Skocz do zawartości
golob1210

Sól - Blue Treasure

Rekomendowane odpowiedzi

Prospero niestety powiem Ci że w tym wypadku jak koledzy napisali to Twoja wina a nie soli :) po drugie nie jesteś obiektywny bo sprzedajesz inną marke.

Ale wracając do tematu według testu na reefhub wypada nieżle ale niestety jakoś ta firma mnie nie przekonuje:)

Kolego, w owym czasie kiedy baniak poleciał w kosmos nie miałem nic wspólnego z żadnym produktem a tym bardziej niczego nie sprzedawałem. Próbowałem wielu produktów a innych się wystrzegałem bo tak radzili znawcy tematu, którzy okazało się nigdy nie mieli owego produktu w ręku. Miałem, używałem, mam złe doświadczenia. Odradzam i to nie dlatego, że chińskie... używam Jebao i sobie chwalę.

Nie jestem obiektywny bo co? Bo nie mam logo tej soli na banerze? Mam inne: RedSea, Kent czy tak tu piętnowany przez wielu Aquaforest.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obiektywny bo co? Bo nie mam logo tej soli na banerze? Mam inne: RedSea, Kent czy tak tu piętnowany przez wielu Aquaforest.

Możesz mieć inne zamiary ale dla kogoś może to inaczej wyglądać.

Tak to jest jak się w internecie napiszę nie widać twarzy,gestykulacji,tonu itd

To że tesco ma tańsze piwo tesco nie znaczy że jest gorsze od harnasia a opłaca im się sprzedać harnasia nie tesco.

Widzę że niektóre sklepy zapomniały o innych solach tylko już na 1 stronę asortymentu wrzucają jedno hehe.Marża musi być spora że aż sklepy chcą same dbać o renomę tego produktu.

Widzę że twój kolega też af używa po ankiecie o soli ;)

A jednak się skusiłeś a miałeś nie pisać , chociaż widziałem w innym wątku :ice:

BT to jest chyba najbardziej piętnowana sól jeszcze bardziej od tej drugiej całkowicie nie wiem dlaczego. Może dlatego że ktoś ją sprzedaje a ja ją kupiłem? :hrhr:

To cyjano pewnie za dużo supli namieszałeś , jadę od nowego roku i czyściutko.W 8 miesiącu baniaka pojawiło się u mnie cyjano na innej soli jak zwiększyłem podmiany do zalecanych 10%/tyd.

Zgadzam się z myśla to co napisał ironista że sól to jedno a akwarysta to drugie. Sól może mieć czegoś za mało albo coś za dużo. BT ma duże mg i myślę że jest to celowo bo gdyby chcieli to by to zmienili ale ja nie chce. Wcześniej wspomniana sól miała czegoś dla mnie mniej i to był główny powód przejścia ale nie mówię że jest zła ale na pewno nie wyróżnia ją aż tyle by pisać że jedna jest świetna a druga syf.

Pozdrawiam :turned:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od kilku lat stosuję sól Blue Treasure , nie mam z nią najmniejszych problemów i każdemu mogę polecić próbowałem przez ok pół roku stosować Aquaforest , aktualnie wróciłem do BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od samego poczatku jade na tej soli i tez zero problemow mam:D ale jak ktos juz powiedzial kazdy baniak jest inny, i inni akwarysci:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecałe 3 tygodnie będzie równo rok jak jadę na tej soli reef innej nie było w tym czasie.

Miałem wpadkę ale to było przekarmienie. A tak to wraca do formy z przed przekarmienia. Mogę z pełną odpowiedzialnością polecić, Gdyż w moim systemie nie stwarza ona żadnych kłopotów, korale wyglądają super ( jeden czerwony talerz,caulastrea i miękkie).Akwarium prowadzone samymi podmiankami bez dodatków.

Póki cena jest jaka jest nie planuje się przesiadać.

pzdr

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę od monentu gdy Seb pokazał swoje akwarium prowadzone na tej soli. Obecnie stosuję wersję dla SPS i jest OK. Co ciekawe, przez ponad 2 lata uźytkowania nie miałem ani jednej zbrylonej paczki soli. Według mnie jest to najlepiej pakowana sól dostępna w Polsce dla osób robiących 90ltr lub 180lt podmianki.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawiło się dino - miałem dwa podejścia do tej soli (BT) z prawie rocznym odstępem i za każdym razem to samo. Był Kent, Instant Ocean a teraz jest Crystal Sea Marinemix, i jakoś nie mam problemu z dino - AF jeszcze nie stosowałem :baby: ale to nie ten wątek :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem stosować od nie dawna BT sps kilka podmianek (może z 5, 6) negatywow nie widzę żadnych, błazny składają ikrę, korale rosną, żadnego dino ani nic w tym stylu , przeszedłem z red sea pro


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę podważać twojej praktyki bądź też teorii ale stosowałem na rynku większość soli i nie widzę związku. Być może kiedyś twierdziłem inaczej ale dziś twierdzę tak.

