Skocz do zawartości
chmielu243

400L chmielu

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne te maluchy :D.Jezowca z czego im wystrugales?

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeżowca żywego, ale samiec o nim zapomniał. W kotniku jest glon tak aby bezpieczniej się czuły. Zapraszam zobaczysz na żywo o ile przeżyją.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli para jednak sie dobrała gratuluję.U mnie tez samiec nosi ikre w pysku juz drugi raz ale po tygodniu ja zjada.


Jebao WP40,led 120W,T5 2x24 ,310 litrów + sump 96 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, opłacało się jechać do Płocka. Musisz temu samcowi częściej papu podawać i powinno być ok. Nie daje rady z głodu.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę trzeba temat zaktualizować, akwarium powoli nabiera wyglądu. Zwierzaki mają się dobrze glon pojawia się i znika (przypuszczam że to wina skały)Pterapogony kolejny raz miały młode 6szt tym razem w dniu 1 czerwca sobie prezent zrobiły. Ze sprzętu to zmieniłem odpieniacz na kopię BK pompa tunze. Sól również zmieniłem z AF na Kenta. Doszło kilka nowych zwierzaków co sprawiło że powoli brak miejsca. Szukam jeszcze szczepki niebieskiej acropory, gdyż dla niej mam jeszcze miejsce zarezerwowane. Cóż więcej pisać jakoś się kręci.......

81879fc5859750cemed.jpg

4859e920bcdfe762med.jpg

4141ecfeddc0501dmed.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:whistle: :whistle: :whistle: ... :thumbup:

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co slychać w morskim, Wszystko OKI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko jakoś się kręci. Korale rosną,rybki się mnożą. Żona się akwarium opiekuję jak mnie niema, ja nie wkładam łap do zbiornika, nie przestawiam nie poprawiam i jakoś to wygląda. Zmieniłem obieg na 6000l/h ale muszę chyba jakiś zawór zamontować bo troszkę za mocno leci ta woda. Zdjęcia wrzucę jak chwilę złapię, ale przecież możesz przyjechać i zobaczyć co i jak


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale trzeba Cie złapać a Ty cały czas w rozjazdach.

Wreszcie morszczyzna wróciła na właściwy tor

SUPER

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ponownie odświeżyć temat kilkoma zdjęciami

a31b3511de125ce6med.jpg

6414243725306b49med.jpg

a2a283638862282dmed.jpg


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zarosło.

Piknie Panie, piknie. :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospa nadal się w zbiorniku panoszy. Zakupiłem herbtana i od trzech dni go stosuję i jak narazie poprawy nie widać. Cały czs dręczy mnie pytanie czy przez cały czas trwania kuracji odpieniacz ma być wyłączony? 10 dni to trochę długo bez niego. Obawiam się o parametry No3 pewnie skoczy poza skalę. Dziś pierwsza strata w obsadzie kreweta wundermani, nie wiem czy powodem jest środek na ospę miałem ją bardzo długo i jeszcze trzy które żyją, choć jedna zmienia kolor na taki wyblakły.

Do kuracji na ospę kupiłem UV, ale dotarła do mnie stłuczona i problemy z poniesieniem odpowiedzialności za uszkodzony sprzęt.

W akwarium troszkę zmian, ułożenie skały się zmieniło jak i same koralowce zostały przesiedlone dzięki wędrującemu ukwiałowi.

Ryby w kropki, korale na pół gwizdka więc jak narazie walka z chrobą i nadzieja że obsada pozostanie w tej postaci jaka jest obecnie

Herbtana dziala ale potrzeba czasu. Ja czekalem 2 tyg na poprawe ale naszczescie zadnej ryby nie stracilem.

Zycze powodzenia


180L-START- 27/01/2013

14kg LR;18kg LS;

HydorKoralia 3200l/h; HydorKoralia 5200l/h; Turbo Protein Skimmer Deltec MCE600; 4x T5 39W 15000k

6369_6508.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbtana dziala ale potrzeba czasu. Ja czekalem 2 tyg na poprawe ale naszczescie zadnej ryby nie stracilem.

Zycze powodzenia

Herbtana to lipa. Może zapobiegawczo ale leczniczo raczej nie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to popieram spostrzeżenia kolegi BAU, herbtana to do poprawienia kondycji ryb się może i nada. Do leczenia ospy to raczej nie ten specyfik.

Korale rosną to fakt, lecz po błędach w ich rozstawieniu mam teraz małe problemy. Z akwarium jak z domem, po postawieniu trzeciego będziesz zadowolony.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję forum i z tego co zauważyłem nie jesteś pierwszym , który po przesiadce musi się brać za bary z wysypem ospy u swoich ryb.

Tak więc wniosek który się nasuwa jest jeden , wpuszczanie ryb do świeżego baniaka to wielkie ryzyko...

W takim przypadku bez zbiornika kwarantannowego się po prostu nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest. W moim przypadku złożyło się tak że ryby które mogły przynieść ospę dotarły do starego baniaka i były w nim ok 3-4 dni co spowodowało zbyt duży stres. Przez kilka dni miały ze trzy przesiadki co wydaje mi się największą przyczyną tej zarazy. Straty miałem wielki gdyż trzy ryby przetrwały ten pogrom. Drugi raz jak miałem wysyp ospy przy wprowadzeniu ponownie hepatusa żadnych strat nie było.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja je widzę i są wrzucane z fotosika jako publiczne i zawsze były widoczne, nie mam pojęcia czemu tak jest


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wreszcie się udało zapodać pierwszy filmik


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje w moim akwarium, ale znikły trzy anthiasy. Przedwczoraj było brak samca, a wczoraj znikły dwie samice. Na dzień dzisiejszy została jedna samica. Zastanawia mnie fakt że ryby były z siedem miesięcy w baniaku i nic. Pokarm przyjmowały i tu nagle bum. Zmierzyłem NO3 i żadnego skoku, co po zaniku trzech dość dużych ryb coś powinno skoczyć. Jakiś czas temu znikły chromisy (5szt) miały płetwy obgryzione, i ubytki. Widoczne było że są pogryzione,a potem padały. Próbowałem jeszcze je ratować w sumpie ale nic z tego. Przeszukałem z latarką skałę, w poszukiwaniu czegoś co mogło tak ryby urządzić, a teraz po tych trzech anthiasach to już nie mam pojęcia co jest.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antiasy są małe takie ryby przy zasiedlonym akwarium to chwila i po sprawie zastanawiam się tylko co się dzieje z kręgami tak szybko topnieją?

Czy pterapogony udało ci się utrzymać przy życiu bo były w kotniku i ciekawy jestem co z tego wyszło, chyba nie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.