Skocz do zawartości
Felipe

[220+60] Morze Filipowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie to wygląda z tą koroną.

Fajnie że coraz więcej jest morszczaków na ślasku


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27.12.2012

Baniak ma prawie dwa miesiące, wato coś nowego o nim napisać.

Generalnie ma się dobrze, robię podmianki co tydzień 10% na soli Reef Crystals. Aquaforest mi się skończył i kupiłem RC, w sumie nie żałuję, parametry utrzymuje mi póki co w normie, tylko czasem niewygodnie jest mieszanie 24h :p nie ma to jak 15 min Aquaforestem i siup do wody..

Co do parametrów:

NO3 0,5-1 ppm

Ph 8

KH 7

Ca 420

Mg 1300

sól 1024

temp 25 C

Jeśli chodzi o obsadę, pływają dwa bezdomne błazny, garbik i ostatnio kupiłem babkę kopiącą valenciennea puellaris która sprawdza się rewelacyjnie, delikatnie przekopuje dna, przez co piasek odzyskał biały kolor:)

Fotki są strasznej, telefonicznej jakości, ale myślę że wprawne oko zauważy progres w sotsunku do poprzedniego stanu.

post-14429-0-43554000-1356630536_thumb.jpgpost-14429-0-32523700-1356630551_thumb.jpg

Bardzo jestem zadowolony z kondycji LPS'ów które nabierają ciałka, pompują się i się dzielą :)

paraancora, gdy ją kupiłem miała 3 główki, obecnie posiada 5:) Capnella widoczna z tyłu miała 1cm gdy ją dostałem może 3tyg temu, teraz ma około 5cm

post-14429-0-76357600-1356630709_thumb.jpg

Caulastrea przybyła tydzień temu w złym stanie, mając utraconą sporą cześć tkanki, obecnie prawie 100% tkanki się odrodziło

post-14429-0-03031600-1356631040_thumb.jpg

Dodatkowo jak mi się przypomni, leję do baniaka około 20ml fito na noc.

Proszę o konstruktywne uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmieniłeś sól ?

Marek, 1) skończył mi się aquaforest 2) mimo niskiej obsady nie umiałem utrzymać w ciągu tygodnia optymalnych parametrów Ca i Mg, KH też mi spadało do 6. W sumie zrobiłem może trzy podmiany na RC ale parametry póki co się utrzymują. Dla mnie były zauważalne paprochy w wodzie. znikały w sumie po czasie ale nie wiem czy sie rozpuszczały czy gdzieś się osadziły.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, ale z drugiej strony nie majac doswiadczenia podjalem taka decyzje i po prostu narazie nie widze negatywnych skutkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam pytanie jak sprawuje się odpieniacz? Sam planuję taki kupić do podobnego litrażu i zastanawiam się czy daje radę i jak z jego kulturą pracy?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam pytanie jak sprawuje się odpieniacz? Sam planuję taki kupić do podobnego litrażu i zastanawiam się czy daje radę i jak z jego kulturą pracy?

Pzdr.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony:) Wprawdzie jeszcze nie mam dużej obsady , ale wnioskując po jego pracy pociągnął by mojej wielkości baniak pod spsy. Pracuje cichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zastanawiam się czy w moim zbiorniku jest konieczność zaczynać z ballingiem.

Z twardej obsady mam SPS:

montipore digitate x3 (5-7cm)

pavone cactus x1 (2cm)

seriatopora hystix x1 (7cm)

seriatopora calendrium x1 (3-4cm)

montipora talerzowa x 2 (2-3cm)

LPS:

favia 10x15cm

euphyllia paraancora

euphyllia glabrescens

caulastrea x2 +1 mała szczepka

Obserwuję parametry stosunek przed podmianą/po podmianie na soli RC wygląda tak:

KH 6,7/7

Mg 1230/1260

Ca 400/420

Przez weekend znalazło się w akwarium kilka małych sps więc za tydzień parametry troszkę się mogą pogorszyć.

Mam już zacząć działaś coś w kierunku ballinga czy może warto jeszcze bogatszą sól zastosować?? Dodam że nie mam na celu zrobić baniaka sps'owego następne korale to będą miękasy i jakieś lpsy które jednak też wapń zjadają..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip bardzo ładny baniaczek :clap: . Przyznam, że wzoruję się na nim. Mam do Ciebie pytania natury technicznej mianowicie to jakie masz wielkości otworów w kominie i czy ta obiegówka jest w miarę cicha i nie jest za duża do takiej pojemności?

Pzdr.

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip,decyzja o stosowaniu ballinga nie zależy od nas,ale od baniaczka.Jeśli on Ci mówi,że ma za niski wapń to uzupełniasz go i tyle.Jak to uzupełnisz to jest obojetne.Można metodą Ballinga a a można kupić gotowe produkty w płynie i drożej,choć na jedno wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip bardzo ładny baniaczek :clap: . Przyznam, że wzoruję się na nim. Mam do Ciebie pytania natury technicznej mianowicie to jakie masz wielkości otworów w kominie i czy ta obiegówka jest w miarę cicha i nie jest za duża do takiej pojemności?

Pzdr.

