Skocz do zawartości
camell76

Zaskoczenie e-rybka

Rekomendowane odpowiedzi

Złożyłem kolejne zamówienie w e-rybce. Różne szpargały, trochę hydrauliki. Między innymi czwórnik PCV 25mm. Paczka przyszła, sprawdzam - zamiast czwórnika dwa trójniki. Więc wysyłam maila z informacja o pomyłce. W odpowiedzi dowiaduję się, że to mi zależało na szybkiej wysyłce, więc zamiast niedostępnego czwórnika spakowali dwa trójniki, oraz że 'ww. trójniki mogą z powodzeniem zastąpić czwórnik'. Podpisano - Paweł.

Nie lubię naświetlać takich wydarzeń, ale zirytował mnie brak chociażby zwykłego 'przepraszam' ze strony sklepu. U mnie akurat dwa trójniki nie zastąpią czwórnika. Nie wspominając że zapłaciłem za czwórnik, który jest dwa razy droższy od dwóch trójników. Poza tym... na stronie sklepu czwórnik wciąż widnieje jako dostępny - wysyłka 24h...

Trochę to przykre, bo dotychczas miałem same pozytywne doświadczenia związane z tym sklepem. Mam nadzieję że to tylko jednorazowa wpadka, która każdemu może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ci zniknie temat :)

jeden już był i go zassało w eter

Nie pisz posta pod postem!

Skoczek


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac prawda w oczy kole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnej wpadki ze strony sklepu ale moim zdaniem jak klient zamawia czwórnik to nie przysyła mu się trójników bo mu zastąpią czwórnik. Ja bym im to odesłał i żądał przysłana czwórnika :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu bardzo zalezalo ci na 4-niku i wychodzac na przeciw twoich potrzeb dostales 2x trojnik aby juz miec i moc zrobic to co chcesz bo faktycznie nie ma problemu uzyc ich jak 4-nik ?

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie tematu - jesteś oszukany ?

odeślij dwa trójniki i już - poza tym w Krakowie masz sklepy, a zakupy robisz internetowo przebierając w asortymencie który życie weryfikuje i nieraz trzeba wrócić do sklepu po jeszcze jedno kolanko.

Według mnie temat problemu troszku naciągany.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wysylajacy pomyslal ze dostaniesz "szostnik" wiec "dwojnik" za darmo i z mozliwoscia kombinacji. ;)

Zartowalem oczywiscie, to nie bylo zlosliwe

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne doświadczenie

ale dostałem kiedyś trójniki z redukcjami do zamówionego potrzebnego mi wymiaru rur

widocznie nie mieli zamówionych elementów w potrzebnym mi rozmiarze(specjalnie nie pisze z jakiej firmy)

mi osobiście to nie przeszkadzało "ach te gabaryty", ale znam takich u których by to nie przeszło

Moje doświadczenia z innymi firmami nauczyły mnie że jedne firmy mogą napisać, zadzwonić do klienta

bo czegoś tam zabrakło i starczy zaproponować coś innego czy zapytać czy mu zależy na czasie czy woli poczekać na dostawę

i tu ukłon dla tych Firm (nie chce tu kryptoreklamy stosować i nazwami jechać choć by należało)

A są firmy co wyślą cokolwiek byle sprzedać, domyślam się że to polityka handlowa firmy.

Osobiście też bym się wpienił , dla mnie dwa trójniki to nie jeden czwórnik

(podłączcie tak rury Żonie w łazience to się sami przekonacie że to nie to samo na własnym przykładzie ;)

nie zawsze jest miejsce na tyle elementów a estetom to będzie przeszkadzało na pewno

A jeśli nie zgadza się cena i to na twoją niekorzyść to tym bardziej jest to co najmniej nieprzyzwoite, że tak to delikatnie określę.

Mam kilka sprawdzonych sklepów na których się jeszcze nie zawiodłem i z nich korzystam-dobre doradzenie aby zbiornik miał lepiej nie wciskanie niczego na siłę i solidne podejście do klienta jest najlepszą reklamą

Edytowane przez dyzio (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga dla innych żeby w E-Rybce nie kupować czwórników :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! Znowu dostałem minusa :smiling: Co raz bardziej mi się tutaj podoba :thumbup:

Tak jak napisałem - każdy może się pomylić, dlatego najpierw wysłałem maila z informacją o tym fakcie do sklepu. Otrzymałem odpowiedź jak w pierwszym poście. Rozumiem że można czasami zastosować jakiś zamiennik ,ale sklep powinien to ustalić z klientem przed wysyłką. Nie chodzi mi tu o te 6 złotych, chociaż ciężko je na ulicy znaleźć. Czwórnik już zamówiłem gdzie indziej. Bardziej liczę na uniknięcie przez sklep takich sytuacji na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale o co chodzi w tym temacie, o minusa, szostnik, czwornik, e-rybkę czy 6 zlotych?

Mialbyc stek a dali z frytkami?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na forum minusuje się każdego który publicznie opisze kłopoty z sklepem.

Jak dla mnie e-rybka jest jednym z lepszych ze sklepów, a to że wysłali ci 2 trójniki to poporostu chceli Ci umożliwić szybkie kombinowanie w hudraulice, fak faktem mogli zadzwonić i zapytać ale złych intencji w tym nie widzę, wręcz przeciwnie, bo tak mogli czekać na dostawę a Ty na przesyłkę...


