Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w stanie do końca nigdzie namierzyć opisu zachowania w trakcie "pokoju" mojej krewetki pistoletowej. Jest ten duet w moim akwarium wdzięcznym tematem obserwacji. Nurtuje mnie to dlaczego krewetka najpierw wynosi piasek na szczypcach z norki, a potem wsypuje ten piasek odnurzami do norki. Wczoraj przed fajrantem wałkowała ten temat X razy. Robota z nudów, czy może jest jakiś cel. Krewetka zbiera z okolicy wszystkie muszelki, skałki i futruje swoje M-2 tymi elementami szczególnie wyjście. Babka oczywiście cały czas pilnuje norki i czasami donosi żarcie. Wszystko dokładnie widać na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, ale czy wrzucanie piasku do norki to szukanie derytusu przez krewetkę? Moja babka jest leniwa i nigdy nie zauważyłem żeby przesiewała piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam na to pytanie to chyba tylko krewetka bedzie znała tylko opowiedz


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano przy baniaku i przez około 15 minut krewetka wystawiała się z norki parokrotnie, ale nic na szczypcach od rana nie targała. Ona co dzień ma inne pomysły, a raz na jakiś czas przenosi ze zwględów bezpieczeństwa wyjście ewakuacyjne w inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

A może jej się po prostu nudzi. Na rafie jej norka jest zasypywana materiałem niesionym przez przypływ lub odpływ, pływają duże zwierzęta mogące wzniecać podłoże itp.

Instynkt działa i kreweta musi coś robi a z braku laku i kit dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My myjemy podłogi i trzepiemy dywany. Ona wymienia podłogę. :baby:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Moze tak jak kotu wymienia sie piasek jak zrobi siusiu, kupe to ona tez wymienia zeby czysto w domku bylo :) Oczywiscie taki zart :):spam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak jak kotu wymienia sie piasek jak zrobi siusiu, kupe to ona tez wymienia zeby czysto w domku bylo :) Oczywiscie taki zart :):spam:

Domek krewetki ma conajmniej dwa wyjścia, postaram się podrzucić fotki. Rzeczywiście sypie piaskiem jak kot po sikaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to potrafi w nocy przywlec do nory szczepki korali z drugiego końca akwarium. Jesli zostawie cos na piasku to rano szukam u niej i zawsze tak zakopie, ze tylko podstawka wystaje.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawia kwiatki na oknie ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chociaż stawiała by normalnie a nie do gory nogami :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że krewetka na tym filmie zgarnia piasek głównie na bok i górę od norki, ale wciąż potrzebuje piasku, dlatego nagarnia go tylnymi odnóżami sprzed nory.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że krewetka na tym filmie zgarnia piasek głównie na bok i górę od norki, ale wciąż potrzebuje piasku, dlatego nagarnia go tylnymi odnóżami sprzed nory.

Mirku, a na podlinkowanym u Ciebie filmiku z Twojego Akwarium widać jak krewetka chyba szczypie rozgwiazdę piaskową. U mnie duecik olewa rozgwiazdy. Twoja norka jest na górce - dobrze widziałem?

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wówczas to była lewa strona pod skałami które mają nierównomierny kształt od strony dna i norka była raczej nisko, teraz parka rezyduje z prawej strony akwarium. Rozgwiazda natomiast weszła na podwórko krewetki i ta starała się ją przestraszyć a później przetransportować, ale wtedy była dla niej za ciężka.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Moja tez tak szaleje, dookola cala skala zasypana piaskiem hehe

Dobrze ze sie skumala z babka, bo byly marne szanse, babka na poczatku a apistolet na koncu akwa, ale jako sie znalazly :) Babka znalazla ja w innej jamie i przytargala do swojej wiekszej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tez tak szaleje, dookola cala skala zasypana piaskiem hehe

Dobrze ze sie skumala z babka, bo byly marne szanse, babka na poczatku a apistolet na koncu akwa, ale jako sie znalazly :) Babka znalazla ja w innej jamie i przytargala do swojej wiekszej :)

Piękna babka, wygląda jakby była opsypana srebrnym brokatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciała dotlenić norkę, albo obcierała sobie z czegoś pancerz?

Mój rak tak robił.


Pozdrawiam:

Dominik T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciała dotlenić norkę, albo obcierała sobie z czegoś pancerz?

Mój rak tak robił.

Norka ma zawsze dwa otwory:

- wejście główne

- wyście ewakuacyjne tylne

Co do wycierania pancerza nie mam własnej opinii.

Za to babka też nie jest do końca obibokiem, bo aby przeganiać krewetkę to potrafi pokolce i kraby przeganiać:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.