Skocz do zawartości
Kamila 27G

belka oświetleniowa

Rekomendowane odpowiedzi

jaką wybrać belkę do akwarium 200l

wymiary 100x40x50

jest na allegro belka 560led 33,6w

lub belka ze świetlówkami t5 4x39w ze sklepu trzmiel

zapodałabym linka,ale nie wchodzi..lub nie potrafię wstawić :( tu na forum :(

54w belki mają po 120cm długości więc odpadają ...

i bądż tu mądry...

belkę musze zamówić natychmiast.. bo klapnie wszystko bez światła,a nie mam nic w zastępstwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego wymiaru 4x39W lub jeśli masz trudniejsze zwierzaki 6x39W. Te belki mają po 90cm długości, więc będą w sam raz do podwieszenia nad akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsze estetycznie belki to Hagen GLO 2x39 W - drogie ale jakościowo najlepsze.

Mogłabyś kupić dwie takie belki.

Belki z trzmiela ze świetlówkami to nie jest za wysoka półka :(

Edytowane przez el_kocurro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polka tu nie ma nic do rzeczy. Wiekszosc sprzetu produkownaa w Chinach i na wsyztsko jest gwarancja na rok.

Na 100cm akwarum napewno sowietleni pod t5 39W

Kamila napisz do Luft, on sprzedaje calkiem fajne lampki moze ma cos takiego

http://allegro.pl/lampa-belka-oswietleniowa-4-x-39-w-t5-91cm-okazja-i2726255183.html


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie...

Mój M doprowadzi mnie zaraz do zawału !!!

nie dość ,że nieznosi mojego akwarium to truje mi o tych belkach led !!!

jak każdy wie właściwie wie wszystko wyprodukowane jest made in china więc dla niego led za 500zł jest good !!!

wybiorę 4x39w ale jaką???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz wybierasz światło czy zalisz się na męża?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb odpuść..my kobiety mamy inaczej jak wy :)

oczywiście,ze wybieram światło..ale jak zrobię jedno zdanie w odstępstwie to chyba nie zburzy to pracy forum :) ?

Aha czy korale bez świecenia nie padną ???

niemam nic w zastępstwie i ciemnota panuje...

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jakaś lampę Led poszukasz diy lub używkę

ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Zależy co chcesz mieć w tych 200L

a chyba mniej mnie to wyniosło,do tego lamp wymieniać nie muszę

przy t5 to dość częsta przypadłość w szczeg. jeśli chcesz mieć sps-y

i chyba zaoszczędziłem na prądo-żerności

bo zamiast 4 czy 6 x 39W mam jedynie 100W Led w tym nocne i wiatraki

choć przyznam szczerze mam miękkie i mało lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - bardzo fajna ta belka,ale czy tą właśnie sprzedaje luft ??? to jego aukcja ?

no mój mówi że beznadziejna...

nie ma włączników.. tylko oświetlenie regulowane wtyczką :D

ale koszta też wchodzą w grę... jak wspomniałam koszt takiej lampy to 500zł góra :/

Edytowane przez SkoczekPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci od siebe prywatnie napisze cos o LED. Bo mialem a teraz mam T5 . Dwa zupelnie inne oblicza kawaium.

Idz do kogos i najpierw zobacz zeby potem nie bylo rozczarowania bo to wszystko sparwa gustu a reakcji korali to drugie.

Zobacz chocby dzisieszy temat http://nano-reef.pl/topic/50741-totm-na-ultimatereef-reefcetral/

Oba TOTM na t5. Wiec goraca polecma T5

Jak M ma sie dorzucic kup sobie ATI Dimmable 6x39W a i 4x39W obleci. Lub po prostu zwykla lampe. Dokupisz sobei paski LED RGB i bedziesz miec bliki i kolor dowolny jaki sobie ustawisz i to z pilota.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem polka tu nie ma nic do rzeczy. Wiekszosc sprzetu produkownaa w Chinach i na wsyztsko jest gwarancja na rok.

Nie zgodzę się z Tobą.

Kupiłem belkę z trzmiela pewnego razu - jakość plastików po prostu żenująca, wykonanie - jak odpad z formy. W wielu miejscach aluminiowe elementy nie pasowały do plastikowych zaślepek. Pleksa chroniąca świetlówki w pierwszym momencie myślałem że jest pokryta folą ochronna, lecz niestety nie -była tak porysowana że nie nadawała się :(

Kupiłem belkę Hagen GLO - belka też jest produkowana w chinach - droższa ale wykonanie jest drastycznie odmienne od belek noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem belke hagen glo 2x54W imusze przyznac ze fajne i dopracowane lampy, ale tez maja swoje wady. Brak ochony swietlowek i odblysnika jakims ekranem, Umieszczenie dwoch swietlowki roznych barw nie dobrym pomyslem pod jednym odplysnikiem. Mialem 2x39 po odzielnymi oblysnikami. Przod Fiji Purple. Tyl niebieska. Byylo czadowowo. Ten sam typ swietlowek ale 54W pod jednym odplysnikem produkwoaly zielona barwe sraczka,

Dlatego polecalem lampy ze sklepu Salarias. Luft byl na zlocie w milowce i przywozl kilka sztuk. Za takie pienidze nie widze niczego lepszego na rynku

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze tez mialem Hagen Glo potwierdzam to co napisal Grzegorz. Dodam jeszcze ze wada tych belek jest brak wlacznika - tylko kabel z wtyczka do gniazdka. Poza tym super i wcale ni za droga

