Skocz do zawartości
Waldi

Piękne akwarium a taki prosty sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy co nazywasz bajerami...

refugium, wodka, odpieniacz, profilux, balling - standardowe wyposazenie wiekszosci baniakow.

Jednak calkowicie sie zgodze z tym ze akwarium jest piekne

na co on podaje PhytoChrome? Na zooksantelle?

zwroccie uwage na ilosc gabek i tubek. Chyba nie karmi tych tubek recznie...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie..

Szkoda, że tak mało jest filmów z opisem/prowadzeniem akwarium morskiego polskich kolegów. Początkujący jak i zapewne ci bardziej doświadczeni obejrzeliby z przyjemnością podobne relacje.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester to jest taka wskazówka że nie potrzeba kupować wszystkich tych bajerów co znajdują się w sklepach na półkach

prostota jest drogą do sukcesu a nie sump i 2 zaplecza wypełnione sprzętem elektronicznym litrami różnego rodzaju kolorowych buteleczek

komputerami za grube tysiące,sam widzisz że nie trzeba mieć labolatorium żeby mieć takie jak wyżej akwarium .

śmiać mi sie chce jak oglądam zdjęcia starszych akwariów gdzie do sumpa nie można było włożyć ręki

:smiling: masakra, jakiś sump,ale ręki nie włożysz heheehhe

post-9905-0-52548600-1351325905_thumb.jpg

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to wszystko jest napedzane przez "biznes akwariowy". Kawal plastiku + pompka za 200 zlotych + znaczek np tunze = 1600zl.


5968_6061.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, moje byle jakie podstawy angielskiego nie pozwalają zrozumieć co mówi.

A akwarium jest NIESAMOWITE! Jak on to robi?

No bo sami popatrzcie, właściwie jest to niemozliwe

-SPS pięknie wybarwione akropory i inne twardziele -pewnie utrzymuje wyśrubowane parametry-

-Ryb nie karmi? bo tak stoi przy akwarium anie ma stada żebraków przy szybie??!!

-rosnąca ładna ksenia/anthelia -przecież to lubi brudną wodę

-Gąbki i chyba widziałam gorgonie -lubią zawiesine pokarmu.Jakim cudem to żyje??

- jak karmi tubki nie wiem?

Przez chwilę się zastanawiałam czy to prawdziwe akwarium.W sensieże ktoś włozył te zwierzaki parę dni wcześniej i tyle. Ale nie, szyba zarośnieta Briareum, gąbki obrośniete koralami. ..

Mozna ogłosić konkurs wskaż co z czym się nie parzy( w sensie poparzenia).

No i kto mi powie jak to jest mozliwe? przecież nie ma prawa istnieć. Wyjaśnijcie mi bo nie rozumiem i nie wierzę...

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co nazywasz bajerami...

refugium, wodka, odpieniacz, profilux, balling - standardowe wyposazenie wiekszosci baniakow.

Jednak calkowicie sie zgodze z tym ze akwarium jest piekne

na co on podaje PhytoChrome? Na zooksantelle?

zwroccie uwage na ilosc gabek i tubek. Chyba nie karmi tych tubek recznie...

To jest PhytoGreen M. To jest pokarm dla koralowców i innych filtratorów o wielkości od 10-15 um.,

Ja moim SPSom też to zapodaje raz na tydzień tylko w wersji S (wielkośc pokarmu 1-2 um).


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie słaba cyrkulacja, normalny skimmer, oświetlenie nie powala a tyle rożnych zwierząt że ma się wrażenie że ekosystem sam się napędza i karmi, widać że nawet ryby skubią korale a one sobie nic z tego nie robią. I zastanawiam się przy takim ustawieniu i słabej cyrkulacji gdzie zbiera się dytrytus i czy właśnie mieszana obsada nie jest odpowiedzią na problemy całego syfu, niżej miękie, lpsy i niefoto jako ciągłe filtratory a wyżej sobie rosną Spsy, bliżej światła i lepszej cyrkulacji.

Jestem generalnie pod wrażeniem...


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie jakie tam jest grube podloze ze zwirku lub no wlasnie z czego?

Na koncu filmu widac zadowolonego goscia i ze 30cm pasek na dnie zaslaniajacy podloze. Tam sie pewnie cala biologia i chemia dzieje przyzalozeniu ze to rzeczywiscie funkcjonujacy baniak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie jakie tam jest grube podloze ze zwirku lub no wlasnie z czego?

