Skocz do zawartości
chmielu243

400L chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Artur i mieszkam w Gostyninie.Akwarium morsie posiadam osiem miesięcy odkupione w całości od forumowicza i do tej pory funkcjonuję.

Zdecydowałem się na większy zbiornik i mam nadzieję że podołam temu wyzwaniu.Mam porządne wsparcie i nie ocenioną pomoc od forumowicza Włodzimierz za co mu serdecznie dziękuję bez niego było by mi ciężko,

Akwarium 130x60x50

Sump 70x40x40

Stelaż stalowy,szafka z płyty

Lampa T5 6x54W DIY

Odpieniacz DIY pompa NJ 2300

Cyrkulacja tunze 1x6065 1x6045 1x6025

Termoregulator DIY

Skała z istniejącego zbiornika 40kg + dokupiona 20kg

Woda z istniejących zbiorników + z mojego (narazie się miesza )

Fotka obecnego akwarium które za kilka dni zostanie eksmitowane

a8124a5669016045med.jpg

Fotki nowego zbiornika (skała 20kg dokupiona)

020f3471be13b05amed.jpg

02b5b18e974969d9med.jpg

Teraz czeka mnie najgorsze czyli układanie skały z istniejącego akwarium.Będzie to trudne wiadomo skała porośnięta co nie ułatwi sprawy.

Narazie na tyle jak się uporam z przesiadką to napewno pokażę

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem dalszego przebiegu klejenia skały. Początek mi się podoba.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak łączyłeś skały?

Ps: temat miałby większe zainteresowanie jakbyś usunął BY


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem dalszego przebiegu klejenia skały. Początek mi się podoba.

Pozdrawiam

Przyjedziesz do pomocy to na żywo zobaczysz (a będzie co robić)

Jak łączyłeś skały?

Ps: temat miałby większe zainteresowanie jakbyś usunął BY

Skała jest narazie nie klejona dziś klejenie przy użyciu poxiliny ale tylko punktowo ponieważ dobrze się klinuje w tej konfiguracji

Nie wiem jakie ma znaczenie BY w temacie ale wywalony

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to wygląda na 400 litrów piwa : )

A pytam bo może dzisiaj będę kleić troszkę swojej skały. Ale spróbuję cx5.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cx 5 nie próbowałem ale na forum chwalą

Do całości doszło jeszcze pompy dozujące Aqua-Trend

Falownik Aqua-Trend

Oświetlenie do sumpa będzie pasek led biały a nad refugium zwykła żarówa


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś był wielki dzień czyli przekładka.Nie było to łatwe zadanie i czasowo się zeszło.

Jutro jeszcze małe kosmetyczne ustawianie korali jak i skały bo na dziś mam dosyć.Mam taką cichą nadzieję że jak wstane rano będzie wszystko żyło.

Pozostało jeszcze kilka technicznych tematów które wyszły w trakcie ale je również na jutro zostawiam

Słaba fotka ale......

3d49aa56e0be545bmed.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie po przesiadce nic nie odeszło z obsady więc jest dobrze,parametry w normie poza mg 1170.Zastanawiam się nad konfiguracją oświetlenia mam trzy białe.dwie niebieskie i jedną aktynike i zabardzo niewiem jak ustawić czas świecenia.

Tak więc kilka zdjęć z drugiego dnia życia nowego systemu

dedb27db5332ec6emed.jpg

f2e048fcd62155d4med.jpg

32874be3a5cf3758med.jpg

c43f5af851d3d3e8med.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee no bardzo elegancko :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij actyniką z niebieskim, za pół godziny dołóż niebieską z białą i za następne pół godziny 2 białe. U mnie tak świeciło 12 godzin. Kończ odwrotnie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za poradę z HQI było łatwiej ale z efektem barwy to już nie to samo T5 jakoś ładniej wygląda

A z życia akwarium to ukwiał się rozbrykał i od dwóch dni szuka dla siebie dogodnej miejscówki wraz z błaznami,a ja co chwilkę muszę odstawiać inne korale bo dzięki niemu już kilka ich straciłem :blushing: . Ciekaw jestem czy drugi ukwiał nie ruszy bo to był by dramat.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny baniak i życzę powodzenia :thumbup:

a zapytam z ciekawości długo masz tego motylka u siebie i jak z jego jedzeniem u ciebie????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny baniak i życzę powodzenia :thumbup:

a zapytam z ciekawości długo masz tego motylka u siebie i jak z jego jedzeniem u ciebie????

