Skocz do zawartości
Felipe

[220+60] Morze Filipowe

Rekomendowane odpowiedzi

Zbiorniczek ładny, a dino coś się może odradza? Napisz jak szybko wróciłeś do pełnego świecenia po zaciemnieniu?


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek ładny, a dino coś się może odradza? Napisz jak szybko wróciłeś do pełnego świecenia po zaciemnieniu?

Dino opanowałem, choć chyba nie w 100%. Czasami dostrzegam jakiś brązowy nalot w niektórych miejscach, ale od razu odsysam. Tylko, że nie jestem pewien czy to dino czy okrzemki.

Do pełnego świecenia wróciłem po około tygodniu.

Z nowości: Nowy odpieniacz już pracuje :)

oaip.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony :) Jak tylko zaczął pracować, to od razu widać różnice w stosunku do mojego reef octopusa. Zobaczymy za jakiś czas, jak sobie poradzi z parametrami wody ;)

Marcin, tak na marginesie.. też brałem pod uwagę tego Vertexa, którego sobie sprawiłeś, ale że się nadarzyła okazja to jest deltec.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie! :)

Ładnie to jest dopiero teraz- zamieszkała w zbiorniku wielka catalaphyllia jardinei. Jak się napompuje to ma z 25 cm :D :D

Po za tym cieszę się, że się podoba, bo mi jeszcze wiele w nim brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, jak nie urok to sr**czka... Catalaphyllią niestety się długo nie nacieszyłem bo w końcu całkowicie straciła tkankę, wypuszczając dziwne poskręcane, białe gluty. Na domiar złego, z nową rybą przywlokłem ospę :/ Żółtek wypadł z gry o przeżycie, dlatego też zastosowałem pewną, dla niektórych bezsensowną metodę uporania się z chorobą, ale to dam znać za jakiś czas, jakie efekty. Na dzień dzisiejszy dwa błazny, babka, fridmani i garbik mają oznaki choroby.

Zaczyna mi się kształtować w głowie myśl, że pierwszy morski zbiornik zakłada się tylko po to, żeby wiele się nauczyć, jeszcze więcej spieprzyć i dopiero wystartować z konkretnym projektem :D

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip coś w tym jest.też przez ospę straciłem większość obsady.Teraz dużo się zmieniło i generalnie zbiornik się zmienił oby na lepsze.Będzie dobrze, najważniejsza jest cierpliwośc i konsekwencja.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mocno się nie martwię. Narazie straciłem jedną rybę, aczkolwiek pupila. Zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda Ci się bez wiekszych strat :( Mi niestety się nie udało uv 24/7 czosnek z ogródka, nawet witaminy dawałem nic nie dało(może bez tego by się jeszcze gorzej zrobiło ) połowa obsady poleciała :( Miej dobrą nadzieję że zaczną wychodzić z tego. Powodzenia :)

Ja po ospie dopiero teraz zaczynam się prostować

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę się już pochwalić, że ospę zatrzymałem, objawy się cofnęły u wszystkich ryb :D

Wcześniej pisałem, że pierwszą ofiarą był żółtek, na dzień dzisiejszy za zaginionego uznaję fridmani.. Nie widziałem jej już 4 dni, przy czym była mocno osłabiona, więc raczej ona jedyna padła od rozpoczęcia kuracji.

Leczyłem tylko i wyłącznie czosnkiem. Temp podniosłem do 27-28*C i jeszcze trochę taką będę chciał utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty rządzi! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Widze że ostatnio sporo osób buja się z ospą.

Daj jakieś foteczki baniaczka, dawno nie marudziłem Ci w temacie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

this_thread_is_worthless_without_pics.gif

Pics'y będą, jak tylko ogarnę do porządku aparat...

Może ktoś wie, jak zrobić przynajmniej przyzwoite zdjęcia Niconen D3100 (obiektyw 18-55mm) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

U mnie lepiej sprawuje się SGS2 niż mój DMC-FT4 :question: , panas gubi się w tak niebieskim świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała foto aktualizacja.

4d13824ab8ed1e96med.jpg

Jeśli chodzi o ryby, oto część ferajny:

91d5b721060f5ddemed.jpg

c90e67dc6367a26amed.jpg

ce22470438db61a9med.jpg

a901b541bfdac0damed.jpg

Najbardziej cieszą mnie obecnie moje pterapogonki :) Samiec od kilku dni inkubuje ikrę w pysku! :D Mam tylko nadzieję, że coś będzie z tego pierwszego miotu.

08f20a2cabcdb58amed.jpg

c0cafe503c927eb5med.jpg

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek zapowiadał się prawie fatalny z każdą stroną coraz lepiej więc zacząłem iść dalej :secret: widzę że też bardziej na miękko.

Przy sps to ciężko bez ballinga czy reaktora z jednej montipory zaraz będzie więcej i będzie stopniowo żreć mg,ca,kh i cała resztę.

Przy skąpej obsadzie sps to można jeszcze na podmianach utrzymać spsy.Na dłuższą metę nie warto.

Borsuk wcina xenie albo jakieś miękkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że nie było źle, ale przeszedłem zwycięsko przez plagę dino i dwa ataki ospy. Sporo się człowiek nauczył, ale to i tak mój pierwszy morski baniak, więc nadal będzie poligonem :) Co do KH, Mg i Ca to i tak jadę na ballingu, bo lpsy też swoje wezmą.

Borsuka mam gdzieś od miesiąca, ale nie zauważyłem żeby skubał jakiekolwiek korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.