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję :)

jeszcze jedna prośba.. możecie wstawić linka do tych lamp :)

Tylko Waldi może być rozczarowany :( jeśli belki bęą miały zawrotną sumę :/ nie pojadę po szczepki i będę oświecać wieloszczety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczcie ze jestes kobieta :queen:

http://www.google.pl...iw=1600&bih=763

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek - mam szczęście,ze są osoby takie jak Ty,bardzo mi pomogłeś :) Dzięki jutro rano zamawiam :)

eee a czy te kilka korali które mam nie zmarnieją przez ciemności egipskie jakie teraz sąw akwarium ??? bo skała na pewno zmarnieje :p

oglądałam te belki hagen glo na allegro... 2x39w t5 długość belki 89cm....

więc zostaje zapoatrzyć się w 2 belki hmmm....

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem belkę Hagen GLO - belka też jest produkowana w chinach - droższa ale wykonanie jest drastycznie odmienne od belek noname.

Mam 1x24 i pęka czarna obudowa przy wejściu w aluminium we wszystkich czterech miejscach, już kilka lat lecz się zatrzymało. Dwa to brak osłony świetlówki i trzeba czyścić wnętrze, co jest nieco upierdliwe przez baaardzo ciasno chodzące oprawki. Ma się wrażenie że się szybciej świetlówka rozpadnie, niż oprawka okręci. Kabel grubaśny. Ładnie wygląda powieszona nad akwarium, bo podstawki na krawędź są z lekka zbyt duże.

Żeby nie było mam także 2x24w od luft-a i pomimo kilku fabrycznych wgnieceń :) jest jak najbardziej ok. Jest osłona świetlówek, jest wyłącznik przy lampie, podpórki ładne przeźroczyste. Odbłyśniki mogłyby być lepsze.

Na tyle świetlówek 4 lub 6 wolałbym jedną lampę w całości.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

ponawiam problem,zakupiłam belkę HSD 4x39w belka jest bardzo estetyczna i tu kończy się jej fajowość ponieważ oświetlenie jest lipne,barwy w akwarium zlewają się w całość i wszystko wygląda jak jednobarwne gruzowisko :/ Niebieskie świetlówki świecą przyzwoicie,ale te białe porażka..

stąd moje pytanie , co dalej ? jakie kupić świetlówki t5 by wszystko się ładnie wybarwiło ? i było widać kolory miękasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

wymień świetlówki, pewnie masz jakiś standardowy szajs i chyba wszyscy (no na pewno większość) je wymienia..

przy świetlówkach masz ten komfort że barwą możesz sama manewrować.. co Ci się bardzie podoba? bardziej niebiesko? a może lekko różowo?

Standardowe ułożenie ATI od przodu to blue plus, blue special, blue plus, purple plus..

tu masz link: http://www.atiaquaristik.com/de/t5-leuchtstoffroehren

ale oczywiście świetlówki możesz dowolnie konfigurować:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik :)

chciałabym uzyzkać efet :

światło dzienne :

czerwone grzyby,mają być czerwone.

zielone - zielonym

fioletowe fioletowym.

na pewno ułatwiło by sprawę wstawienie zdjęcia akwarium,ale tak się składa,że nie mam czym zrobić tego zdjęcia :p

oglądając zdjęcia akwari ( forumowych) zauważyłam,że większość robi zdjęcia w aktynice,a mało jest fotek w świetle dziennym.

Zależy mi na tym by akwarium ładnie wyglądało w dzień..by kolory miałay ostrość i odzwierciedlało różnorodność barw moich miękkich przyjacieli.

A tak na marginesie,nurkowie używają czerwonych soczewek (na sprzęcie) by zobaczyć barwy korali i ryb...

jak to się ma do świetlówek ?

Edytowane przez Kamila 27G (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 świetlówek, 3 niebieskie, 2 białe i 1 różowa

pokojv.jpg

Zawsze będzie lekko niebiesko, nawet jak dasz jedną niebieską.. poza ilością i kolorem świetlówek ich ułożenie ma wpływ na to co widzi ludzkie oko. O czerwonych ledach coś gdzieś było i to nie jest najlepsze rozwiązanie, chyba że dla roślinnego akwarium, poszukaj jeszcze.

Czytając o poszczególnych świetlówkach czasem można znaleźć info o tym jakie barwy podkreślają, Ati i blau też mają nowe świetlówki coral extreme czy coral plus.. właśnie po to żeby kolory podbijać :)

Nie wiem jak w Twojej okolicy ale może ktoś ma zużyte świetlówki które wsadzisz do swojej lampy i zobaczysz co jak wygląda, szkoda kupować drogie świetlówki i nie być zadowolonym z efektu.

Edit:

http://nano-reef.pl/datas/users/3302-maj2011%20swiatlodsc_6310.jpg

http://nano-reef.pl/datas/users/3302-majdsc_6342.jpg

ale zdjęcia nie oddają tego efektu :)

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,bardzo ładne akwarium :) z tym pożyczeniem świetlówek to dobry pomysł :p hm... do kogo by tu zagadać :p

ponieważ,z niebieskiego światła jestem zadowolona,kupię jedną białą i jedną różową...

Lampa którą posiadam,ma 4x39w,dając 2 białe i dwie niebieskie kolor jest bardzo jasny i nie spełnia oczekiwań,więc zrobię jak wyżej napisałam,zobaczymy...

dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.