się na peletkach, redox ~260-320

2. przeszedłem na ZS+ZB redox ~320-360

3. od miesiąca ograniczam ZS (cały czas mam PO4, NO3 = 0), przez ostatni tydzień nie podawałem ZS i...

redox mam na poziomie 450 !! po podmianie w ciągu doby wraca do tego poziomu, wcześniej przez 4-5 dni ORP powoli rósł do poziomu sprzed podmiany

woda lepsza bez probiotyków??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam redox około 450,ale po podmianie też mi spada,to jest normalne.Ja jadę na priobiotykach z AF i też wytrzepałem sobie wodę do zera,ale nie zauważyłem zależności z redoxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta:-D

Od 2 tygodni mierze REDOX w baniaku bez pienidla i na DSB..

Pewne wnioski juz mam ale chcialbym uslyszec jak to jest u tych co mierza.

Jakie macie wartosci? jak baniak? jak prowadzon?

Prosze krotko, moze znajdziemy jakis wspolny mianownik.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam średnio 450,po podmianie spada niewiele,ale ostatnio co zauważyłem to po podawaniu kalkwassera spadało nawet o 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.