Skocz do zawartości
Kośmid

Kolonie bakterii wódkowych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Dodaje dzienne 5ml VSV. Po około tygodniu szyby stają się "brudne". Nalot jest w większości biały z domieszką brązu i zieleni. Są to kolonie bakteri czy osłabione glony ?

post-12437-0-65765700-1353947754_thumb.jpg


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystko razem. Bakterie tworza przezroczysty, przechodzacy w bialy film na szybie. Jak go zbierzesz czyscikiem utworzy bialawego gluta.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przedawkowaniu wodki mialm zawsze biały nalot natomiast po VSV u mnie wywalało dino, czemu niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo. Odstawiłem wódkę - właśnie przez gluty o których wspomniał Tester, glonów jest tyle samo co w trakcie stosowania, szyby czyszczę w podobnym odstępie czasu, dla mnie praktycznie bez różnicy, chociaż na początku wódka była niezastąpiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie do przyczyny, jak wyjść z alkoholizmu?


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie do przyczyny, jak wyjść z alkoholizmu?

założyć refugium lub AS ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanie wódki bez dodawania batkterii probiotycznych mija sie z celem. Po prostu nie działa. A dawka powyżej 1ml na 100L jest szkodliwa.

A tak na chłopski rozum to jeżeli przy takiej ilości alkoholu nie następuje poprawa jaki sens dodawania wiecej i wiecej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniże ilość podawanej wódki. Chyba zaszkodziła mojemu refugium bo część glonów padła.

Zastanawiam się nad usunięciem DSB. Refugium byłoby wtedy dwa razy większe.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za dużo to nie zdrowo ?

Czyli co, powoli zmniejszać ilość podawanej wódki aż w końcu zaprzestać jej podawać ?

Pozostać przy refugium i DSB ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze, ze wodka nie dziala. Moze trzeba miec testy ?

"Obniże ilość podawanej wódki. Chyba zaszkodziła mojemu refugium bo część glonów padła." - a moze podasz jakie byly parametry przed i po rozpoczeciu metody ?

"Lanie wódki bez dodawania batkterii probiotycznych mija sie z celem. Po prostu nie działa." - no to mijam sie z celem od lat. Wodka i prochami na podniesienie PO4 i NO3, majac dobry odpieniacz, moge sobie ustawic parametry jakie zechce (i utrzymac).

Grzesiu, pisze o tym, co robie od lat. Jacys "guru" nie przestawia mi tak od razu w mozgu swoimi teoretycznymi tezami i obliczeniami. Od kiedy dodaja "bakterie probiotyczne" ? Od 20 lat ?

Zauwaz, ze latwo przekonano Cie do innego prowadzenia zbiornika a zniechecono do wodki. No i dobrze, tylko przetestuj to z 10 lat lub dluzej i wtedy niech jakis uczony Ci powie, ze to nie dziala, jesli dziala u Ciebie. No normalnie niech tu przyjedzie i mi to wmowi, ze co testuje to wszystko nieprawda. Jak obliczyl te szkodliwosc "powyzej 1mg/100l" ? Czyli jesli podaje 1,1 ml to szkodze ? Bajki.

Inna sprawa jest mieszanie 5-ciu roznych metod. Trzeba miec sporo odwagi i doswiadczenia, zeby w razie klopotow wiedziec, gdzie przylozyc reke.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem priobiotyki gryzą się z wódką,po podmianie na forescie po4 rośnie po kilku dniach się znowu stabilizuje a dawki graniczne moim zdaniem zależą głównie od wielkosci obsady a nie ilosci wody i należy przy swoim zbiorniku znalezc tę idealną

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze Stanim, moim zdaniem dokarmianie bakterii bez dodawania takich z buteleczki jak najbardziej działa. Autor wątku leje o wiele za dużo moim zdaniem, na ten litraż dawka docelowa to powinno być jakieś pół do jednego ml dziennie.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a połączenie DSB, refugium i wódki to już w ogóle sensu nie ma

