Skocz do zawartości
t2mek2

Atak Pustelnika na Turbo - Pomocy.. Film

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siedziałem sobie w nocy przed komputerem aż tu nagle dziwne "stukanie" w akwarium przykuło moja uwagę. Patrze a tam krab (chyba ten http://pl.reeflex.ne...ius_rutilus.htm) wskoczył na jednego ze ślimaków. Dosłownie wskoczył bo od skały do szyby miał ze 2-3 cm. Szybko złapałem za telefon i nagrałem próbę kradzieży muszli. Na szczęście nie udaną. Wrazie co chińska pałeczka poszłaby w ruch :police:.

Sorki za jakość i dźwięki TV w tle, ale... emocje :)(nie byłem pewien jaki będzie finał) :) Chwile później skończyła mi się pamięć w telefonie a krab spadł ze ślimaka.

Pytanie co robić? mam jedną muszle po turbo "stożek" leży na dnie, jest wieksza niz ta która obecnie ma krab, ale jakoś nie jest zainteresowany. Może położyć ja gdzieś na skale tam gdzie lata krab. Albo dac go do kakiegoś pojemnika z tą muszlą na pare dni. ??

Te ślimaki to moje pierwsze życie jakie trafiło do akwa. Rosną u mnie od maluchów... :( Więc sentyment jest.

Dodam że od paru dni krab dziwnie lata po całym akwa, szybko i energicznie jakby czegoś szukał. (teraz już wiem czego).

Sprzedawca powiedział ze to mały gatunek i już nie urośnie no, może trochę. Przechodził już u mnie jedna wylinkę.

Gdzie mogę dostać parę małych muszli?

Ehhh dzisiaj chyba nie zasnę... :)

pozdrawiam.

Ps. teraz zauwazyłem że po wstawieniu filmu na YT. ucięło mi kawałek z boku. Na oryginale Złodziej jest cały w kadrze hehe :D

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbądź się kraba (sump, kolega, sklep) i po kłopocie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz go na filmiku. Jak zatęsknisz to sobie go puścisz. Taka jest natura, albo albo


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Albo kupo jakies muszele, moze znajdzie sobie inny domek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kupo jakies muszele, moze znajdzie sobie inny domek ;)

w to bym raczej wątpił, na początku mojej kariery też miałem kraby czyli gdzieś 8 lat temu i miał mase muszli w których mógł przebierać, to i tak zawsze wybierał muszle z innym krabem i go wyciągał lub dobijał wszystkie ślimaki a i tak później w tych muszlach nie chodził.

Po prostu to jest silniejsze od nich :)

Masz wybór albo ślimaki albo krab, decyzja należy do ciebie :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje dopisku filma tylko dla widzow o silnych nerwach :-D

W akwarium setymenty zazwyczaj koncza sie smiercia. Nie ma aaa zostawie ze moze i sie uda. Z muszlami mozna sprobowac u mnie zazwyczaj wybieraly sobie wieksze, ale jak to nie pozmoze to ktos musi idc do izolatki.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj więcej muszli ;) żeby miał większy wybór, i różnych rozmiarów, nie koniecznie większe, bo czasem zmieniają na mniejsze na parę dni, i wracają do starych, ale mają przynajmniej co robić, ja mam 1 pustelnika i 6 turbo i ich nie atakuje :)

wydaje mi sie że to chyba zależy od charakteru krabsona, jedne są spokojne, a inne mordują dla zabawy :(


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszle nie dają żadnej gwarancji, jak już łobuz się przymierza do ślimaków, to pusta muszla na nim wrażenia nie zrobi.

Przypomniał mi się dowcip, poniekąd w temacie ;)

Na wycieczce w zoo pani z dziećmi stoi przed klatką z małpami, a one zaczynają się bzykać. Zgorszona krzyczy do opiekuna:

- Niech pan coś zrobi żeby przestały, rzuci im ciastko czy coś! Dzieci patrzą!

Opiekun:

- A pani by przestała za ciastko?

:)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada- kup wiecej slimakow;-)

To sama natura.kraby rosna i potrzebuja wiekszego domku.

U mnie albo raz na jakis czas zniknie slimak,albo kraby wywalaja sie wzajemnie z muszli.

Moim zdaniem nie ingeruj w to, tylko obserwuj swoje domowe " animal planet"


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości przypadków pustelniki zabijają ślimaki dla sportu, nie dla muszli, bo często zabijają też mniejsze od siebie... ja swojego wydałem, jak ukatrupił 5 moich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, nie powinno się trzymać pustelników razem ze ślimakami, bo je zabijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będę ingerował. Skoro wczoraj mu się nie udało to może nie da rady ich pozabijać, zresztą na pewno nie pierwszy raz na nie wskoczył. Tylko co będzie jak dorwie je ja skale. Te ślimaki z tego co pamiętam maja jeszcze taka jakby zastawke jak chowają się całkiem w muszli, więc są całe opancerzone :) ale czy to wystarczy??

Jak będę w sklepie to zapytam o puste muszle - tyle mogę na razie zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje dopisku filma tylko dla widzow o silnych nerwach :-D

W akwarium setymenty zazwyczaj koncza sie smiercia. Nie ma aaa zostawie ze moze i sie uda. Z

Grzesiek prorok tematu :)

T2mek

Z lekka wyczerpałes już ten temat

na nutrujące Cie pytania otrzymałes juz wielokrotnie odpowiedz w postach

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok, poznałem kilka opinii , podjąłem decyzje (animal planet) i tyle- juz nic nie pisze, luzik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ja mam okolo 15 krabow, moze ciut wiecej, nie pamietam... okolo 4 czerwone, 5 niebieskie i 8 czarne nogi i chyba 3-4 slimaki turbo i jeszcze nic im nie zrobily, widze jak same na wzajem na siebie lataja czasem, a poza tym spoko... moze nie wszystkie sa takie zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz lepiej co Ty im do wody lejesz ;)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Vodka hihi nie no zartuje... bardziej zauwazylem ze kraby nawzajem sie wybijaja, dzisiaj na grzebieniu widzialem jak czyszczaca jednego umarlaka jadla czy wywalal do komina, nie wiem co z nim robila... kiedys na ebayu kupilem paczke 10x i te po jakims czasie sie wybijaly, mialem inne musze to zagladaly, moze do jednego slimaka mi sie dobraly, nie pamietam, ale jak narazie spoko, a nie ukrywam ze dwa lub trzy kraby sa dosc spore i malo je widze, bardziej gdzies pomiedzy skalami buszuja niz po szybie za slimakami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.