Skocz do zawartości
Fok

Pompa obiegowa na NOC???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie otóż mam pytanie odnośnie wyłączania pompy obiegowej na noc. Jakie mogą być tego przykre skutki i konsekwencje bo plusy już znam(ciiiiszzzza podczas snu). Dodam że odpieniacz w nocy nie pracuje bo nie ma po co a cyrkulacja załączona 24h na dobę także w nocy.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu myślisz że odpieniacz w nocy nie ma po co pracować


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skisisz wode w sumpie.

dobra obiegowka i nie ma problemu ze snem. ja spie przy akwa i nic nie chalasuje


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda musi się kręcic brak ruchu powoduje powstawanie martwych stref tu w przypadku sumpa i tą wode rano wpuszczasz w obieg będziesz miał kłopoty w ogarnięciu parametrów,co do odpieniacza moim zdaniem w nocy wywala najwiecej bo nie grzebiesz w akwa podczas snu i nie karmisz ma stabilne parametry do pracy

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie odpieniacz tez u mnie w nocy najlepiej pracuje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie akwa jest 'młode" odpieniacz przewielki i wywala w dzień do południa wszystko potem pieni bardzo mało więc na noc wyłączam. Jeśli chodzi o zastój w sumpie to o tym nie pomyślałem. Dzięki


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj obiegowke zewnetrzna deltec, lub wewnetrzne laguna, tunze itp

bedzie jak makiem zasial.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze warto przemyslec wymiane pompy na taka co nie bedzie halasowac?

Bylo o tym w kilku watkach:

https://www.google.com/search?q=cicha+obiegowa+nano+reef&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj obiegowke zewnetrzna deltec, lub wewnetrzne laguna, tunze itp

bedzie jak makiem zasial.

Osobiście średnio wierzę w ciche pompy.

Mam Tunze 1073.040 SILENT. 2 dni. Hałasuje jak stara raszpla. To już pompa mojej pralki chodzi ciszej. Walczę z nią na wszelkie sposoby. Wąż ultra silikonowy, mata pod pompą i nic. Może się dotrze. Oby. Całe szczęście, że szafkę mam w kuchni, bo bym już dawno sam wystawił akwarium za okno.

Mam nadzieję że zmienię zdanie.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam, Jak wy montujecie te sprzety ze spac nie mozna. Poza tym akwarium jest dla mnei a nie ja dla akwarium.

Odpieniacz mozna wylaczyc, obieg mozna wylaczyc, ale trzeba zapewnic odpowiednio duzy poiwerzchonwy ruch wody by nie doprowadzic do spadku tlenu i umozliwic wymiane gazowa.

Mystik czy ty masz ta pompe 3000L w panelu da 70L akwarium?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pompa NJ2300 wisi w w sumpie na wezyku takim do napowietrzania i jest bezglosna,jak stoi na dnie to ja wtedy niestety słychac.

Instalacja bardzo prosta,przyklejamy kropelka wezyk do pompy a drugi koniec wężyka zaginamy na krawędzi sumpa,zaciskamy go spinaczem do bielizny i pompa sobie wisi i niczego nie dotyka.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniek konstrukcja mistrzowska :smiling: :smiling: :smiling: . Sprawdzę na bank. Ja lecę na NJ 3000 i jest masakra...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fok, Mini Red Dragon 2500 zalatwi sprawe, bedzie nieslyszalna,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam pompę podwieszoną ale pompa wisi na paskach przyczepionych do płyty (sufitu szafki)taj aby nic nie dotykało sumpa,jest cisza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie , bo NJ sa ciche ale .... maja wibracje co wprowdza rezonans po innych elementach akwa... i jest glosno.

Wez dobra pompe problem zniknie.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fok, Mini Red Dragon 2500 zalatwi sprawe, bedzie nieslyszalna,

Sorry ale poza moim zasięgiem kupie Tunze Silent ale najpierw muszę ja usłyszeć u kogoś bo samo stwierdzenie w opisie mi nie wystarcza.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ1200. Nie zorientowałbym sie gdyby przestała pracować, cicha jak myszka z kawałkiem krakersa pod miotłą.

Przelewająca się woda w sumpie i bąbelki opieniacza bardzie mi hałasują niż ta pompa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tylko za mała jak dla mnie...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam, Jak wy montujecie te sprzety ze spac nie mozna. Poza tym akwarium jest dla mnei a nie ja dla akwarium.

Odpieniacz mozna wylaczyc, obieg mozna wylaczyc, ale trzeba zapewnic odpowiednio duzy poiwerzchonwy ruch wody by nie doprowadzic do spadku tlenu i umozliwic wymiane gazowa.

Mystik czy ty masz ta pompe 3000L w panelu da 70L akwarium?

Czy dobrze rozumiem?, oczywiście było by to rozwiązanie tymczasowe ale jeśli wyłączę obieg i dam małą cyrkulacje do sumpa to jest szansa tak polecieć jakieś trzy tygodnie?

Edytowane przez Fok (wyświetl historię edycji)

5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale poza moim zasięgiem kupie Tunze Silent ale najpierw muszę ja usłyszeć u kogoś bo samo stwierdzenie w opisie mi nie wystarcza.

U kogos nie uslyszsyz, a u siebie mozesz nie zasnac i w wiekszosci bez znaczenia jaki to brand.

W tych wszystkich naszych sprzetach nie ma co halsowac.

Chyba ze:

-sa tarcia wirnika,

-uwalona jest oska,

-zle wywazony wirnik,

-luzny dekiel.

Nawet jak jak wszystko jest cacy wezcie pompe do reki i odpalcie. Porsze mi powiedziec ze nic nie czujecie, ze wasz dotyk nie wyczuwa najmniejszych doznan.

To teraz jak to ma nie terkootac czy nawet mruczec jak ma nieodpowiedni kontakl z powierzchnia twarda?

Fok mala cyrkulacja moze nie wystarczyc, co z ta pompa jest nie tak?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 letniego Eheim 1250 zupelnie na zewnatrz. Lezy sobie na wykladzinie obok akwarium i slysze ptaki za oknem.

I wcale nie trzeba delteca, z reszta Tuzne tez mozna.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NJ3000 cała szafka drga od tej szma.... Podwieszę mendę i zobaczymy.


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar a spisz przy nich?

bo pojecie nie slyszalna w ciagu dnia w porwownaniu gdy zasypiasz 50cm od akwa to... przepasc w pojmowaniu ciszy.

Mialem kilka NJ zanim kupilem swoja pompe i kazdy NJ wprowadzal jakies turblencje, od szmeru, buczenie, pomrukiwanie itp.

Mam czuly sen wiec niedawalo mi to spac i wiele nocy nad tym spedzilem....


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.