Powiedz to Adamowi gallery_1794_1298_1.jpg


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlalem do swojego zbiornika 36ml spirytusu co przelozylo by sie na 70 ml wodki. Zrobilem to dla wyjasnienia wam po przeczytaniu tematu "Fakty i Mity" kto czytal wie o ktory post mi chodzi. Na drugi dzien nie musze wam chyba mowic co bylo. A na 3 wszystko pieknie funkcjonowalo i funkcjonuje. Teraz leje raz na tydzien pelen korek od butelki czyli okolo 10 ml. Po tym jak bakterie dostaly kopa widze ze jest wszystko ok jak pisal kolega w tamtym poscie. Trzeba bakterie najpierw dobrze pobudzic a potem tylko co jakis czas dodawac. Wiem jedno wiecej jak 1ml nie zaszkodzi nikomu moj zbiornik jest tego przykladem.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Po przedawkowaniu wódeczki możemy się pozbyć obsady no ale na przykładzie @ferag do odważnych swiat należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogladalem 3 akwaria na wodce ( samej ) - NO WAY :-)

te gluty by mnie dobijaly, nie u wszystkich lataly po baniaku ale w kazdym gdzie byly kolonie tego badziewia.

No ale nie dziwne - wodka daje mozliwosc namnazania w opor...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam ze dziala, bo palowalem sie z ta metoda przez 2 lata, lejac bakterie wielu firma jak i sama wodke.

Zaprzestalem bo mialem juz dosyc codziennych testow , zabawy z proporcjmi NO3 do PO4 czy iloscia dozowanej wodki.

Co robilem zle? Odpieniacz w 260l mailem taki co pociagnie 600l akwarium. Jaka wielka filozofia jest w tej metodzie? Zadna !

Jezli kropienie wodki musi dzialac to ja po prostu nie umie :(


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem co począć... założe wątek o filtracji bo w tym troche odeszliśmy od tematu.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgadzam ze dziala, bo palowalem sie z ta metoda przez 2 lata, lejac bakterie wielu firma jak i sama wodke...

Jezli kropienie wodki musi dzialac to ja po prostu nie umie :(

Bo może trzeba tą wódkę lać do akwarium?

E tam nie umiesz, widziałem że umiesz.

A tak na poważnie, to że u jednej osoby nie zadziałało, to nie znaczy, że metoda nie jest słuszna. Białą wodę w akwa przerabiałem u siebie po przedawkowaniu glukozy, zero strat w obsadzie po dwóch dniach woda kryształ. Ale co komu- ja dozuję.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na forum wiele watkow ze ludziska leja vodke i nic, a nawet ze od lania wodki rosna im glony.

I majac to u siebie wiem ze sciemy w tym nie ma


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie przestałem lać wódkę, bo własnie pojawiły się glony i strasznie szybko zarastały mi szyby.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalot na szybach o jeszce ni, sa problamey z zdlugimi zielonymi klakami jak przydojrzewaniu.

A skoro powstaje nalot bakterii na szybie to dlaczego z automatu nie nastepuje redukcja NO3 i PO4?

Sam nie wiem, moze i wiele bakterii moze korzytsac ze zrodla wegla ale najwidoczniej nie wszytskie potrafia konsumowac NO3 i PO4 mimo dokarmiania.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o nalocie na szybach, tylko o długich takich brunatnych glonach nitkowatych jak przy drugim etapie dojrzewania. Zielone mi się nie robiły. A i niegdy nie zaważyłem żeby glony robiły się na skałach, tylko zawsze na szybach.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tytulu tematu, jak autor by chcial,

przy dodawaniu wodki, bakterie tworza silne kolonie, oblepiajac dekoracje. Sluz odrywa sie "platami" i laduje w odpieniaczu. Bakterie do budowy calej kolonii zuzyly sporo NO3, PO4 i weglowodanow. Wiekszosc wyladowala w kubku odpieniacza. W ten sposob obnizamy poziom NO3 i PO4 w akwarium.

Metoda nie zadziala, jesli ktorys ze zwiazkow bedzie limitowany. Stosunek NO3 do PO4 w szkielecie korali wynosi 16:1, w zwiazku z tym przyjmuje sie, ze i w zbirorniku taka relacja jest sluszna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.