Czytałem o różnych cudach na różnych solach ale od ponad 8 lat używając większość soli na rynku tak naprawdę nie widzę różnicy po za składem a błędy i inne cuda w baniaku miały zupełnie inne podłoże. Widząc różne baniaki na różnych solach u kolegów doszedłem do jednego wniosku. Jeden ch..j tylko w innym opakowaniu z nieco innym składem bogatszym lub biedniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak kolega LUFT napisal (Są różne sole na rynku, na które możecie postawić, ale warto przy tym myśleć, obserwować i korygować praktyke wlasna.

Kolejne tematy jakie znamy "jaką sól używać" są słabe. Także głosy - zrobiłem 3 podmiany i jest ok, jak i te, że zrobił pare podmian i baniak padł można włożyć w bajki Braci Grimm :))

ja osobiscie uzywam tej soli od roku i na niej startowalem nie widze roznicy poza cena:D wszystko rosnie. jak mialem jakies wtopy to tylko ze swojej winy. kolejny wiekszy baniak odpalam niedlugo i tez na tej soli:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jak kolega LUFT napisal (Są różne sole na rynku, na które możecie postawić, ale warto przy tym myśleć, obserwować i korygować praktyke wlasna.

Kolejne tematy jakie znamy "jaką sól używać" są słabe. Także głosy - zrobiłem 3 podmiany i jest ok, jak i te, że zrobił pare podmian i baniak padł można włożyć w bajki Braci Grimm :))

ja osobiscie uzywam tej soli od roku i na niej startowalem nie widze roznicy poza cena:D wszystko rosnie. jak mialem jakies wtopy to tylko ze swojej winy. kolejny wiekszy baniak odpalam niedlugo i tez na tej soli:D

No to nie używałem chyba innej dobrej soli :), BT jest ok, sam przez rok miałem na niej system, ale niektórych kolorów nie osiągniesz na niej, ja np. Dopiero po zmianie soli wyciągnąłem żółty kolor (w akrach i pociloporach)...

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze jest idealna ale wedlug mnie ok

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze jest idealna ale wedlug mnie ok

Jeszcze chyba nikt nie wynalazł soli idealnej która by spełniała wszystkie oczekiwania. Sole są w większości uniwersalne jedne trochę mniej drugie trochę bardziej.

, ale niektórych kolorów nie osiągniesz na niej, ja np. Dopiero po zmianie soli wyciągnąłem żółty kolor

To znaczy jakie oprócz tej żółtej ? cytrynowe ? kanarkowe? słomkowe ?szafranowe? bananowe? bahama yellow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jakie oprócz tej żółtej ? cytrynowe ? kanarkowe? słomkowe ?szafranowe? bananowe? bahama yellow?

u mnie, wszystkie żółte korale szły w zieleń na BT, oraz wszystkie odmiany zielonego szły w tym samym kierunku, po zmianie soli (ok 4 miesiącach, podmiany co tydzień ok 15%) wrócił kolor żółty, i różne odcienie zieleni, co do fioletów, czerwieni i niebieskich, zmian nie zauważyłem.... jak wiemy, BT ma dość sporo magnezu, zawsze miałem powyżej 1500 na niej, dlatego ten zielony był b. intensywny.....

generalnie co do kondycji zwierząt nie zauważyłem różnicy, tylko kolorystyka.

a u ciebie @ben_sage jak jest z bt ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy zmiana barwy żółtej na zielony?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według moich obserwacji między innymi od ilości magnezu

pozdrawiam

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ilości żelaza, poziomu nutrientów, światła, rodzaju i ilości aminokwasów, od wielu czynników, trza próbować ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po zmianie soli wyciągnąłem żółty kolor

jak wiemy, BT ma dość sporo magnezu, zawsze miałem powyżej 1500 na niej, dlatego ten zielony był b. intensywny.....

To tak jak napisałem nie ma soli uniwersalnej dla każdego. Trzeba było dopisać że doprowadziłeś do nadmiaru mg w zbiorniku i taki jest efekt. Właśnie o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben w jednym z poprzednich postow trafil w sedno. Wyglad akwarium zalezy od akwarysty a nie od etykiety na stosowanych produktach.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między innymi od ilości magnezu

pozdrawiam

Mikołaj - a skąd ten wniosek? Znasz jakieś wyniki badań na ten temat?

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam...

To dlaczego po odstawieniu bt wrócił żółty?

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem dlaczego i nie będę zgadywał w cudzym akwarium :)

tylko bardzo dużo obserwuję stwierdzeń "jak jest" zamiast "moim zdaniem" lub "wydaję mi się" albo "wierzę że"..

Co potem jak czytają to osoby niedoświadczone mogą przyjmować jako jakąś prawdę objawioną i jakoś ogólnie dostępną i zaczną np lać taki magnez bo kolor zielony będzie słaby..

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam...

To dlaczego po odstawieniu bt wrócił żółty?

pozdrawiam

Daleko idące wnioski. Dzieje się naprawdę wiele rzeczy w twoim wątku - na moje oko jeden eksperyment.Baniak ładny owszem ale ale ja tam żółci nie widzę od początku do końca no może po za zebrasomą flavescens. W którym etapie data zmieniałeś tą sól i ile czasu ją używałeś? :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ilości żelaza, poziomu nutrientów, światła, rodzaju i ilości aminokwasów, od wielu czynników, trza próbować ;)

Dzięki, myślałem , że jest to objaw konkretnie jednego niedoboru lub nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.