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brakom magazynowym E-rybki mam lepsze świetlówki i grzałkę, śrubunek zamiast mufy i kolanko z redukcją zamiast mniejszego kolanka, ale jestem jak najbardziej zadowolony :) Zawsze dzwonią się spytać czy można wymienić na coś innego.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeszcze raz powtórzę: uważam e-rybkę za bardzo dobry sklep. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy. Zawsze kontakt ze sklepem był, można powiedzieć, wzorowy. Post tutaj znalazł się wyłącznie dlatego, że mój mail do sklepu został potraktowany trochę na 'odczep się'. Chciałem po prostu jakoś wpłynąć na ich politykę wobec klienta. Jeżeli to złe miejsce, to przepraszam - ale wydawało mi się że ten dział służy właśnie wyrażaniu opinii o sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z e-rybką jak dotąd problemów nie miałem. Zamówiłem kiedyś konkretny witaminy, zadzwonili, że już się niestety skończyły i telefonicznie ustaliliśmy zamiennik. Wynikła różnica kwotowa została zrekompensowana kilkoma drobiazgami :thumbup:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

camell76 rozumiesz że wszystko co napisałeś to właśnie nie jest opinia tylko podchodzi już pod oszczerstwo.

Dla mnie po prostu robisz z igły widły - można sprzęt wymienić, a w morszczyźnie niczego nie robi się na szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, lepiej by ten "temat" zabrzmiał, jak byś napisał, że relacje ze sklepem masz wyśmienite ale zaliczyli drobne nieporozumienie i że teraz musisz zadać sobie trud i odesłać felerne trójniki z których ni jak nie zrobisz czwórnika.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moich poprzednich zamówieniach w e-rybce wyglądało to podobnie - czegoś brakowało - telefon ze sklepu, ustalenie zamienników (czasami na moją korzyść) i po kłopocie. Po prostu zeszły tydzień był może jakiś pechowy... A ja niechcący rozpętałem burzę ;)

ps. @Kiflu - ależ ja cały czas piszę że generalnie jestem ze sklepu zadowolony :thumbup: Co do wysyłki - więcej by kosztowały same paczki niż to wszystko warte...

Edytowane przez camell76 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też coś dopiszę od siebie. Złożyłem zamówienie na całą hydraulikę, trochę chemii, testy itp rzeczy na start akwarium, sporo tego wyszło i cenowo i ilościowo. Ponieważ odbierałem w pracy, a miałem akurat klienta, nie dałem rady sprawdzić przesyłki przy kurierze. No i okazało się, że nie mam purigenu za kilkadziesiąt złotych i kilku kształtek z hydrauliki.

Można ocenić eRybkę różnie, trochę nie w porządku, że wysłali niekompletną przesyłkę, ale z drugiej strony nawet nie pytali się o żadne protokoły od kuriera, tylko dosłali brakujące rzeczy. Pierwszy raz odkąd robię zakupy przez internet zdarzyło mi się, że czegoś brakuje w paczce, ale chyba jestem raczej zadowolony, że po moim telefonie padło przepraszam i dosłali braki bez problemu.

IMHO, camell76, niepotrzebnie roztrząsasz temat, ja zadzwoniłem do Marek i naprawdę spoko się rozmawiało z gościem obsługującym moje zamówienie i nie było problemu można było się dogadać, pewnie w twoim wypadku byłoby podobnie. Zawsze to mailowo rozmowa nabiera oficjalnego tonu, rozmawiając osobiście pewnie łatwiej byłoby się dogadać i wytłumaczyć, że trójniki Ci nie pasują i pewnie dostałbyś swój czwórnik po dostawie.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kontaktuję się z Zabrzem. Prawda jest taka, że zawsze rozmawiałem z jedną kobietą (sądząc po głosie już nie najmłodszą - przepraszam jeżeli źle oceniłem wiek i Panią uraziłem) i wszystko było w porządku (a nawet lepiej). W zeszłym tygodniu zdaje się była chora. Może stąd te problemy.

Jeszcze raz napiszę: uważam całe zajście za nieporozumienie i tak naprawdę drobiazg. Nie chcę zamiany trójników na czwórnik - szkoda kosztów przesyłek. Jedno czego życzył bym sobie, Sklepowi oraz jego Klientom, to brak odpowiedzi w stylu 'masz Pan czego chciał', a tak niestety odebrałem odpowiedź na moją informację o pomyłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam głowy, ale ktoś mi mówił, że to jest Pani Weronika i tam szefuje. W każdym razie, do sklepu byłem b. negatywnie nastawiony przez "aferę" z ceną pomp. Po zakupach oraz przebiegu reklamacji (kurier nie zauważył na świetlówkach napisu "uwaga szkło"), moje nastawienie zmieniło się o 100%. Owszem, niektórzy mają uwagi co do życia będącego na stanie sklepu, ale jeśli chodzi o zakupy wyposażenia przez internet, to poprzeczkę postawili b. wysoko :).

Myślę, że powinieneś zadzwonić do osoby która Ci to pakowała, i wyjaśnić Mu grzecznie, acz dobitnie, co sobie z tymi dwoma trójnikami zrobić, możesz dodać, że z braku własnej fantazji, Tobie potrzeba czwórnika, no i był byś niepomiernie wdzięczny za realizację zamówienia... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z erybki czyta forum (pewnie tak), ale właśnie dostałem maila że mogę liczyć na rabat przy następnym zamówieniu lub dosłanie gratis czwórnika gdy tylko będą go mieć na stanie. Jednak erybka jest niezawodna :thumbup: Ciesze się że będę mógł nadal z czystym sumieniem polecać ten sklep :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tym miłym akcentem zamknijmy ten temat.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.