Skocz do zawartości
Gość buczi82

Salifiert vs Red Sea no3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Przed chwilka zrobilem test kazdy po 1x...

Napiszcie co widzicie, fotki nie sa spelnieniem marzen, ale cos tam widac... w tescie red sea na pierwszej fotce sa zaznaczone kolory poza filka a na drugim przez fiolke, nie wiem czy sa podobne, kobieta pisze ze sa, podobno maja lepszy wzrok hehe

post-10424-0-99785500-1350842967_thumb.jpg

post-10424-0-82323400-1350842976_thumb.jpg

post-10424-0-77140000-1350842983_thumb.jpg

post-10424-0-54265500-1350842994_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na drugiej focie przy red sea środek jest trochę ciemniejszy niż skrajny kolor...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy na No3 robie zdecydowanie przy dziennym świetle sztuczne może przekłamywac interpretacje wyniku

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Niop jest troszke ciemniejszy... Ogolnie tez robie przy dziennym, ale cos mnie wzielo i wieczorem zrobilem...

Mam jeszcze jedno pytanie, tyczy sie obudwoch testow...

Czas oczekiwania, salifiert 3min, red sea 9min - po tym czasie spr kolor... zastanawia mnie jedank jedno, czasem je zostawie i np po 10min maja juz inny kolor, czy tym tez sie sugerowac czy to po prostu tak sie dzieje, zwiazek chemiczny itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj... w Red Sea masz napisane, że czas "oglądania" kolorów to 5 minut... :smoke:

Jednak nie przeczytałeś tej instrukcji.... ;)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest latwiej (Salifert) patrzec z boku fiolki i wynik dzielic przez 10.

Przy sztucznym oswietleniu wychodza rozne glupoty :on2long:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Stani, ja czasem tez patrzr z boku, ale jak patrzysz, przykladasz fiolke do papieru czy nad, ja do I wtedy dziele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak Staszek,z boku patrzę przykładając fiolkę do papieru.Patrząc z góry mam biało,acha i jeszcze robię to rano na parapecie czyli koniecznie światło dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tez jak patrzycie od góry na kolor plynu - barwa w centrum, czy na brzegach (test salifert)? Najfajniejsze jest to, że im mniejsze NO3 tym mniejszy problem z odczytaniem wartości wyniku. A chyba głównie o to chodzi w testach, by miec wyznacznik, w która stronę zmierza parametr w kolejnych testach- jasna ciecz przynosi spokój, a im bardziej intensywny kolorek zapala nam lampkę "oho, trzeba działać". Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Pytanie tez jak patrzycie od góry na kolor plynu - barwa w centrum, czy na brzegach (test salifert)? Najfajniejsze jest to, że im mniejsze NO3 tym mniejszy problem z odczytaniem wartości wyniku. A chyba głównie o to chodzi w testach, by miec wyznacznik, w która stronę zmierza parametr w kolejnych testach- jasna ciecz przynosi spokój, a im bardziej intensywny kolorek zapala nam lampkę "oho, trzeba działać". Pozdrawiam

luft

To ja jeszcze bum zapytal, skoro od.gory, to przykladacie do papieru czy w powietrzu? Tez bedzie inny kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przykładami fiolki do "wzorca" ponieważ pojawia się cień który powoduje że róż jest ciemniejszy.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze instrukcja.

Moim skromnym zdaniem tu nie ma problemu z odroznieniem kolorów a z poziomem NO3.

Bardziej skupilbym sie jak zrobić żeby było zero lub blisko niż na zabawie w kolory.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczy się przy pomiarze dla mnie swiatlo rozproszone więc odczyt zwykle robie na balkonie[logii] (tuż koło baniaka mam) lub przy oknie jesli jest zbyt duze słońce na zewnątrz, a czasami w łazience, gdzie mam wiele źródeł światła i nie ma strefy cienia.

i do tego co napisał słusznie Grzesiek

- gdy wynik jest bliski zera a nie zero to wtedy patrze na kolor odczynnika z boku (czy jakies zalamanie barwy jest widoczne)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi,

przykladam do papieru. Odczytuje w cieniu, w pokoju.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tak jak pisze instrukcja.

Moim skromnym zdaniem tu nie ma problemu z odroznieniem kolorów a z poziomem NO3.

Bardziej skupilbym sie jak zrobić żeby było zero lub blisko niż na zabawie w kolory.

Zgadzam sie z Toba i chyba podejme pierwsze kroki, bolesne, ale moze pomoga :( Pozbede sie dwoch ryb, moze system nie daje rady, choc powinien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja robiąc testy salifertem na no3 doszedłem do wniosku, że coś nie gra przy wynikach. zawsze pokazywał no3 b. duże, ale dzisiaj mega duże - 100. sprawdziłem na dużej hance i wynik szok - 21 :) wynik z saliferta zawsze odczytuje przez położenie fiolki na białą powierzchnię pod skalą, ale jak się podniesie do góry fiolkę to rzeczywiście jest inny kolor ok.25. zepsuty test czy rzeczywiście trzeba podnosić lekko fiolkę?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.