Na koncu filmu widac zadowolonego goscia i ze 30cm pasek na dnie zaslaniajacy podloze. Tam sie pewnie cala biologia i chemia dzieje przyzalozeniu ze to rzeczywiscie funkcjonujacy baniak jest.

zho zbytnio nie wiem o co Ci chodzi.. bo ja tam nie widze 30cm warstwy piasku... Jedyne co może dziwić to tak słaba cyrkulacja plus w tak dobrej formie kompozycja miekkich z spsami i tubami.


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz 8:57 widac ze pasek papieru szerokosci glowy kolegi lub czegos papieropodobnego zaslania cos co prawdopodobnie jest podlozem. Na dole widac krawedz dna na gorze wystaja koralowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś widział jakiś link do opisu ew. filmu jak on reguluje pracę nitroreductora?

O karmieniu reaktora wódką mówi i o wolnym przepływie ale elekrody redox nie widzę. Czyżby regulował jego pracę tylko na podstawie sprawdzania poziomów NO3 i PO4 w odcieku i akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna regulowac testami. Kiedys to robilem. Metoda z reduktorem NO3 jest jazda na krawedzi rozpaczy. Wystaczy pokarm dla bakterii na gabkach itp i kropelkowy przeplyw przez filtr. W ktoryms miejscu filtra zaczyna sie strefa z b. mala iloscia tlenu i prace zaczynaja bakterie denitryfikujace. Zbyt maly przeplyw powoduje powstawanie siarkowodoru. W momencie zwiekszenia przeplywu, siarkowodor laduje w akwarium i robi sie poruta.

O to pytales ? :blushing:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, znam od tej strony nitroreductory :)

zastanawiam się jak on nim steruje, ja swój odłączyłem bo co 2 miesiące był kompletnie zarośnięty bakteriami.

Redox skakał do -400 i za nic nie dawało się utrzymać go w przedziale -170 -190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze w nitroreduktorach pokarmem tez bylo cos takiego jak wodka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, moje byle jakie podstawy angielskiego nie pozwalają zrozumieć co mówi.

A akwarium jest NIESAMOWITE! Jak on to robi?

No bo sami popatrzcie, właściwie jest to niemozliwe

-SPS pięknie wybarwione akropory i inne twardziele -pewnie utrzymuje wyśrubowane parametry-

-Ryb nie karmi? bo tak stoi przy akwarium anie ma stada żebraków przy szybie??!!

-rosnąca ładna ksenia/anthelia -przecież to lubi brudną wodę

-Gąbki i chyba widziałam gorgonie -lubią zawiesine pokarmu.Jakim cudem to żyje??

- jak karmi tubki nie wiem?

Przez chwilę się zastanawiałam czy to prawdziwe akwarium.W sensieże ktoś włozył te zwierzaki parę dni wcześniej i tyle. Ale nie, szyba zarośnieta Briareum, gąbki obrośniete koralami. ..

Mozna ogłosić konkurs wskaż co z czym się nie parzy( w sensie poparzenia).

No i kto mi powie jak to jest mozliwe? przecież nie ma prawa istnieć. Wyjaśnijcie mi bo nie rozumiem i nie wierzę...

Rowniez uwazam, ze taki zbiornik nie moglby zbyt dlugo funkcjonowac w takiej formie i w takiej obsadzie. Wyglada to jak by zwierzaki wsadzono do zbiornika tuz przed nakreceniem filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super baniak wszystko jest w nim praktycznie co się da od koralowców po ryby, i ta wspólna harmonia miękkasy i twarde coś niesamowitego, chciałbym sam mieć taki tank jak on ma tylko 400galonow nie wiem gdzie bym to pomieścił :D jednak się da mieszać jak widać z dobrym skutkiem :D czy ryb nie karmi to bym nie powiedział jak się naucza ryby o jednej godzinie jeść to będą przy szybie jak zbliży się pora karmienia.

Edytowane przez Wieczny (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak się przyjrzysz dokładnie to widać, że korale jednak rosną tam dłużej bo wodać że jedne obrastają inne. To ma coś wspólnego ze sklepem, mozliwe, że kilka zostało dołozonych niedawno, ale większość tam po prostu rosnie i rozrasta się.No chyba że przykleił briareum do szyby a koralach wywiercił dziury by wstawić gabki


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.