Skocz do zawartości
rekin

Wysoki poziom Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie od ponad miesiąca utrzymuje się wysoki poziom magnezu w akwarium 1600 i po tyg spada do 1450. Jako, że leje Ballinga zaprzestałem podawania Mg do zbiornika.

Używam soli IO podmianki po 12 % co tydzień..... zmieniłem test na nowy gdyż myślałem iż jest wadliwy, a poziom mg nie schodzi poniżej wymienionych parametrów.

O co tu chodzi?? Co jest nie tak??

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadlo z 1600 na 1450 po tygodniu. Gdzie tu problem ?

Jesli spadek sie utrzyma, to za tydzien poziom bedzie za maly... :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podmiankę robię solą IO gdzie podają mg na poziomie 1200 z haczykiem :) więc skąd się bierze 1600???

przez to glony mi nie rosną ;):D

Edytowane przez rekin1 (wyświetl historię edycji)

d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala, piach, ceramika, wszystko moze oddawac troche Mg.

Po co glony ? Niech rozowe rosna a te chca wysokie Mg. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offa ale mam pytanie czy jeśli lejesz ballinga to jesteś skazany na uboższą sól czy zostawić np. w moim przypadku Red Sea Salt mam strasznie niski magnez a na tej soli wystartowałem.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt... skały są różowe :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny przypadek - Baling i bardzo wysokie stężenie Mg. Zaprzestałem podawania Balinga "na hurra". Zastosowałem kalkulator (znajdziesz w archiwum) i od tej pory jest ok :thumbup: !

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Maciej

___________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem..... ale chodzi mi o to, że podmianę robię na ubogiej soli, a tu Mg takie wysokie.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że stary temat, ale właśnie jakiś tydzień temu nagle rozpuściła mi się cała Caulerpa jaką miałem (była na pompie i z tyłu na skale...

Od dłuższego czasu miałem za wysokie mg (koło 1600), ale dzisiaj mierzone lekko ponad 1700 :D Podejrzewam, że może to mieć jakiś związek...

Rekin, jak sobie poradziłeś z tym mg? Samo spadło w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że stary temat, ale właśnie jakiś tydzień temu nagle rozpuściła mi się cała Caulerpa jaką miałem (była na pompie i z tyłu na skale...

Od dłuższego czasu miałem za wysokie mg (koło 1600), ale dzisiaj mierzone lekko ponad 1700 :D Podejrzewam, że może to mieć jakiś związek...

Rekin, jak sobie poradziłeś z tym mg? Samo spadło w końcu?

Jesteś pewny zasolenia w 100%?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w 100% to nie.

Używam spławika AM. Mam jeszcze jakiś noname chiński, to dzisiaj nim też sprawdzę dodatkowo.

Może znajdę gdzieś np. ile soli kent rozpuścić w 1l ro i jaki to powinno dać wynik mg? To jeszcze raz test sprawdzę...

Gdzieś chyba pod koniec kwietnia sprawdzałem w ten sposób, że do 200g ro dodałem 7g soli kent i to mi dało mg 1335 (tak mam zanotowane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem spławika,i uchylnego miernika i dopiero refratometr pokazał mi jakie mam zasolenie,a było sporo przesadzone i tez miałem kłopoty z wysokim Mg i Ca.Sciągnij sobie na kompa aplikacje aquacalculator tam jest sól Kent i wszystko co potrzeba ci tam pokaże.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny przypadek - Baling i bardzo wysokie stężenie Mg. Zaprzestałem podawania Balinga "na hurra". Zastosowałem kalkulator (znajdziesz w archiwum) i od tej pory jest ok :thumbup: !

Pozdrawiam

a moge poprosic o link do kalkulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Leje Ca, Mg, kH i sól bez soli według kalkulatora. trzy tygodnie temu zaczął mi rosnąć Mg więc przestałem go lać, podmianki też wstrzymałem. Cały czas szedł w górę aż skończyła się skala na salifercie. Pozostałe parametry: Ca 430, kH 7,7, sól RC.

Sytuację wiąże z czyszczeniem pomp i zniszczeniem znacznej ilości glonów wapiennych które poszły w piach. Czy jest możliwe ażeby to one tak oddawały Mg do wody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpie, zeby czyszczenie pomp podniosło tak Mg. Zwłaszcza, że Ca i KH stabilne (tak rozumiem) i nie dozowałes MgCl2.

W jakim okresie ten magnez tak skoczył? Jesli zeskrobałeś sporo glonów wapiennych to konsumpcja się zmniejszyla. Jesli przestałeś lać po jakims czasie to może tu własnie nastąpiła kumulacja.

Cała strzykawka saliferta to zdaje sie Mg na poziomie 2000.

Sprawdz z innym testem, możliwe ze coś nie teges jest z Twoim.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Parametry stabilne, cała strzykawka to 1500. Jest tak jak mówisz, że przestałem lać po czasie od skrobania ale przez trzy tygodnie bez podawania MgCl2 poziom cały czas się podnosił: 1320, 1440, 1500+.

Zmieniłem też sól bez na innego producenta, podaję 40gr w 2000ml wody 257 ml na 24h.

Test mam 3 miesiące, załatwię od kogoś inny i jutro wszystko się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mg Profi Test Salifert i tabelka kończy się na 1500. Nie tragedia ale ciekawy jestem czemu rośnie, jak tak dalej pójdzie to może być tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, nie wiem czemu wydawalo mi sie ze skala jest do 2000.

Jesli nie dolewasz to nie powinno isc dalej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze z soli sie kumulowac.

U mnie jest to samo. Ponad 1600 na soli RS coral pro.

Tylko ciekawe jest to ze RC do bogatych soli w Mg nie nalezy.

Gdzies na reefcentral czytalem ze ktos mial Mg na poziomie 2000 i nie zauwazyl negatywnych objawow.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mg od ponad roku powyżej normy saliferta i jest ok. Długo nie mierzyłem a lałem po równo z Ballingiem. Teraz nie leje i z podmianami powoli spada ale faktycznie problemów nie było.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tym magnezem???

nie leje balinga a mg 1720??? o.O

kolega sól rafowa AF używa i ma 2k mg??

czy to możliwe jak to się dzieje nikt nie potrafi podać przyczyny??

Mg zamiast spadać po podmianach sukcesywnie rośnie co jest?

CZY MOŻE KTOŚ ROZGRYŹĆ TEN PROCEDER?


akwa


Dobrze Zrobione Jest Lepsze Niż Dobrze Powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnięty test.

U mnie ciagle brakowalo mg. Sprawdzalem kilkoma testami salifierta i ciagle bylo za malo. Sypalem mg i sypalem. Kupilem kolejny test salifiertai pokazal ponad 1400.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VWtojfel, tak jak pisali mi kiedyś (wcześniejsze posty), sprawdź zasolenie refraktometrem (skalibrowanym).

Spławików mam całą kolekcję i wszystkie oszukują. Zasolenie miałem dużo za duże. Po ustabilizowaniu zasolenia po paru miesiącach musiałem nawet dodać Mg do Ballinga, bo zaczęło schodzić za nisko.

Test też warto sprawdzić, ale to możesz zrobić na innej wodzie, bądź jeśli masz wagę dokładną, to odważ tyle soli co podaje producent i rozpuść w 1L RO. Wynik Mg nie powinien wiele odbiegać od tego podanego przez producenta soli. Oczywiście mowa o świeżej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.