Dzięki przyda się

Motylka mam ok 2 tyg. i jak narazie wszystko wcina i wielka przyjaźń z żółtkiem


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się dopadła mnie OSPA. Przytargał ją hepatus ale myślałem że stres związany z innym zbiornikiem spowodował wysyp kropek,które po dwóch dniach znikneły. Dziś patrzę w akwarium i dramat żółtek w kropki jak i motylek nie wspomne o garbikach i całej reszcie. Bardzo nie wiem jak sobie poradzić z tą zarazą.Czytając forum jest wiele sposobów na walkę FMC,Herbatana,JBL Punktol Ultra. Kupiłem dziś UV pewnie będzie w środę,i czosnek ale brak wiedzy jak go podawać?(zgniatać i w mrożonki,czy moczyć pokarm z czosnkiem). Czytając o ospie to wiele ryb w akwariach zabrała na wieczną rafę więc troszkę się obawiam.

Może ktoś kto przerabiał tę zarazę podpowie co robić?


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, masz dwa wyjścia. Albo wyłapać ryby i leczyć je preparatami miedziowymi w starym akwa albo wyjąć korale do starego akwa i leczyć ryby w głównym akwa. Chyba lepsza wersja pierwsza, bo nie załatwisz flory bakteryjnej w nowym akwa. Wątków o ospie jest sporo na forum. Niestety mnie nie dopadła jeszcze.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa nadal się w zbiorniku panoszy. Zakupiłem herbtana i od trzech dni go stosuję i jak narazie poprawy nie widać. Cały czs dręczy mnie pytanie czy przez cały czas trwania kuracji odpieniacz ma być wyłączony? 10 dni to trochę długo bez niego. Obawiam się o parametry No3 pewnie skoczy poza skalę. Dziś pierwsza strata w obsadzie kreweta wundermani, nie wiem czy powodem jest środek na ospę miałem ją bardzo długo i jeszcze trzy które żyją, choć jedna zmienia kolor na taki wyblakły.

Do kuracji na ospę kupiłem UV, ale dotarła do mnie stłuczona i problemy z poniesieniem odpowiedzialności za uszkodzony sprzęt.

W akwarium troszkę zmian, ułożenie skały się zmieniło jak i same koralowce zostały przesiedlone dzięki wędrującemu ukwiałowi.

Ryby w kropki, korale na pół gwizdka więc jak narazie walka z chrobą i nadzieja że obsada pozostanie w tej postaci jaka jest obecnie


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę. Ziółka na ospę?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioło na wszysto pomaga :smiling: . A tak poważnie to lipa jakaś ten środek mija 7 dzień kuracji i d*pa nic nie pomaga. Zamontowałem dziś lampe UV (dokupiłem uszkodzone części do lampy którą na forum kupiłełm jako działającą ale wcale tak nie było, mała przestroga) i przepływ mam 500l/h czosnek w sumpie. Do poniedziałku daje czas na efekty kuracji jeśli te metody nie dadzą rady we wtorek leje FMC. Jest to drastyczna kuracja dla korali, ale jeśli innego wyjścia nie będzie........

Przykro jest patrzeć jak korale w temp.29stopni męczą się ale co zrobić nie ma cudownego leku na ospę :blushing:


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa jednak mnie pokonała.Obsada bardzo się skurczyła i zostały tylko dwa błazny,żółtek i allieni. Popełniłem kilka błędów które pośrednio też przyczyniły się do tego a zwłaszcza zlekceważenie tej zarazy.Herbtan do póki był podawany ryby żyły,a w dzień zaprzestania tej kuracji (10dni) dwie poleciały. Miałem przedłużyć leczenie ale korale bez odpieniacza długo by nie dały rady. Szkoda tych wszystkich rybek a najbardziej mandaryna który był niezłym grubaskiem. Teraz pozostaje tylko czekać aż woda się oczyści i ponownie zarybić.