Marek

Otwory mam spływ 32 rewizja i powrót 25 Natomiast sama obiegówka uważam jest w porządku, chociaż widziałem w innych baniakach o podobnym litrażu NJ2300 Jeśli chodzi o kulturę pracy, mogłaby być cichsza, jednak łatwo ją wyciszyć silikonowym wężem, wtedy nie oddaje wibracji na szafkę.

Inmar, narazie ballinga nie zapodałem, kupiłem chlorek magnezu i dzisiaj podaję ostatnią dawkę. Wczoraj miałem podmiankę więc dzisiaj sobie testy zrobię i zobaczymy co się tam dzieje w baniaczku :)

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek mieszkańców:

dsc0500bo.jpg

dsc0473ci.jpg

dsc0499g.jpg

Zbiornik powoli nabiera kolorów i kształów, niestety nie potrafię jeszcze tego pokazać na fotografiach. Ale też zawsze się dzieje coś niedobrego:/

Wczoraj robiłem podmiankę i wróciłem na sól AF.. rano wstaję i mleko.. bakterie zakwitły (mam przynajmniej taką nadzieję) zaaplikowałem węgiel do sumpa i zobaczymy, za kilka dni powinno się wyklarować.

Zastanawia mnie czemu tak się dzieje. sól mieszana wg zaleceń producenta, nie zbrylona...

W planach mam też zmianę cyrkulacji, zauważyłem, że z tyłu akwarium zbiera mi się detrytus, co może być też powodem podniesionego NO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czwarty miesiac

Nie ma za wiele co pisać, nie wiem czy to kogoś interesuje ale zbiornik coraz bardziej cieszy moje oczy :)

Ogarniam aparat może w kiedyś będą porządne zdjęcia, narazie tylko kształty zbiorniczka.

dsc0095br.jpg

dsc0096qu.jpg

dsc0102oz.jpg

dsc0118we.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałem - fajnie się rozkręca :thumbsup: . Na jakiej wysokości masz powieszone Led-y?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślałem - fajnie się rozkręca :thumbsup: . Na jakiej wysokości masz powieszone Led-y?

Ledy wiszą 7cm nad taflą wody, niebieskie skręcone prawie na maxa, białe świecą na 70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty miesiąc.

Czas na małą aktualizację. Powoli przybywa życia. Najbardziej cieszy mnie fakt, że szczepki acropor, które się znalazły w moim zbiorniku mają się dobrze, polipują, oblewają podstawki, i powolutku ruszają ku tafli wody :)

Zmieniłem częściowo ustawienie skały. Poprzednie było zbyt "strome", przez co ciężko było rozmieszczać korale. Po za tym skała rzucała sporo cienia.

tak to wygląda obecnie:

dsc0490dl.jpg

dsc0489sy.jpg

Tak wygląda akwarium przy niebieskich paskach ledowych, które mam przy suficie w salonie, coś a'la nocne oświetlenie

csc0539.jpg

W planach zmiany w szafce, pod zbiornikiem.. planuję wymienić sumpa, postawię chyba na małe refugium i w końcu ogarnięcie całego bałaganu, z którym zwlekam odkąd mam zbiornik :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe :clap:


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wszystko wróciło do normy. Baniak przyjemny dla oka. :thumbup:

Jak już zmienisz sumpa to napisz więcej jak Ci poszło z założeniem refugium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wszystko wróciło do normy. Baniak przyjemny dla oka. :thumbup:

Jak już zmienisz sumpa to napisz więcej jak Ci poszło z założeniem refugium.

Dzięki wielkie:) mi również coraz przyjemniej się ogląda zbiornik :) Co do sumpa i refugium, na pewno opiszę spostrzeżenia..

A ja myślałem,że tak niebiesko masz z akwarium jak patrzę wieczorem na Twoje okno.

Hehe lubię niebieskie światło :) mam w domu dzięki temu fajny klimat :D

Żeby nie było tak dobrze, to też są problemy.. Chyba za długo świeciłem lampą.. Moja favia zaczęła blednąć, w pewnym stopniu też seriatopora jest bladsza.. Skróciłem czas świecenia, ale zastanawiam się czy sama aktynika też ma wpływ na kolor korali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, życia przybyło, ale ostatnio był niestety nawrót dino.. Zbiornik po zaciemnieniu budzi się do życia.

Tak wygląda obecnie

qefz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mój baniaczek małymi krokami wraca do stabilizacji. W czasie mojego wyjazdu na wakacje, powróciło dino i w dwa tygodnie oblepiło wszystko co się dało, łącznie z koralami...

Zastosowałem wodę utlenioną i ograniczyłem oświetlenie, ale sama woda nie dawała praktycznie żadnych trwałych efektów. Po 7 dniach kuracji zaciemniłem całkowicie baniak na 3 dni, dalej dozując H2O2 i na dzień dzisiejszy po dino ani śladu. Coraz dłużej i mocniej oświetlam zbiornik , sprawdzając, czy się świństwo nie odradza.

Niestety dino, długie ograniczenie światła i wzrost NO3 z powodu wybicia bakterii pozbawiły życia moje montipory, seriatopory są bardzo poważnie uszkodzone i nie wiem czy wyjdą z tego. Pocillipora się odratowała i ku mojemu zdziwieniu moja jedyna szczepka acropory także, mimo że poszły w brąz. LPSy i miękkie dały radę :)

Teraz już tylko ustabilizować obsadę i rybną i koralową i nie pchać łap do wody!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.