Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

Sól jest jaka jest. Jedni chwalą inni nie (znam takich co chwalą i naprawdę ona działa). Miałem epizod z tą solą i... używam innej.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką teraz używasz?

Celowo nie napisałem aby nie zostać posądzonym o herezje.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta sól to po prostu bomba, jakościowo jest bardzo dobra a cenowo - za 130zł za 20kg - bije wszystkie inne już na starcie.....


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo zapomniałeś dodać, że się nie zbryla. Ja osobiście lubię tą cechę.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true

Edition

I sposób pakowania soli tez na plus :-)

Edytowane przez tomiooo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja musiałem mieć mega pecha... bo to całe zamykanie było luzem w środku i raczej w zestawie nie było niczego aby przykleić to "strunowe" zamknięcie do opakowania torby a kupiłem tylko małe opakowanie 6.6kg, zużyłem połowę i wysadziłem baniak.

Co do braku zbrylania to faktycznie. Pozostała część zoli od 7 miesięcy leży i ... nadal jest sypka mimo braku zamknięcia.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to ja musiałem mieć mega pecha... bo to całe zamykanie było luzem w środku i raczej w zestawie nie było niczego aby przykleić to "strunowe" zamknięcie do opakowania torby a kupiłem tylko małe opakowanie 6.6kg, zużyłem połowę i wysadziłem baniak

Możesz bliżej opisać to wysadzenie zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prospero akurat BT to ma takie wiadra, że reszta powinna się od nich uczyć....

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prospero akurat BT to ma takie wiadra, że reszta powinna się od nich uczyć....

Na moje szczęście i nieszczęście kupiłem małe opakowanie w pseudo strunowce.

Możesz bliżej opisać to wysadzenie zbiornika?

Lxfg.jpg

Kxfg.jpg

Mówi się, że obraz wart jest 1000 słów.

Tak jak pisałem. Widziałem inny baniak na tej soli i wszystko... gra i buczy, ja się przejechałem.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że to sól była przyczyną? Trochę ciężko uwierzyć że jedna czy dwie podmiany (zgaduję po wielkości zbiornika) nagle aż tak wysadziło zbiornik.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazałeś na zdjęciu to w 9 na 10 przypadków jest wina akwarysty a nie soli. Poza tym nie wierzę że taki syf Ci się zrobił po 3kg soli. (2 podmiany ?)

Ja osobiście też nie jestem zwolennikiem tej soli używam innej i jestem bardzo zadowolony ale wybacz Twoja historia jest lekko naciagana ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że cjano wywala baniaki ;)

Taki obraz, ja na twoich fotach miałem w zeszłym miesiącu po soli z Polskiej fabryki, ale wiem, że wiele czynników na to wpływa i nie dyskredytowałem marki bo było by to nie uczciwe. Pisząc, pseudo, sól jest jak jest - dajesz obraz, że to nie jest dobra marka sam proponując inne produkty ze znanej Polskiej stajni - w mojej ocenie to mało obiektywne, ja to wiem i pewnie wielu stałych bywalców też, ale "młodzież" uzna, że to fakt. Dorośliśmy czasów, że wychowankowie tego forum założyli biznesy i teraz ciężko wychwycić rzetelną informację.

Oczywiście, żeby nie było, ja również czasem sięgam po produkty z naszej rodzimej ziemi i uważam, że są dobre - a potknięcia mają i producenci i użytkownicy.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sól na inną pozostawiając wielkość podmian i problem ustąpił. U mnie akurat ta sól była przyczyną, u kogoś innego pewnie ta, której też używam. Tak jak wspominałem wcześniej... wdziałem baniak na soli BT i był ok a przy próbie przejścia na inną działy się cyrki.

Myślcie co chcecie dla mnie to jest syf (ta sól) ale to jest moje prywatne zdanie, którym się z Wami podzieliłem. Inni uważają inne sole za złe i tyle w temacie.

To nie było cyjano a dino. Przy 10-15L podmianach zużywacie 1.5kg soli? Pytam bo widzę stwierdzenia, że zrobiłem tylko dwie podmiany i wszystko siadło.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że kupiłeś worek i był otwarty?


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że kupiłeś worek i był otwarty?

Nie, worek był cały. Odciąłem górę a poniżej było zamykanie jak w strunowce ale jakaś chińska fajtłapa zapomniała zamykanie dokleić do brzegów torby. Stan na dziś tej soli mimo braku zamknięcia - sypki.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniał fragment wywiadu z Foxem, z którym w pełni się zgadzam.

Za wpadki w baniaku odpowiada akwarysta, a nie sól, sprzęt itp.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniał fragment wywiadu z Foxem, z którym w pełni się zgadzam.

Za wpadki w baniaku odpowiada akwarysta, a nie sól, sprzęt itp.

A największym moim błędem było zakup i użycie TEJ soli. Amen :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest wskazać winowajcę.

Łatwo jest wskazać winowajcę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ten problem, tez mam taki worek, 1 z 3, bo kupiłem wiadro z 3ma workami w środku. (Czy 2 pozostałe tez tak mają jeszcze nie wiem bo jestem w połowie pierwszego.) I pierwszy wlasnie tak się otworzyl ze strunowe zapiecie się odkleilo od worka, to chyba nie na klej powinno być tylko zgrzane i pewnie im zgrzewarka nie dogrzewała.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, czy zamknięte czy niedomknięte raczej będzie i tak sypkie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to bardzo dobra sól, tylko trzeba wziąć pod uwagę poziom magnezu, który jest bardzo wysoki. Zresztą Tester wziął ją na warsztat, więc jest dokładnie przetestowana i opisana. Moim zdaniem razem z RC stanowi najlepszy duet dla "leniwych" akwarystów (do których sam się zaliczam :)) którzy niekoniecznie lubią się bawić w testy i suplementację. Wiem, że trochę zaleciało herezją. Co do wysadzania zbiornika na tej czy innej soli, wydaje mi się to mało prawdopodobne, jednak BT ma w tym względzie dodatkowy atut, w razie dino, cyjano, okrzemek, nalotu koloru zielonego, brunatnego, czerwonego czy brązowego zawsze można zwalić na sól... Bo były już takie przypadki :)

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prospero niestety powiem Ci że w tym wypadku jak koledzy napisali to Twoja wina a nie soli :) po drugie nie jesteś obiektywny bo sprzedajesz inną marke.

Ale wracając do tematu według testu na reefhub wypada nieżle ale niestety jakoś ta firma mnie nie przekonuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.