I mały up

9a1a7867bda82152med.jpg

e114ba2c35c11d1cmed.jpg

0e47133da49ea40fmed.jpg

a69e75432386a081med.jpg

Ryb mało i to już odbiera efekt wizualny akwarium. Teraz każda nowa rybka będzie przechodziła domową kwarantanne.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa UV używana podczas kuracji wypaliła chyba wszystkie pozytywne bakterie, a z wiązku z tym pojawiło się cyjano. Używam Algea X który wszystkie wężowidła wybił (a u kolegi dwa jeżowce), glon w refugium też znika w zawrotnyą prędkością. Coraz więcej pojawiało się glonu nitkowatego, ale tak sobie to tłumaczę że to wina załamania się systemu. Z pozytywów to kilka zwierzaków pojawiło się w zbiorniku.

Chromis viridis x5 bardzo małe,anthias squamipinnis x5, para pterapogon kauderni + samiczka która jest trochę zaszczuta i ciężko ją odłowić,

I mały up

beb19442c0f2182cmed.jpg

07f9324608685a0emed.jpg

87729e9508e41f0bmed.jpg

2ab3e58fb62acf62med.jpg

Wesołych świąt wszystkim życzę


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje strat.

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni.

Herbtana to lipa. No może podawana prewencyjnie coś tam zrobi.

Czosnek? :whistle:

Życzę powodzenia w prowadzeniu zacnego zbiorniczka


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Herbtany to sam wyrobiłem sobie opinie i zgadzam się że to nic nie daje. Czosnek podawałem ale jak już pisałem wcześniej liczyłem na UV ale jak zawsze poszło nie tak. Straty były i to dotkliwe,bardziej nawet sentymentalne (żółtek i mandaryn). Nauka ta pozwoliła być bardziej uważny co do wpuszczania ryb do głównego zbiornika. Teraz czeka mnie ponowne zasiedlanie zbiorniczka rybami lecz z pokolcami jeszcze poczekam z miesiąc.

Zastanawiam się nad zamontowaniem BP w filtrze przepływowym choć muszę poczytać co do ilości i przepływem.

Pozdrawiam


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają dni,a w moim baniaku kolejna plaga - cyjano. Wszystko już chyba w tym zbiorniku przeszedłem, Pocieszające jest to że moja córka bardzo lubi patrzeć na akwarium co mnie bardzo mobilizuję. Gdyby nie ona to pewnie bym wywiesił białą flagę

48386c84385f1000med.jpg

Do poprawienia parametrów zdecydowałem się na zakup Red Sea NO3:PO4,i zobaczymy jak się to sprawdzi. Po zużyciu całości zamontuję filtr z kulkami. Glony rosną jak szalone pomimo absorberu na PO4 z AF (właśnie czy można stosować ten absorber przy dozowaniu RS NO3:PO4)

Jeszcze zdjęcie babki która tydzień zamieszkiwała komin

73f9d48097cd2809med.jpg

Edytowane przez chmielu243 (wyświetl historię edycji)

Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu stosuję RS NO3PO4X, i efekty są zadowalające. Parametry dość długo utrzymują się na poziomie 0. Glon się tak zadomowił że jeszcze jest, lecz w małych ilościach. Jedyną pożywką dla nich jest (chyba) zbyt bogata sól, która profilaktycznie została wymieniona. Zobaczymy po podmianie co się będzie działo.

Minusem stosowania RS w moim przypadku są ukwiały które nie zabardzo wyglądają,lecz może z czasem się poprawi ich kondycja.

Dziś w baniaku miałem rano miłą niespodziankę, a mianowicie mam trzy młode pterapogony. Szkoda że w nocy puścił młode z pyska to może więcej bym ich wyłapał.Siedzą teraz w kotniku i zobaczymy co będzie, może uda się je odchować.

60ed7d4d2c26ab1dmed.jpg

bc3ee69dad114920med.jpg

5a66fd744c50887cmed.jpg

9c74915096e8e293med.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.